Advertisement

Rząd zdecydował o przedłużeniu ważności bonu turystycznego

PAPKraj Środa, 03 listopada 20217
Rada Ministrów zdecydowała, że wydłużony zostanie termin na dokonywanie płatności za pomocą Polskiego Bonu Turystycznego - do 30 września 2022 r. z końca marca 2022 - poinformowano w komunikacie po wtorkowym posiedzeniu rządu.
fot.: pixabay fot.: pixabay

 

Polski Bon Turystyczny jest narzędziem, które ma na celu wsparcie finansowe polskich rodzin, a pośrednio pomoże też branży turystycznej, osłabionej przez skutki pandemii COVID-19.

 

Bon turystyczny to forma wsparcia dla polskich rodzin w sytuacji osłabienia gospodarki przez pandemię COVID-19. Wynosi jednorazowo 500 zł na każde dziecko do 18 r. życia oraz jedno dodatkowe świadczenie w formie uzupełnienia bonu, w wysokości 500 zł dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.

 

Za pomocą bonu można dokonać płatności za usługi hotelarskie lub imprezy turystyczne realizowane przez przedsiębiorcę turystycznego lub organizację pożytku publicznego na terenie kraju.

 

Bon można wykorzystać do opłacenia m.in.: pobytu w hotelu, pensjonacie, gospodarstwie agroturystycznym, czy na kolonii lub obozie harcerskim, a także obozie sportowym lub rekreacyjnym.

 

Jak informował w październiku resort rozwoju i technologii, z wykorzystaniem Polskiego Bonu Turystycznego dokonano płatności na blisko 1,9 mld zł, z bonu skorzystało 7 mln dzieci, a dodatkowe świadczenie aktywowano dla ponad 171 tys. dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.(PAP)

 

pif/ drag/

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

2


Advertisement
Advertisement

Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gościówa ~gościówa (Gość)05.11.2021 00:11

O! Panie, jakie za....ste rozwiązanie!

10


anty nierób ~anty nierób (Gość)04.11.2021 07:11

Powinni tylko dawać tym co pracują...co coś dają od siebie...wszelkim niepracujacym zabrać i nic nie dać

20


go?ć_karina ~go?ć_karina (Gość)03.11.2021 18:55

Powinni dawać tylko dziecią kturych rodzice nie pracujom. Ci co pracujom mają przecież pieniądze na wakacje.

02


Kazik ~Kazik (Gość)03.11.2021 10:51

Miało być dla pracujących a tymczasem pracujący robią na czyjeś dzieci

51


goœć_jjj ~goœć_jjj (Gość)03.11.2021 18:08

A to nie dają nowego bona tylko przedłużają stary... szkoda....wakacji nie będzie...

20


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat