Advertisement

Święty Mikołaj rozdawał prezenty

Wtorek, 06 grudnia 20221
Dziś jeden z ulubionych dni w roku - mikołajki. Jest on obchodzony na cześć biskupa z Miry. Według legend rozdawał on swój majątek biednym. Dziś natomiast postać Świętego można poznać po czerwonym płaszczu, białej brodzie, dużym brzuchu oraz czerwonej czapce z pomponem.

Ładuję galerię...

Święty Mikołaj przychodzi do grzecznych dzieci i obdarowuje je prezentami, często w nocy z 5. na 6. grudnia. Upominki najczęściej można znaleźć pod poduszką lub w dużej skarpecie. Zdarza się jednak, że czerwony święty pojawia się osobiście. Tak też stało się w przedszkolu Planeta Juniora.

 

Przygotowaliśmy dziś spotkanie z Mikołajem. U nas to coroczna tradycja. Dzieci czekają na to wydarzenie od tygodnia. Przygotowują piosenki, wierszyki, rysunki i oczekują na przyjście pana z brodą, który przyniesie wór pełen prezentów, bo nasze dzieci są bardzo grzeczne i na pewno wszystkie otrzymają upominki - mówi Ewa Rybak, dyrektor placówki.

 

Dzieci w oczekiwaniu na Mikołaja zaśpiewały piosenkę.

Po występie Mikołaj zjawił się w placówce z workiem pełnym prezentów, co wywołało wielkie poruszenie i sprawiło, że na twarzach dzieci pojawił się uśmiech.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

1


Advertisement
Advertisement

Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zimno mi ~Zimno mi (Gość)06.12.2022 17:43

Kiedy święty mikołaj przywiezie czarne złoto dla zmarzniętej piotrkowskiej gawiedzi ??

30


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat