Advertisement

Referendum jednak się odbędzie?

Środa, 07 czerwca 2023171
Zwrot akcji w sprawie referendum o odwołanie prezydenta Piotrkowa Krzysztofa Chojniaka! Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi uwzględnił skargę grupy referendalnej na postanowienie komisarza wyborczego odrzucającego wniosek o przeprowadzenie referendum.
Fot. K. Rudzki Fot. K. Rudzki

Sąd zgodził się z częścią podnoszonych w skardze zarzutów i uznał ponad 280 podpisów (do wymaganej liczby podpisów brakowało 226 - red.) z niepełnym adresem lub skrótem nazwy miasta, przy których pozostałe dane pozwalały zidentyfikować mieszkańca. Zdaniem sądu, zgodnie z ustawą, to wystarczało.

 

Przedstawiciel Krajowego Biura Wyborczego w Piotrkowie poinformował nas, że do momentu otrzymania pisemnego uzasadnienia orzeczenia, nie zajmie w tej sprawie stanowiska.


Wyrok WSA nie jest prawomocny. Komisarzowi Wyborczemu w Piotrkowie przysługuje prawo do wniesienia skargi kasacyjnej do Naczelny Sądu Administracyjnego. Ma na to 14 dni od daty otrzymania uzasadnienia.

 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

26

15


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (171)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ergo ~Ergo (Gość)09.06.2023 17:41

Bardzo nieciekawa ekipa.Nawet jeśli odsuną obecnych to ta zbieranina dobrze nie wróży.Lans w social mediach to marny zadatek na dobrego gospodarza.

45


Nikt ważny ~Nikt ważny (Gość)08.06.2023 08:38

Naprawdę wam tak źle ja uważam że prezydent jest bardzo dobry umie się zachować nie ośmieszył nigdy miasta zawsze schludny zawsze odpowie dzień dobry uśmiechnięty chodzi po mieście jak normalny mieszkaniec można porozmawiać itd. a i samo miasto uważam za urokliwe jeszcze 20lat temu rynek to było miejsce przez które bałem się przejść dziś chętnie chodzimy z rodziną na jedzonko posiedzieć na leżaku itd . Oj nam Polakom zawsze czegoś mało byle awantura była

79


bert ~bert (Gość)09.06.2023 22:25


Pójdziemy do referendum i odwołamy złego prezydenta.

64


odwołamy go ~odwołamy go (Gość)10.06.2023 23:42

Odwołamy Chojniaka za bardzo duże koszty ogrzewania naszych mieszkań ,szkół , przedszkoli i bardzo wielu innych instytucji, wysokich cen za wywozu śmieci, bardzo wysokich opłat za wodę zimną,, ciepłą i ścieki, za wysokie ceny opłat za nieruchomości , za zatrudnianie swoich kolesi na intratnych stanowiskach, za milionera ignoranta Krawczyńskiego, za emerytów w dalszym ciągu pracujących w urzędzie i spółkach miejskich ,blokujących zatrudnienie młodych zdolnych ludzi i za wiele ,wiele innych nieudolności Odwołamy go.

63


janty ~janty (Gość)10.06.2023 23:16

Wspólnoty bedą się odcinać o sieci miejskiej tak wyjdzie taniej.Jest teraz mnóstwo rozwiązań technologicznych na indywidualne ogrzewanie bloków poprzez użytkowanie małych kotłów gazowych,Odejdzie wynagrodzenie pracowników ciepłowni, straty na sieci, emisja CO2,Będzie znacznie taniej.

40


komunalni ~komunalni (Gość)09.06.2023 11:59

Ogrzewanie 48m2 w blokach,to tym samym gazem ogrzejesz za 50% do o pow.100m2,Gdzie tu jakiś rozsądek.A tym co tak martwią się o koszty referendum to powie że więcej wydadzą na ciasteczka,kawki i paliwa niż wam się wydaje.Kazdy dzień bez nich to wielki zysk dla PIOTRKOWA TRYBUNALSKIEGO.

95


mzgk ~mzgk (Gość)09.06.2023 11:51

Sprawdzicie swoje rachunki za wodę,jak mógł PREZYDENT doprowadzić do tego że podgrzanie 1m3 wody ciepłe w blokach to ponad 70zł (podgrzanie+woda+ścieki)granda w biały dzień to jest zużycie ok20 m3 gazu na 1000lwody.Gratuluję tym pseudo ekonomistą,i nadal pytam o ile spadło zatrudnienie kolesiów w ciepłowniach po przejściu na bez obsługową instalację gazową!!!!!!Czy nadal zatrudnionych jest ok150-170ludzi ?takie koszty zabijają mieszkańców blokowisk.

91


go?ć_maria ~go?ć_maria (Gość)07.06.2023 16:01

Po obaleniu tej władzy trzeba sprawdzić, czy osoby piastujące pewne stanowiska, takie jak nauczyciel muzyki ma kwalifikacje do pełnienia funkcji Rad Nadzorczych w miejskich spółkach.

231


nie chcemy ~nie chcemy (Gość)09.06.2023 22:32

Nie chcemy takiego prezydenta , który powołuje do strikte technicznej rady nadzorczej miejskie ciepłowni nauczyciela muzyki.

50


Kora ~Kora (Gość)09.06.2023 12:22

Proszę konkretnie podać cały koszt referendum. Tylko dokładnie. Chcę wiedzieć czy to się opłaca i co można zrobić za te pieniądze

47


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat