Advertisement

Święto Miodu w Piotrkowie

Strefa FM Niedziela, 24 lipca 202212
W tym roku już po raz ósmy możemy podziwiać i posmakować owoców pracy pszczelego roju. W Rynku Trybunalskim trwa VIII Piotrkowskie Święto Miodu.

Ładuję galerię...

Od wczesnych godzin porannych na Rynku Trybunalskim czekają stoiska wystawiennicze i handlowe. Oficjalne obchody rozpoczęły się korowodem pszczelarzy, który przeszedł z Rynku Trybunalskiego do Kościoła Akademickiego Panien Dominikanek. Tam odprawiona została msza święta w intencji pszczelarzy, po której zaplanowano wykład Czesława Korpysa na temat leczniczych właściwości miodu.

Z jednej strony chcemy zaprezentować tych, którzy zajmują się pszczelarstwem, ale też pokazać całą idee pszczelarstwa. Efekty pracy pszczół w postaci miodu czy kitu pszczelego są smaczne i zdrowe, ale chcemy także zwrócić uwagę na aspekt ekologiczny. Jeżeli nie będzie pszczół to istnienie człowieka jest tylko kwestią czasu. Chcemy również pokazać, że pszczelarstwo miejskie jest czymś dobrym i pożytecznym, a nawet lepszym niż na wsiach, gdzie stosowane są różnego rodzaju opryski - mówi prezydent Piotrkowa Krzysztof Chojniak.

W trakcie jarmarku na stoiskach przybyli mogą zakupić miód pod różnymi postaciami oraz jego produkty pochodne. Nie zabraknie także degustacji miodu z miejskiej pasieki.

Jest coraz większe zainteresowanie produktami pszczelimi, bo społeczeństwo przekonało się, że spożywanie miodu i innych produktów pszczelich jest zdrowe. To prawdziwa bomba witaminowa - mówi Piotr Robaszek, prezes Rejonowego Koła Pszczelarskiego w Piotrkowie.

Tradycyjnie jarmarkowi będą towarzyszyły występy artystyczne, które rozpoczną się o godz. 14.00.

 

Wystąpią: Miejska Orkiestra Dęta (godz. 14.00), kapela Tkacze (g. 14.30) oraz zespoły: Pasjonatki (g. 15.00), Ludowa Biesiada (g. 15.30), Koraliki (g. 16.00), Nad Wolbórką (g. 16.30), Moderato (g. 17.00), Piotrkowianie (g. 17.30) oraz Kasztelania Swing Band (g. 18.00).


Zainteresował temat?

3

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (12)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_senior ~go?ć_senior (Gość)25.07.2022 09:40

Cukier zdrożał o 2 zł a miód o 20 zł, czegoś nie rozumię. Czy nasze emerytury tak bardzo dużo zostały podniesione?Przy produkcji miodu zużyto mnóstwo .Słyszałem ,że pszczelarze to sami pasjonaci ,którzy myślą tylko o ekologii

24


Bartnik ~Bartnik (Gość)24.07.2022 19:35

To już wolę kupić miut w markecie bo jest kilka razy tańszy a slotki taksamo

26


Truteń Gucio ~Truteń Gucio (Gość)24.07.2022 14:36

Cukier w górę, to i miód zdrożeje. Wszystko fajnie, tylko po co tam pisowcy?

116


od 30 lat ~od 30 lat (Gość)24.07.2022 15:58

Ludzie w Polsce są tak zmęczeni ciągłym tyraniem na złodziei, którzy ich okradają, że ciągle są smutni jak na zamieszczonych zdjęciach. Niby święto, a radości brak. W innych nie kolonialnych krajach bez święta ludzie na ulicy są uśmiechnięci i pozytywnie nastawieni do siebie.

95


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat