artykuł sponsorowany

Początek lata tylko w kinie Helios

Czwartek, 20 czerwca 2024
Kino Helios w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na gorący początek lata z filmowymi hitami. Przedpremierowo najnowsza część kultowej animacji "Gru i Minionki: Pod Przykrywką". Premierowo animacja dla całej rodziny "Arka Noego. Ahoj przygodo!". Dla lubiących mocne wrażenia premiera filmu "Egzorcyzm" oraz nowoczesne podejście do slasherów w filmie "Wake up". Komedia w gwiazdorskiej obsadzie "Mój syn Ezra" zabierze nas w świat szalonych perypetii i relacji syn - ojciec. Specjalnie dla fanów naszej reprezentacji w piłce nożnej, spotkania "UEFA Euro 2024: Polska - Austria" i "Francja - Polska". Jeśli macie nie dość mocnych wrażeń po meczach biało-czerwonych Helios zaprasza na Maraton Grozy. Helios zaprasza również na filmy "Kolacja pożegnalna", "#To_Be" czy "Strefa interesów". Dla fanów anime aż dwa hity "Ruchomy zamek Hauru" i "Mobile Suit Gundam SEED FREEDOM".

PRZEDPREMIERA

 

Gru i Minionki: Pod Przykrywką. Gru nie dane będzie jednak dane cieszyć się w spokoju rodzinnym życiem - będzie musiał się zmierzyć ze swoim nemezis w postaci Maxime'a Le Mala i jego femme fatale Valentiny.

 

 

PREMIERY

 

Arka Noego. Ahoj przygodo! Jedna Arka Noego, dwie myszy, setki zwierząt i tysiące kłopotów! Czy piosenka jest dobra na wszystko? To się okaże, gdy przedstawiciele rozmaitych gatunków zorganizują muzyczny konkurs na najsłynniejszej łajbie świata! Oto niezwykle oryginalna, zabawna i rozśpiewana wersja jednej z najbardziej znanych historii wszech czasów. W filmie widzowie usłyszą serię klasycznych piosenek inspirowanych twórczością światowej sławy poety Viniciusa de Moraesa. Dwie zawadiackie myszy Vini i Tito to przyjaciele na dobre i na złe. Jeden pisze świetne teksty piosenek, a drugi znakomicie gra na małej gitarce z łupiny orzecha, ale niestety ich kariera muzyczna leży i… popiskuje. Pewnego dnia dowiadują się, że staruszek o imieniu Noe będzie budował wielki statek, na którym zbiorą się przedstawiciele wszystkich gatunków zwierząt, aby ocalić się przed zbliżającym się potopem. Niestety na pokład może wejść tylko jeden samiec i jedna samica tego samego rodzaju. Na szczęście, z pomocą pomysłowego karalucha, Vini i Tito przedostają się razem na Arkę. To jednak dopiero początek ich kłopotów. Na statku bowiem zaczyna rządzić groźny lew wraz ze swoją świtą złożoną z hien, węży oraz niedźwiedzia i goryla. Jeżeli myszy chcą powstrzymać ich mięsożerne apetyty, to muszą szybko coś wymyślić. Wpadają na pomysł, że o wszystkim rozstrzygnie konkurs piosenek. Czy tym mysim pasażerom na gapę uda się za pomocą muzyki rozładować napięcie i pomóc stłoczonym istotom przetrwać 40 dni i 40 nocy razem?

 

 

Egzorcyzm. Anthony Miller jest aktorem, który przyjmuje rolę w horrorze mimo plotek, że nad produkcją wisi klątwa, a poprzedni kandydat do roli popełnił samobójstwo. Dla niego ma być to nowe otwarcie w karierze i szansa na odbudowanie relacji z dorosłą córką Lee. Anthony stara się jak najgłębiej wniknąć w graną postać, co wkrótce odbija się na jego psychice. Przerażona niepokojącym zachowaniem ojca, Lee podejrzewa, że wrócił on do dawnego nałogu. Prawda okazuje się jednak znacznie gorsza. Wszystko wskazuje na to, że Anthony został opętany przez demona.

 

 

Wake up. Pokolenie Z i napędzana adrenaliną masakra w centrum handlowym, która zamieni życie młodych aktywistów w noc z piekła rodem. Oto świeże spojrzenie na gatunek slasherów prezentowane na międzynarodowym festiwalu filmowym w Sitges oraz na Fantastic Fest 2023 w Austin w wykonaniu grupy kanadyjskich reżyserów znanych pod pseudonimem RKSS (Roadkill Superstars), którzy zaskarbili sobie serca fanów produkcją „Turbo Kid” (nagroda publiczności na festiwalu SXSW). Grupa młodych aktywistów chowających swoją tożsamość za zwierzęcymi maskami postanawia zaprotestować przeciwko niszczeniu środowiska dewastując wnętrze centrum handlowego. Zaraz po wieczornym zamknięciu drzwi dopuszczają się wandalizmu, a wszystko to nagrywają na telefon i zamierzają opublikować w sieci. Jednak ich plan szybko kończy się niepowodzeniem, gdy okazuje się, że zostają uwięzieni wewnątrz budynku i muszą stawić czoła obłąkanemu ochroniarzowi. Pasją nocnego stróża są polowania przy użyciu prymitywnych narzędzi i teraz niestabilny psychicznie mężczyzna będzie próbował wyłapać ich wszystkich, a każda z jego kolejnych pułapek będzie bardziej wymyślna od poprzedniej. Gdy noc wypełni się przemocą i terrorem, aktywiści rozpoczną desperacką walkę o życie.

 

 

Mój syn Ezra. Max, wbrew woli byłej żony, zabiera swojego ukochanego syna w szaloną podróż, dzięki której obaj odkryją na nowo moc łączącej ich relacji. Życie aspirującego komika Maxa Bernala to chaos i improwizacja. Po rozwodzie znów mieszka z ojcem i bez większych sukcesów próbuje przebić się w świecie komedii. Z byłą żoną drze koty w sprawie opieki nad autystycznym synem o imieniu Ezra, którego kocha nad życie. Na pewno Max nie jest encyklopedycznym wzorcem statecznego ojca, ale serca nie można mu odmówić. Gdy dowiaduje się, że jego była żona za namową lekarza chce umieścić Ezrę w szkole specjalnej, Max bez jej wiedzy zabiera syna w podróż przez Stany. Nie chce pozwolić, by szkolne mury oddzieliły chłopca od zwykłego życia i na zawsze zamknęły go w jego własnym świecie. Wierzy, że inność Ezry nie jest wyrokiem skazującym go na funkcjonowanie na marginesie tzw. normalnego świata. Eskapada pełna szalonych perypetii i niezwykłych spotkań będzie dla ojca i syna okazją do odkrycia na nowo łączącej ich więzi i przeżycia przygód, które udowodnią, że „normalność” jest przereklamowana.

 

 

POZOSTAŁY REPERTUAR

 

Kino Helios zaprasza również na pozostałe kinowe hity na wielkim ekranie. Specjalnie dla fanów naszej reprezentacji w piłce nożnej, spotkania "UEFA Euro 2024: Polska - Austria" i "UEFA Euro 2024: Francja - Polska". Jeśli macie nie dość mocnych wrażeń po meczach biało-czerwonych Helios zaprasza na Maraton Grozy. Krew w żyłach zmrożą filmy: "The Watchers", "Wake up", "Pożeracz strachu" oraz "Demony Grace". Dla fanów Japońskich animacji Helios Anime filmy "Ruchomy zamek Hauru" i "Mobile Suit Gundam SEED FREEDOM". W cyklu Kino Konesera czarna komedia "Kolacja pożegnalna" oraz Polski film dokumentalny "#To_Be". Kultura Dostępna uraczy nas szokującym obrazem o komendancie obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau w filmie "Strefa interesów". Warto również zobaczyć filmy, które grane są już od jakiegoś czasu: "W głowie się nie mieści 2", "Garfield", "Bad Boys: Ride or Die", "Furiosa: Saga Mad Max" oraz "Sukienka Oskara".

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat