ARTYKUŁ SPONSOROWANY

TPS to Twoja Przyszła Szkoła!

Wtorek, 21 maja 2019
ZSP nr 1 im. rtm. Witolda Pileckiego w Piotrkowie Trybunalskim popularnie nazywany "tepeesem", to szkoła z 113-letnia tradycją i przyszłością dla wszystkich, którzy chcieliby realizować swoje marzenia, plany oraz rozwijać zainteresowania związane z konkretnym zawodem. W roku szkolnym 2019/2020 w ZSP nr 1 przygotowano bogatą ofertę edukacyjną zarówno w liceum jak i technikum oraz w szkole branżowej. W V Liceum Ogólnokształcącym funkcjonują 4 klasy: humanistyczna, społeczna, biologiczno-chemiczna, językowo-informatyczna. W Technikum Mechaniczno - Elektrycznym 4 profile: technik elektronik, mechatronik, elektryk i informatyk. W Szkole Branżowej I stopnia proponujemy dwa zawody: elektryk i elektromechanik. Więcej na ten temat będzie się można dowiedzieć podczas dnia otwartego w "tepeesie", który odbędzie się 24 maja 2019r. w godzinach 8.30-13.00.

Ładuję galerię...

 

Warto wybrać naukę w tej szkole nie tylko ze względu na atrakcyjne kierunki kształcenia, wysokie wyniki egzaminu maturalnego i egzaminu potwierdzające kwalifikacje w zawodzie, wysokie EWD (Edukacyjna Wartość Dodana, która jest wskaźnikiem ilościowym oceny jakości pracy szkoły), ale przede wszystkim ze względu na wyjątkowe, indywidualne podejście nauczycieli do uczniów, miłą, rodzinną atmosferę panującą w szkole. Dla każdego ucznia mamy bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych m.in.: Koło Elektroniczno-Robotyczne, Koło Informatyczne, Koło Miłośników Książek, SKS, czyli zajęcia sportowo-rekreacyjne, Koło Strzeleckie, Koło Szachowe, Klub Wolontariusza i Szkolne Koło PCK, Zespół Muzyczny. W szkole organizowane są liczne zajęcia pozalekcyjne rozwijające zainteresowania uczniów i utrwalające wiedzę z języków obcych oraz różnych przedmiotów.

 

Atutem ZSP nr 1 jest udział uczniów w zagranicznych projektach programu Erasmus+ i programu POWER. Uczniowie Technikum Mechaniczno-Elektrycznego zrealizowali zagraniczne staże w Niemczech (2017), we Włoszech (2018), w Bolonii we Włoszech (2019). Obecnie biorą udział w dwóch projektach współfinansowanych przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego „Innowacyjne nauczanie w ZSP nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim" oraz „Inwestujemy w Zawodowców". Warto też zaznaczyć, że uczniowie otrzymują międzynarodowe Certyfikaty IPC i zaświadczenia MEN. m. in.: z zakresu: Zaawansowanych metod lutowania i napraw pakietów elektronicznych wraz z komponentem dla pakietów elektronicznych działających w przestrzeni kosmicznej, Elektryczność statyczna a urządzenia elektroniczne, Pakiety elektroniczne z komponentami Ball Grid Array w praktyce, Zaawansowanych metod lutowania i naprawy pakietów elektronicznych wraz z pakietami zawierającymi komponenty BGA, Elektryczności statycznej a urządzeń elektronicznych (ESD), CISCO ICND 1, Linux.

 

Nowoczesne kształcenie zawodowe odbywa się w innowacyjnych laboratoriach i pracowniach zawodowych: elektroniki, informatyki. Szkoła współpracuje z Centrum Kształcenia Praktycznego w ramach zajęć praktycznych dla uczniów technikum oraz z wieloma instytucjami kulturalnymi działającymi w mieście m. in. z kinem Helios, Miejską Biblioteką Publiczną, Miejskim Ośrodkiem Kultury, przedszkolami, Domem Dziecka, Domem Opieki Społecznej, Towarzystwem Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego.


Już dziś serdecznie zapraszamy na DZIEN OTWARTY w TEPEESIE, który odbędzie się 24 maja  2019 roku, w godzinach 8.30-13.00.

 

 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

9

3


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat