Advertisement

Poseł Lorek apeluje do posłów ziemi piotrkowskiej o głosowanie za Krajowym Planem Odbudowy

Strefa FM Poniedziałek, 03 maja 202145
We wtorek 4 maja na dodatkowym posiedzeniu Sejm zajmie się projektem ustawy w sprawie ratyfikacji decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE, która dotyczy Funduszu Odbudowy. Polska z unijnego budżetu i Funduszu Odbudowy ma otrzymać łącznie 770 mld zł. Grzegorz Lorek, poseł PiS z okręgu piotrkowskiego, wzywa pozostałych posłów ziemi piotrkowskiej, aby opowiedzieli się za Krajowym Planem Odbudowy.
fot. pakwi fot. pakwi

Podczas spotkania z dziennikarzami poseł Grzegorz Lorek powiedział:

Za 30 godzin będziemy mieć głosowanie, które zaważy na naszej przyszłości. Żeby region piotrkowski, Piotrków Trybunalski i województwo łódzkie mogły się rozwijać, potrzebujemy południowej obwodnicy Piotrkowa, drogi ekspresowej S12, obwodnicy Tomaszowa Mazowieckiego oraz tunelu średnicowego w Łodzi. Dlatego potrzebne nam są pieniądze unijne. Kiedy Polacy zdecydowali o wejściu do Unii Europejskiej, podjęli decyzję o obowiązkach, które z tego płyną. Tak jak płacimy podatki, tak dalej w UE będziemy. Jeżeli nie weźmiemy pieniędzy, to wszystkie obowiązki po stronie państwa Polskiego i tak będą wypełniane. Jeżeli komuś się wydaje, że to utrata suwerenności, to ja odpowiadam - ta decyzja była podjęta wiele lat temu, a teraz są tego konsekwencje. Wzywam wszystkich posłów ziemi piotrkowskiej do głosowania za tym dokumentem. Jest on bardzo ważny, ponieważ bez pieniędzy nie będzie rozwoju regionu i naszej ojczyzny. Tak jak kiedyś była to konstytucja 3 Maja, tak teraz mamy Nowy Ład i dokumenty, które są ważne dla suwerenności. Nikt z biednym się nie liczy. Żeby był postęp i nowe miejsca pracy, potrzebne są pieniądze i o tym wszyscy dobrze wiemy. Dlatego tak bardzo istotnym jest to, aby to głosowanie spowodowało, że 770 miliardów było wzięte i zagospodarowane także w naszym regionie.

Aby Fundusz Odbudowy został uruchomiony wszystkie państwa członkowskie muszą ratyfikować decyzję unijnych liderów o zwiększeniu zasobów własnych UE.


Zainteresował temat?

3

10


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (45)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

łosiedlowy łoś ~łosiedlowy łoś (Gość)03.05.2021 17:00

Cytuję:
Sejm zajmie się projektem ustawy w sprawie ratyfikacji decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE


A jak ma UE zwiększyć zasoby własne, jeśli nie poprzez ściągnięcie podatków od swoich obywateli? Tak, będzie się to wiązało z obciążeniem nas KOLEJNYMI podatkami, bardzo możliwe, że wprowadzą podatek katastralny (a wtedy będzie płacz i zgrzytanie zębów, a wielu przeprowadzi się "pod most").

Cytuję:
Polska z unijnego budżetu i Funduszu Odbudowy ma otrzymać łącznie 770 mld zł.


A ile mamy w związku z tym wpłacić? Poza tym, unijnymi dotacjami nie możemy dysponować według własnych potrzeb, bo te pieniądze MUSZĄ być wydane zgodnie z unijnymi wytycznymi, niekoniecznie dla nas korzystnymi.
Z tą forsą może być tak, jak z tymi samochodami, co je rozdawali na Placu Czerwonym. Po fakcie okaże się, że zamiast otrzymać, będziemy musieli odprowadzić, i nie 770 mld złotych, ale 770 mld euro.

Cytuję:
Dlatego potrzebne nam są pieniądze unijne.


Jakim cudem rozwinęły się Chiny bez pieniędzy unijnych?
Czy dotacje to dziś jedyny sposób pozyskania pieniędzy?

Cytuję:
Jeżeli komuś się wydaje, że to utrata suwerenności, to ja odpowiadam - ta decyzja była podjęta wiele lat temu, a teraz są tego konsekwencje.


No bo po co nam jakaś suwerenność?

Cytuję:
Wzywam wszystkich posłów ziemi piotrkowskiej do głosowania za tym dokumentem.


A ja wzywam do głosowania przeciw.

Cytuję:
Nikt z biednym się nie liczy.


A dlaczegośmy biedni? Czterdzieści lat temu nasza gospodarka stała lepiej od chińskiej. A dziś? Oni postawili na rozwój przemysłu, a my doprowadziliśmy do upadku albo wyprzedali za ułamek wartości fabryki jakie zostały po poprzednim ustroju. Za to przywożą nam co roku pół miliona ton śmieci z Europy, a nawet Afryki.

Cytuję:
tak teraz mamy Nowy Ład


Najpierw sztuczny kryzys pod nazwą pLandemia, a teraz Nowy Ład. Przypadek? Nie sądzę...

151


majowa nadzieja ~majowa nadzieja (Gość)03.05.2021 16:58

Kolejny raz pan poseł Lorek obudził we nie nadzieję na ścieżkę rowerową z Piotrkowa do Przygłowa, której budowę obiecywał dwa lata temu.

100


dsadsdsads ~dsadsdsads (Gość)03.05.2021 15:47

Szkoda gadać. Fundusz składa się z dwóch pól. Europejskiej i pożyczkowej. Jak nie weźmiesz pożyczkowej - nie dostaniesz europejskiej puli. I ta pożyczkowa nie jest znana - ile będzie ona kosztowała Polskę. Sprzedajne trupy polityczne zadłużą nas za wszelką cenę. Panie LeruaLorek. Co Pan w tym Sejmie załatwił dla nas mieszkańców powiatu? Z czego będziemy pana pamiętać? S12??? Żeby z tej kasy powstała jakaś jedna porządna rzecz - np. elektrownia atomowa. Ale ta kasa rozejdzie się po waszych kieszeniach. Jak zamknięta elektrownia Ostrołęka za 1,3 mld zł, jak 70 mln na nielegalne wybory Sasina. Kurna - po co ja to piszę. Stado szalonych pijaków i tak was wybierze.

150


Jedyne co potrafią ~Jedyne co potrafią (Gość)03.05.2021 15:21

Brać kredyty a na żyrantów biorą uczciwie pracujących ludzi.

130


wojciech ~wojciech (Gość)03.05.2021 15:18

Nie widziałem, nie słuchałem, ale niech zgadnę że pierdzielił o s12.

121


olo ~olo (Gość)03.05.2021 14:46

poseł Lorek I prawda. Ale jaja.

172


go?ć_piotrkowianka ~go?ć_piotrkowianka (Gość)03.05.2021 14:40

Jesteśmy za super

35


Dociekliwyprawdy ~Dociekliwyprawdy (Gość)03.05.2021 13:58

Pan Lorek pomylił uroczystości. Z takimi wezwaniami, to nie na święcie, jakie by one nie były, lecz na więc albo demonstrację polityczną. Za bardzo coś im zależy na przepchnięcie tego kredytu od dojczeUE, zupełnie, jak że szczepionkami, zastrzykiwanymi wszystkim, prawie na siłę i pod szantażem. Coś mi tu śmierdzi.

163


axel ~axel (Gość)03.05.2021 13:50

Wzywać to ten pan może sobie swoje dzieci jak ma. Uzyskanie większości to problem rządu. Dalej hipokryzja i obłuda .

152


jakub ~jakub (Gość)03.05.2021 13:47

Niech zatwierdzą bardzo dobrze za 10 lat będą nami rządzić Niemcy i zacznie się robić normalnie w tym kraju.

67


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat