Reklama

Rozpoczęła się budowa kolejnych aktywnych przejść

UM Piotrków Trybunalski Niedziela, 18 października 2020560322
Na ul. Curie-Skłodowskiej w Piotrkowie rozpoczęła się w niedzielę budowa aktywnego przejścia dla pieszych. W ciągu najbliższych dni ruszą prace w pozostałych dwóch lokalizacjach, czyli przy ulicach Łódzkiej oraz Dmowskiego.
fot. UM Piotrków

Budowa aktywnego przejścia polega na zamontowaniu w jezdni dwukolorowych diod, które zapalają się światłem przerywanym, w momencie kiedy pieszy zbliża się do przejścia. Roboty na ul. Curie-Skłodowskiej w pobliżu Mediateki 800-lecia nieprzypadkowo rozpoczęły się w weekend. Tamtędy przebiega droga krajowa nr 91, a w weekend jest zdecydowanie mniejszy ruch. - Jeszcze dziś ma zakończyć się budowa aktywnego przejścia na ul. Curie-Skłodowskiej (skrzyżowanie z ul. Leonarda – strona południowa, w pobliżu Mediateki), jutro prace mają być wykonywane przy ul. Łódzkiej (skrzyżowanie z ul. Gęsią – strona północna). Jako ostatnie – najprawdopodobniej we wtorek – aktywne przejście wykonane zostanie przy ul. Dmowskiego (w okolicy ZSP nr 2 tzw. „Pioma”) - informuje biuro prasowe Urzędu Miasta w Piotrkowie.


Inwestycje realizowane są w formule „projektuj i buduj”, a zaprojektowanie i wykonanie trzech aktywnych przejść kosztuje budżet miasta blisko 240 tys. złotych.


Zainteresował temat?

3

6


Reklama

r e k l a m a

Reklama

Komentarze (22)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_gość ~gość_gość (Gość)19.10.2020 17:57

Takie światełka to przy schodach w urzędach miasta mogą sobie pozakładać. Migający gadżet raz działa, raz nie działa albo miga kiedy nikt nie idzie.

20


gość_gość ~gość_gość (Gość)18.10.2020 19:14

Tam powinien stać policjant bo co drugi uczeń przechodzi mając wzrok na smartfon czy telefon i powinni walić mandaty to by się nauczyli i płaczu oraz żalu do kierowców by nie było że dziecko komuś potrącono czy też zabiło Apel do rodziców to wy na to zezwalacie więc nie miejcie później żalu do kierowców tylko do siebie i do naszego rządu bo powinien być całkowity zakaz używania telefonu przechodząc przez jezdnię tak samo jak nie można kierowcy rozmawiać przez telefon podczas jazdy a co do tych świateł na pasach to ludziom w głowach powinno się zapalać czerwone światło a nie na ulicy

60


Kukizowiec ~Kukizowiec (Gość)18.10.2020 19:01

Te światełka nic nie dają, są w Al. Piłsudskiego i Kopernika i co z tego, skoro często nie działają, a nawet jak działają, to kierowcy je ignorują. Żadne światełka nie nauczą przestrzegania przepisów, ani kultury jazdy. Uważam, że kiedy skończą się remonty na A1, powinno się tam pomyśleć o światłach na żądanie, bo to jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc dla pieszych.

62


gość_hhhh ~gość_hhhh (Gość)18.10.2020 19:53

Sygnalizacja swietlna na skrzyzowaniach w Piotrkowie jest tragiczna.Nie chodzi tylko o bezsensowna synchronizacje,ale np.koniecznosc wlaczania przycisku zeby przejsc przez pasy.Rozumiem,na skrzyzowaniach z malym ruchem pieszych moze byc.Ale jaki jest tego sens na duzych skrzyzowaniach w centrum?Pieszy ma czerwone i nie moze przejsc,auta tez maja czerwone i nie przejada.Prosze,oswiećcie mnie,gdzie tu sens i logika?Jeszcze mamy pandemie,niech zakazony dotknie przycisku i rozniesie wirus dalej.Brawo Piotrkow,jak zawsze pierwszy w beznadziejnosci i partactwie.

83


ghjghj ~ghjghj (Gość)19.10.2020 09:02

Kiedy myślisz, że Piotrków nie może być bardziej zakorkowany wchodzi on... pan aktywne przejście, który świeci się często nawet, jak nikogo obok nie ma. Świeci się, jak ktoś przechodzi wzdłuż ulicy.

61


gość_ep ~gość_ep (Gość)19.10.2020 06:39

Wystarczyło by dobrze dooświetlić żeby pieszy byl widoczny,te diody se można wsadzić

40


gość_hjjk ~gość_hjjk (Gość)18.10.2020 17:06

Ok ale 2 proszę obok zlikwidować

91


gość_polak ~gość_polak (Gość)18.10.2020 20:29

Jak się wszyscy znają na BRD. Jak na medycynie, szkolnictwie, budownictwie, prawie. Polak jest jednak bardzo zdolny.

23


gość_jp ~gość_jp (Gość)18.10.2020 17:21

Pomiędzy tymi pasami powinny być jeszcze jedne bo za daleko są te obecne.

62


Kazik ~Kazik (Gość)18.10.2020 15:15

Kolejne wyrzucanie pieniędzy w błoto co to da jak piesi w głowie rozumu nie mają i chodzą jak kury

161


Reklama
Reklama Reklama

r e k l a m a

Reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat