Advertisement
artykuł sponsorowany

Tekstylia do sypialni małżeńskiej – wybieramy pościel i kołdrę

Wtorek, 31 stycznia 2023
Na pewno zdajesz sobie sprawę że pościel i kołdra mają bardzo duży wpływ na jakość naszego snu, źle dobrana pościel może nawet podrażnić naszą skórę, dlatego wybór pościeli i kołdry powinien być przemyślany. Z artykułu dowiesz się jaką kołdrę oraz pościel warto wybrać do sypialni małżeńskiej.
Tekstylia do sypialni małżeńskiej – wybieramy pościel i kołdrę

Pościel – materiał i rozmiar

 

Odpowiednia pościel powinna być delikatna dla naszej skóry, materiał musi w odpowiednim stopniu przepuszczać powietrze podczas snu oraz odprowadzać wilgoć, jeśli tkanina będzie mało przewiewna może to w efekcie nam zaszkodzić, ciało bez dostępu do powietrza się przegrzeje oraz zapoci. Naszym zdaniem najbardziej komfortowe są pościele wykonane z naturalnych tkanin, popularna jest bawełna, z której produkuje się wiele różnych rodzajów tkanin, np. kora, flanela, bawełna płaska lub satyna bawełniana.

Rozmiar pościeli powinniśmy wybrać tak aby pasowała ona na naszą kołdrę oraz aby nas zakryła podczas snu. Do sypialni małżeńskiej odpowiednia będzie pościel w rozmiarze 200x220, np. https://i-posciel.pl/posciel-satynowa-satyna-200x220
Tak duży komplet z powodzeniem pomieści dwie osoby, zazwyczaj w swoim składzie posiada dwie poszewki na poduszki oraz poszwę na kołdrę, jednak na rynku możesz spotkać komplety z większą ilością poszewek.

Pościele rozmiarowo odpowiadają rozmiarowi kołder, jeśli kołdra ma wymiary 200x220 to odpowiednia do niej będzie pościel o takich samych wymiarach. Jest to ważne ponieważ jeśli poszewki będą większe niż kołdra mogą się rolować, a kołdra przemieszczać co będzie nas drażniło.

 

Kołdra – jaka będzie odpowiednia?

 

Kołdry dzielimy na te z wypełnieniem naturalnym oraz syntetycznym. Do kołder naturalnych zaliczają się puchowe – najbardziej popularne, bawełniane, wełniane oraz jedwabne. Kołdry syntetyczne to te z wypełnieniem poliestrowym, chcemy od razu zaznaczyć że nie ma co się obawiać poliestru, tego typu kołdry są świetną alternatywą dla wypełnień naturalnych, same kołdry poliestrowe różnią się np. kształtem włókien czy wytrzymałością.

Kołdry naturalne, najczęściej mamy na myśli puchowe są bardzo puszyste i doskonale regulują ciepło, puch jest lekki, dlatego taka kołdra nie waży dużo, dzięki temu nie odczujesz uczucia przygniecenia. Ważne! – Wbrew powszechnej opinii kołdry puchowe nie przyciągają roztoczy bardziej niż np. bawełna, jest to mit. Kołdry puchowe mogą być używane przez alergików z wyjątkiem osób uczulonych stricte na puch.

Kołdry syntetyczne czyli te wypełnione poliestrem są świetną alternatywą dla kołder naturalnych, są bardzo wytrzymałe oraz w odpowiedni sposób przepuszczają powietrze podczas snu, dzięki temu ciało się nie poci i może swobodnie oddychać. Kołdry syntetyczne to tak naprawdę bardzo dużo różnych typów kołder, które różnią się detalami, np. wypełnienie fossflakes swoim wyglądem przypomina płatki śniegu, nazywane jest sztucznym puchem, natomiast włókno Allerban w swoim składzie posiada specjalny, bezpieczny dla ludzkiego ciała środek Allerban, który aktywnie przeciwdziała rozwojowi roztoczy i innych bakterii.

Więcej informacji na temat kołder do sypialni małżeńskiej znajdziesz tutaj - https://i-posciel.pl/koldra-200x220


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat