Prezydent o referendum: uszanowałbym każdą decyzję

Piątek, 28 kwietnia 202355
- Uszanowałbym każdą decyzję - tak do wydarzeń związanych z organizacją referendum na antenie Strefy FM odniósł się prezydent Krzysztof Chojniak. Losy referendum w Piotrkowie rozstrzygnie Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi.
fot. archiwum ePiotrkow.pl fot. archiwum ePiotrkow.pl

Inicjatorzy organizacji referendum w Piotrkowie zapowiedzieli złożenie skargi do WSA w sprawie ilości podpisów, które uznano za nieważne. Przypomnijmy, że prawidłowo złożono 5248 podpisów, a za wadliwe uznano 2212. Aby referendum mogło się odbyć, potrzeba było ich 5474. Do ustawowego wymogu brakuje więc 226 podpisów.

 

W czwartek do wydarzeń związanych z organizacją referendum odniósł się prezydent Krzysztof Chojniak, który był gościem programu "O tym się mówi" w radiu Strefa FM.

Każde rozwiązanie było tutaj możliwe. Ja jakoś szczególnie tego nie analizowałem. Chcę powiedzieć, że szanuje każdą decyzję. Uszanowałbym także i w tym przypadku - podkreślał prezydent Krzysztof Chojniak. - Nie ukrywam, że ta decyzja piotrkowian o tym, żeby nie przeprowadzić referendum - bo tak to należy odczytywać - jest dobrą decyzją chociażby z tego punktu widzenia, że nie wydamy na próżno pieniędzy. Jest to wyraźny sygnał ze strony mieszkańców naszego miasta, że są przeciwko marnotrawieniu pieniędzy. Nie są zainteresowani awanturami politycznymi. Według mnie w ten sposób należy to odczytać - ocenił prezydent Piotrkowa.

Po złożeniu przez inicjatorów referendum skargi do WSA sąd będzie miał 14 dni na wydanie orzeczenia. Od niego zależeć będzie, czy w Piotrkowie dojdzie do głosowania w sprawie odwołania prezydenta Krzysztofa Chojniaka.

POLECAMY


Zainteresował temat?

5

9


Komentarze (55)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

... ~... (Gość)28.04.2023 09:12

Ciekawe czy Pan Chojniak poszedł by na referendum?

84


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat