artykuł sponsorowany

Trenażery rowerowe – trening o każdej porze roku

Poniedziałek, 27 listopada 2023
Budowanie formy od zera w sportach rowerowych po okresie zimy to proces długotrwały. Dlatego, aby nawet po zimowych miesiącach wciąż być w formie i by łatwiej było rozpocząć sezon, warto skorzystać z możliwości, które daje trenażer. To urządzenie z roku na rok zdobywa coraz więcej miłośników, a oferta firm oferujących trenażery wciąż się poszerza.
Trenażery rowerowe – trening o każdej porze roku

 

Z takiego rozwiązania – jakim jest trenażer – korzystają nie tylko zawodowcy czy zapaleni amatorzy biorący udział w zawodach. To także doskonała opcja dla tych, którzy nie tylko chcą zadbać o swoją kondycję, ale szukają sposobu na to, by przy okazji wyrzeźbić swoją sylwetkę. Przecież powszechnie wiadomo, że jazda na rowerze to sport ogólnorozwojowy, który pozytywnie wpływa na wszystkie partie ciała i mięśni. Dzięki trenażerowi możliwa jest stacjonarna jazda na rowerze przez cały rok. Przyda się on nie tylko zimą, ale także podczas deszczowych czy wyjątkowo zimnych i wietrznych dni w innych porach roku. Jak więc widać, zakup trenażera z wielu powodów jest inwestycją opłacalną. Jakie są więc rodzaje trenażerów? Między innymi o tym w dalszej części tekstu. 

 

 Trenażer trenażerowi nierówny

 

Trenażery do jazdy stacjonarnej w domu to różny poziom ich skomplikowania, gabarytów, a także różne ceny. Do najprostszych trenażerów należą tak zwane rolki. To najniższa cena, ale jazda na nich wymaga wprawy, jeśli chodzi o utrzymanie równowagi. Natomiast dziś wyjątkowo popularne są trenażery, do których wpinamy rower bez tylnego koła. To urządzenie nowoczesne, które w pełni odzwierciedla jazdę na rowerze na zewnątrz. Na takim trenażerze możemy dostosować do treningu odpowiednie nachylenie, opór i dystans. Czyli „zmęczyć" się podczas treningu tak, jak sobie danego dnia założyliśmy. Takie trenażery łączą się też z różnymi aplikacjami, dzięki którym możemy monitorować swoje postępy, a także brać udział w wirtualnych wyścigach. Do takich trenażerów należy na przykład Wahoo Kick Core.

 

Zalety treningu na trenażerze

 

Poza tym, że możemy na trenażerze jeździć cała zimę i nie stracić formy, to możemy przeprowadzać na nim – dzięki odpowiednim ustawieniom – pełen cykl treningowy. Dzięki aplikacjom jest też możliwy pomiar wielu parametrów, w związku z czym będziemy na bieżąco ze swoimi postępami. Wiele osób ceni sobie także to, że trenażery rowerowe umożliwiają trening o dowolnej porze dnia. Jest to dużą wartością zwłaszcza zimą, gdy dni są bardzo krótkie. To też oszczędność czasu – nie musimy się ubierać, rozbierać czy czyścić po jeździe roweru. Jesteśmy też całkowicie bezpieczni – nie grożą nam wypadki i wywrotki, np. na śliskiej powierzchni.

 

Trenażery rowerowe to na tyle szeroka oferta, że z łatwością dobierzesz sprzęt, który będzie odpowiedni do Twoich potrzeb i możliwości finansowych. 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat