Reklama

Terytorialsi ćwiczyli na bezzałogowcach

ePiotrkowŁódzkie Czwartek, 12 maja 202213015
Żołnierze Grupy Rozpoznania Obrazowego (GRO) 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej wykonywali loty Bezzałogowymi Statkami Powietrznymi (BSP) FlyEye. Ćwiczenia odbywały się wspólnie z wojskami operacyjnymi.

Ładuję galerię...

Bezzałogowa platforma latająca FlyEye jest systemem zaprojektowanym do misji rozpoznawczych i obserwacyjnych. W warunkach bojowych użytkowana może być do obserwacji pola walki, patrolowania granic i skutków katastrof, a także monitorowania infrastruktury krytycznej. Może być również wykorzystywana do akcji poszukiwawczych. Standardowe wyposażenie FlyEye w obserwacyjną głowicę dualną wyposażoną w kamery światła dziennego i termowizyjną, może być modyfikowane w zależności od potrzeb i przeznaczenia - wyjaśnia Małgorzata Glińska, rzecznik prasowy 9ŁBOT.

 

Łódzcy Terytorialsi z GRO uczestniczą w ćwiczeniach z wojskami operacyjnymi i innymi służbami na terenie województwa łódzkiego. Zestaw BSP jest na wyposażeniu 9ŁBOT od 2020 roku. Tylko w tym roku żołnierze GRO wykonali ponad 400 godzin lotów.

 


Zainteresował temat?

3

1


Reklama

r e k l a m a

Reklama

Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

wiesniak ~wiesniak (Gość)12.05.2022 17:23

Wlatach 80 bylem na kursie organizowanym przez mon i aprl.latalismy zestawami,ktore ciagnely rekaw do ,ktorego strzelali z dzialek,byla przednia zabawa.

00


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)12.05.2022 11:36

Takim samolocikiem to potrafi sterować dziecko w wieku 6 lat.

11


stefan ~stefan (Gość)12.05.2022 14:33

dzieci się bawiły !!!

11


Ooooo widzę, że ~Ooooo widzę, że (Gość)12.05.2022 14:27

kompas "profesjonalny" z Aliexpress od sprzedawcy grilli i innych narzędzi ogrodniczych...Brawo panie Błaszczak

01


Staś Pytalski ~Staś Pytalski (Gość)12.05.2022 10:48

Czy na zdjęciu dron atakuje terytorialsa, czy wręcz na odwrót, to terytorials próbuje złapać drona?

21


Reklama
Reklama Reklama

r e k l a m a

Reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat