Advertisement
artykuł sponsorowany

Telemedycyna na ratunek – jak L4 online mogą pomóc?

Wtorek, 07 listopada 2023
Żyjemy w czasach, gdy technologia jest widoczna w niemal każdym aspekcie naszego życia. Wraz z postępującą cyfryzacją, wiele usług zaczęło się przenosić do świata online. To efekt światowej Pandemii Covid-19.

Obecnie, każdy pracownik, ma możliwość otrzymania zwolnienia online, czyli L4 przez Internet. W jakich sytuacjach e zwolnienie może pomóc chorym pracownikom? W artykule odpowiemy na to pytanie.
Telemedycyna na ratunek – jak L4 online mogą pomóc?

W jakich sytuacjach L4 online jest ratunkiem?

 • Dla osób pracujących zdalnie.
 • W nagłych przypadkach.
 • W chorobach przewlekłych.
 • W przypadku kontuzji.
 • Migreny.
 • Dla kobiet w ciąży.
 • W chorobach psychicznych.
 • W długotrwałej rekonwalescencji.
 • Dla rodzin z małymi dziećmi.

 

Dla osób pracujących zdalnie

 

Wiele osób pracuje zdalnie, w różnych miejscach na świecie. L4 online jest rozwiązaniem dla osób, które nie mogą osobiście pojawić się w gabinecie stacjonarnym. Zamiast lokalnego lekarza w obcym mieście, czy obcym języku, można skorzystać z usług lekarzy rodaków.

 

W nagłych przypadkach

W przypadku grypy, anginy lub innych powikłań, pacjent nie jest w stanie wyjść z domu. Dzięki usłudze e zwolnienie można uzyskać potrzebny czas na powrót do zdrowia, bez potrzeby zarażania współpracowników. W sytuacjach nagłych, takich jak grypa, angina czy inne powikłania zdrowotne, usługa e-zwolnienie jest nie tylko wygodne, ale i społecznie odpowiedzialne. Wyjście z domu w takim stanie nie tylko zagraża zdrowiu pacjenta, ale również stanowi ryzyko dla innych. Pozostając w domu, pacjent minimalizuje ryzyko rozprzestrzeniania choroby, zwłaszcza w miejscach takich jak miejsce pracy, gdzie jest duże skupisko ludzi. Dzięki konsultacjom online, pacjent może szybko otrzymać diagnozę i zalecenia leczenia, co przyspiesza proces powrotu do zdrowia. E zwolnienie zapewnia pacjentowi możliwość skupienia się na rekonwalescencji we własnym domu. Dzięki usłudze L4 online, pacjent może lepiej zorganizować swoje życie, nie martwiąc się o zaległości w pracy czy inne obowiązki.W chorobach przewlekłych

 

W przypadku chorób serca, konieczne jest leczenie i regularne kontrole. E zwolnienie może ułatwić monitorowanie stanu zdrowia, bez konieczności częstych wizyt w placówce zdrowia. L4 online umożliwia prowadzenie stałego dialogu z lekarzem, bez konieczności fizycznego udania się do placówki zdrowotnej. Dzięki możliwościom telemedycyny, pacjenci mogą skonsultować się z lekarzami wybitnymi specjalistami, nawet jeśli są daleko. E-konsultacje umożliwiają lekarzom dostęp do danych medycznych pacjenta, co może pomóc w indywidualizacji planu leczenia.

 

Kontuzjach

 

Gdy wystąpią urazy fizyczne lub skręcenie, zwolnienie online daje pacjentom czas i osoba z urazem nie musi się martwić o logistykę i natychmiastowy transport do lekarza. Próba dotarcia do lekarza, lub poruszanie się z kontuzją może tylko pogorszyć stan. E-zwolnienie pozwala na zastosowanie ochrony dla kontuzjowanego miejsca.

 

Migrenach

 

W przypadku pojawienia się, migreny, pacjent może potrzebować zwolnienia natychmiast. E zwolnienie pozwala na szybkie uzyskanie dokumentu, nawet w środku nocy. Dla osób cierpiących, to przede wszystkim bezpieczna opcja, która pozwala im na skupieniu się na tym, co najważniejsze, czyli powrocie do zdrowia.

 

Dla kobiet w ciąży 

 

W przypadku dolegliwości związanych z ciążą możliwość uzyskania L4 online, bez opuszczania domu, to wielka wygoda dla przyszłej mamy. Ciąża jest okresem, w którym kobieta jest szczególnie narażona na infekcje i inne zagrożenia zdrowotne. Dzięki usłudze e zwolnienie, kobiety w ciąży mogą pozostać w domu, minimalizując ryzyko narażenia się na choroby zakaźne. Brak potrzeby dojazdu do placówki medycznej to również oszczędność czasu, który przyszła mama może poświęcić na przygotowania do narodzin dziecka czy po prostu na odpoczynek.

 

W chorobach psychicznych 

 

Dla osoby cierpiącej na choroby psychiczne zwolnienie online, to sposób na uniknięcie stresującej sytuacji w pracy, lub miejscu publicznym, takim jak przychodnia.

 

Długotrwałej rekonwalescencji 

 

Po zabiegach chirurgicznych czy hospitalizacji pacjent może potrzebować więcej czasu na powrót do pełnej funkcjonalności. E zwolnienie umożliwia konsultację z lekarzem i ewentualne przedłużenie czasu potrzebnego na rekonwalescencję, bez konieczności wizyty w stacjonarnym gabinecie.

 

Dla osób z małymi dziećmi

 

Kiedy w rodzinie pojawiają się małe dzieci, tempo życia się zmienia. Nagłe choroby, wizyty u pediatry, a także choroby rodziców mogą być wyzwaniem. Dzięki L4 online rodzic nie musi opuszczać domu, co jest szczególnie ważne, gdy opiekuje się chorym lub gdy sam jest chory. Można go uzyskać w dowolnym miejscu i czasie. 24/7. 

 

W trakcie epidemii i pandemii 

 

Jak nauczyła nas światowa pandemia COVID-19, w przypadku wystąpienia zagrożenia infekcją, odwiedzanie stacjonarnych gabinetów może być ryzykowne. Jeśli, jesteś chory na choroby zakaźne, lub masz problem z poruszaniem się, e zwolnienie zostanie przesłane e-mailem, już 15 minut po konsultacji z lekarzem online. Abyś nie narażał się na kontakt z bakteriami, czy wirusami w miejscach publicznych.

Jakie korzyści daje usługa e zwolnienie?

 

Technologie cyfrowe, takie jak e-zwolnienia, dostosowują się do zmieniających się potrzeb pracowników i ich rodzin. Ułatwiają codzienne życie, umożliwiając lepsze zarządzanie zdrowiem w swoim domu:

 • Prywatność.
 • Szybki przepływ informacji do pracodawców.
 • Gdziekolwiek mieszkasz.Prywatność 

 

Pracownikom zależy na zachowaniu prywatności, szczególnie gdy pojawi się nagła choroba. Dzięki usłudze L4 online, konsultacje z lekarzem odbywają się w zaciszu domu pacjenta.

 

Szybki przepływ informacji

W dobie cyfryzacji e-zwolnienia są zintegrowane z systemami kadrowymi i płatniczymi. Ułatwia to procesy HR w firmach. Platforma telemedyczna Med24 po konsultacji z lekarzem wystawia e zwolnienie lekarskie w wygodnej formie online i jest ono automatycznie przesłane na Profil Platformy Usług Elektronicznych płatnika składek (PUE ZUS) i do ZUS oraz na adres mailowy pacjenta. Równie szybko zostanie dostarczone do pracodawcy.

 

Gdziekolwiek mieszkasz

 

Nie wszyscy mamy łatwy dostęp do stacjonarnych placówek lub ośrodków zdrowia, ze względu na miejsce zamieszkania. Dla z mniejszych miejscowości lub obszarów wiejskich L4 online jest dostępne przez Internet.

 

E zwolnienie lekarskie online to nowoczesne rozwiązanie dla pracowników. Usługa odpowiada na wyzwania współczesnego świata. Dzięki nim pracownicy, gdy nagle zachorują, mogą pozostać w domu, a pracodawcy mają pełną kontrolę nad grafikiem. Jeśli źle się czujesz i nie możesz wykonywać swoich obowiązków pracowniczych, zostań w domu. Dzięki usłudze E zwolnienie online możesz zająć się chorym dzieckiem, lub wracać do zdrowia w domu.Artykuł sponsorowany przez platformę telemedyczną Med24, lidera medycyny cyfrowej, oferującą dla pracowników usługę L4 online.
POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat