Advertisement

Podziękowania dla studentek za pomoc uchodźcom

ePiotrkow Poniedziałek, 30 stycznia 20236
Przez kilka miesięcy w piotrkowskiej filii UJK działał punkt pomocy uchodźcom z Ukrainy. W poniedziałkowe popołudnie podziękowano studentkom zaangażowanym w ten wolontariat.

Ładuję galerię...

Piotrkowska filia UJK włączyła się w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Od kwietnia do czerwca w murach uczelni działał punkt, w którym studenci pomagali Ukraińcom w wypełnianiu różnorakich dokumentów. 

Najczęściej były to dokumenty związane z wydawaniem dowodów osobistych, z mieszkaniami, pomocą medyczną. Zainteresowanie było spore, szczególnie w tej pierwszej fazie trwającej wojny. Włączyliśmy się w tę akcję, bo czujemy potrzebę udzielania pomocy tym, dla których była ona wówczas niezbędna. To był bez wątpienia bardzo trudny czas dla narodu ukraińskiego - mówiły studentki. 

W poniedziałkowe przedpołudnie z zaangażowanymi wolontariuszami spotkali się dziekan uczelni dr hab. Jacek Bonarek, prof. UJK oraz pomysłodawca inicjatywy miejski radny Łukasz Janik. Studentki otrzymały podziękowania i zaświadczenia o udziale w wolontariacie.

Już od pierwszych dni wojny włączyliśmy się w pomoc dla Ukrainy. Początkowo było to trochę nieformalne, potem nadaliśmy temu odpowiednią formę. Pojawiła się grupa studentek, które pełniły w naszym punkcie dyżury  i pomagały ludziom, którzy próbowali znaleźć spokój i bezpieczeństwo w Polsce - podkreślał dziekan piotrkowskiej filii. 

Jak wskazuje radny Janik, sam pomysł zrodził się bardzo spontanicznie. 

Zauważyłem, że wiele osób potrzebowało wówczas pomocy. Nie wiedzieli, jak wypełniać wnioski, gdzie się zgłaszać, do tego nie znali języka. Zwróciłem się do dziekana Bonarka, a on szybko zaakceptował ten pomysł i zaczęliśmy działać - wspomina Łukasz Janik. 

 


Zainteresował temat?

4

10


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

logika ~logika (Gość)31.01.2023 10:46

Dziewczyny śliczne, widać, że z ufnym sercem. Młodzi ludzie są bardzo plastyczni emocjonalnie i stare 'wygi' - od zarania dziejów- to wykorzystują.

40


Moszczenicanin ~Moszczenicanin (Gość)30.01.2023 20:44

Zaraz się ruskie sępy zlecą w komentarzach, że jak to im nikt przez 20 lat nie pomagał w wypełnianiu pitów, a tu Ukraińcom pomagają w wypełnianiu dokumentów.
:D

47


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat