Prezydent o referendum: uszanowałbym każdą decyzję

Piątek, 28 kwietnia 202355
- Uszanowałbym każdą decyzję - tak do wydarzeń związanych z organizacją referendum na antenie Strefy FM odniósł się prezydent Krzysztof Chojniak. Losy referendum w Piotrkowie rozstrzygnie Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi.
fot. archiwum ePiotrkow.pl fot. archiwum ePiotrkow.pl

Inicjatorzy organizacji referendum w Piotrkowie zapowiedzieli złożenie skargi do WSA w sprawie ilości podpisów, które uznano za nieważne. Przypomnijmy, że prawidłowo złożono 5248 podpisów, a za wadliwe uznano 2212. Aby referendum mogło się odbyć, potrzeba było ich 5474. Do ustawowego wymogu brakuje więc 226 podpisów.

 

W czwartek do wydarzeń związanych z organizacją referendum odniósł się prezydent Krzysztof Chojniak, który był gościem programu "O tym się mówi" w radiu Strefa FM.

Każde rozwiązanie było tutaj możliwe. Ja jakoś szczególnie tego nie analizowałem. Chcę powiedzieć, że szanuje każdą decyzję. Uszanowałbym także i w tym przypadku - podkreślał prezydent Krzysztof Chojniak. - Nie ukrywam, że ta decyzja piotrkowian o tym, żeby nie przeprowadzić referendum - bo tak to należy odczytywać - jest dobrą decyzją chociażby z tego punktu widzenia, że nie wydamy na próżno pieniędzy. Jest to wyraźny sygnał ze strony mieszkańców naszego miasta, że są przeciwko marnotrawieniu pieniędzy. Nie są zainteresowani awanturami politycznymi. Według mnie w ten sposób należy to odczytać - ocenił prezydent Piotrkowa.

Po złożeniu przez inicjatorów referendum skargi do WSA sąd będzie miał 14 dni na wydanie orzeczenia. Od niego zależeć będzie, czy w Piotrkowie dojdzie do głosowania w sprawie odwołania prezydenta Krzysztofa Chojniaka.

POLECAMY


Zainteresował temat?

5

9


Komentarze (55)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Za - a nawet przeciw ~Za - a nawet przeciw (Gość)28.04.2023 12:02

"Jest to wyraźny sygnał ze strony mieszkańców naszego miasta, że są przeciwko marnotrawieniu pieniędzy." - powiedział człowiek, który 100 metrów od biblioteki postawił bibliotekę za ok. 40 mln, przy zadłużeniu miasta - jeśli dobrze pamiętam wypowiedź radnego z Kamieńska - wysokości ponad 100 mln.

130


Półtora gościa! ~Półtora gościa! (Gość)28.04.2023 18:37

Uszanowałby i już. A co niby - stan wojenny by ogłosił?

71


ja moher ~ja moher (Gość)28.04.2023 16:04

Ten Pan nie zasługuje aby powiedzieć ............ dobre słowo. Wstyd dla miasta.

122


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)28.04.2023 12:03

Jak wam tak źle to po co na niego glosowalista?

44


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)28.04.2023 10:13

Mjej honor i odejdz...Ty i Twoja ekipka doprowadziliscie miasto do ruiny, a ludzi do ubóstwa.

315


koment ~koment (Gość)28.04.2023 14:21

Mam nadzieję że komisarz wyborczy zdaje sobie sprawę z tego że jeżeli sąd uzna że podpisy zostały odrzucone bezpodstawnie mogą być postawione zarzuty?

132


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)28.04.2023 09:37

Oby się udało referendum. Niech Komisarz i odpowiednie służby, skontrolują czy podejmowane decyzje i wydawanie publicznych pieniędzy odbywało się zgodnie z prawem. Powinniśmy to wiedzieć. Chciałabym wierzyć, że tak było.

237


Gosc8 ~Gosc8 (Gość)28.04.2023 09:41

Piotrkow ma dobrego prezydenta nigdy nie było lepszego.Mysle że gdyby Pan startował kolejny raz to Pan wygra.Ja osobiście głosowała bym na Pana moja rodzina też.Nie widzę lepszego kandydata na Pana miejsce.Mielismy już innych zrobili tylko coś dla siebie i swoich rodzin .Ot taka jest prawda.

737


antypolityk ~antypolityk (Gość)28.04.2023 13:11

Przypominam, że proponowałem wszystkim zakład. Ja od początku pisałem, że z referendum wyjdzie wielkie G, bo widzę kto się za to wziął. I teraz mam wielki ubaw a ci co zbierali wielkie G.

411


Fakt ~Fakt (Gość)28.04.2023 13:08

Ten człowiek już dawno nie szanuje mieszkańców. I to jest fakt. A większość mieszkańców uszanowałaby decyzję o jego dymisji, ale ktoś bez honoru tego nie zrobi.

141


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat