Advertisement

Poseł Lorek apeluje do posłów ziemi piotrkowskiej o głosowanie za Krajowym Planem Odbudowy

Strefa FM Poniedziałek, 03 maja 202145
We wtorek 4 maja na dodatkowym posiedzeniu Sejm zajmie się projektem ustawy w sprawie ratyfikacji decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE, która dotyczy Funduszu Odbudowy. Polska z unijnego budżetu i Funduszu Odbudowy ma otrzymać łącznie 770 mld zł. Grzegorz Lorek, poseł PiS z okręgu piotrkowskiego, wzywa pozostałych posłów ziemi piotrkowskiej, aby opowiedzieli się za Krajowym Planem Odbudowy.
fot. pakwi fot. pakwi

Podczas spotkania z dziennikarzami poseł Grzegorz Lorek powiedział:

Za 30 godzin będziemy mieć głosowanie, które zaważy na naszej przyszłości. Żeby region piotrkowski, Piotrków Trybunalski i województwo łódzkie mogły się rozwijać, potrzebujemy południowej obwodnicy Piotrkowa, drogi ekspresowej S12, obwodnicy Tomaszowa Mazowieckiego oraz tunelu średnicowego w Łodzi. Dlatego potrzebne nam są pieniądze unijne. Kiedy Polacy zdecydowali o wejściu do Unii Europejskiej, podjęli decyzję o obowiązkach, które z tego płyną. Tak jak płacimy podatki, tak dalej w UE będziemy. Jeżeli nie weźmiemy pieniędzy, to wszystkie obowiązki po stronie państwa Polskiego i tak będą wypełniane. Jeżeli komuś się wydaje, że to utrata suwerenności, to ja odpowiadam - ta decyzja była podjęta wiele lat temu, a teraz są tego konsekwencje. Wzywam wszystkich posłów ziemi piotrkowskiej do głosowania za tym dokumentem. Jest on bardzo ważny, ponieważ bez pieniędzy nie będzie rozwoju regionu i naszej ojczyzny. Tak jak kiedyś była to konstytucja 3 Maja, tak teraz mamy Nowy Ład i dokumenty, które są ważne dla suwerenności. Nikt z biednym się nie liczy. Żeby był postęp i nowe miejsca pracy, potrzebne są pieniądze i o tym wszyscy dobrze wiemy. Dlatego tak bardzo istotnym jest to, aby to głosowanie spowodowało, że 770 miliardów było wzięte i zagospodarowane także w naszym regionie.

Aby Fundusz Odbudowy został uruchomiony wszystkie państwa członkowskie muszą ratyfikować decyzję unijnych liderów o zwiększeniu zasobów własnych UE.


Zainteresował temat?

3

10


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (45)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

oko ~oko (Gość)03.05.2021 13:38

Niech da ze swoich, przecież dużo zarabia

124


ada ~ada (Gość)03.05.2021 13:26

I bedzie s-12 w następnym planie za 10 lat.

84


słowacki ~słowacki (Gość)03.05.2021 13:12

Ooo i znów pojawiła się S12 (prawie natychmiast), czyli żarcik poselski.

94


Gość23 ~Gość23 (Gość)03.05.2021 12:50

Jeszcze czego.

73


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat