Piotrkowski szpital wykonuje zabieg ablacji. Lekarze wprowadzają elektrodę do serca

Strefa FM Środa, 10 lipca 202427
Samodzielny Szpital Wojewódzki w Piotrkowie jako jedna z nielicznych placówek wykonuje na oddziale kardiologicznym zabieg ablacji. Polega on na niszczeniu tkanki w sercu, która powoduje arytmię.

Ładuję galerię...

W środę w piotrkowskim szpitalu odbyła się kolejna sesja z zakresu ablacji (leczenie zaburzeń rytmu serca, np. migotania przedsionków, arytmii komorowych, napadów częstoskurczów nadkomorowych). Zabiegi wykonują dwaj lekarze: Bartek Bińkowski, i  Tomasz Kucejko. Łącznie wykonano je już u 20 pacjentów. Wszystkie z nich przebiegły sprawnie, bez powikłań i dobrym efektem terapeutycznym.

Zabiegi polegają na tym, że za pomocą elektrody ablacyjnej, która jest wprowadzana do wnętrza serca, za pomocą ciepła usuwamy ognisko odpowiedzialne za tworzenie się arytmii i ewentualnie u pacjentów z migotaniem przedsionków, izolujemy część mięśnia sercowego, aby ograniczyć możliwość powstawania arytmii, nawrotów w przyszłości i poprawy komfortu życia u tych pacjentów - mówi Tomasz Ciurus, kierownik oddziału kardiologii w piotrkowskim szpitalu.

 

Pełna diagnostyka i leczenie (z tego zakresu kardiologicznego) odbywa się regionalnie. Pacjenci z ziemi piotrkowskiej otrzymują pełny zakres leczenia w najbliższym dla nich dostępnym ośrodku.

Na ten moment wykonano 20 zabiegów ablacji i z każdym miesiącem na pewno będzie ich coraz więcej. Czas oczekiwania dla pacjentów po zakwalifikowaniu do zabiegu jest bardzo krótki, zazwyczaj do miesiąca. Z dumą możemy powiedzieć, że możemy konkurować z innymi ośrodkami kardiologicznymi, przede wszystkim z Łodzi - dodała Edyta Wieczorek-Wieczorkiewicz, dyrektor Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie.

 

Zazwyczaj zabieg ablacji mieści się w przedziale od 2 do 4 godzin.


Zainteresował temat?

8

0


Komentarze (27)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dzesika ~Dzesika (Gość)10.07.2024 19:18

Ja tam wolę powiększyć przud bo tył mam ok a przynajmniej tak mowiom chłopy z roboty ode mnie

10


jak ~jak (Gość)11.07.2024 10:22

to teraz proszę o kolejny artykuł ,w którym wypowiedzą się pacjenci z SOR ,wewnętrznego i reszty wesołej gromadki ,,,, kto był ten wie

30


Czestoskurcz ~Czestoskurcz (Gość)11.07.2024 18:08

Witam jest to metoda stosowana bardzo długo 2000 roku pierwszy raz poddałem się takiemu zabiegowi jako młody chłopak. 24 lata potrzebował szpital by dorównać to co wokół Piotrkowa było już robione dawno . Ablacja to jedno ale na jakim sprzęcie to kolejna sprawa. Zdrowia życzę wszystkim co skorzystają z tej wspaniałej metody . Proszę pamiętać że niejednokrotnie trzeba powtarzać taki zabieg .

30


Bożena ~Bożena (Gość)10.07.2024 20:45

Szokujące jest to, że porównujecie oddział do reszty szpitala. Kardiologia jest odrębnym oddziałem z młodym personelem lekarskim głównie dojeżdżającym spoza Piotrkowa (wiem, bo wyszło to w trakcie rozmowy z doktorem). Pienlegniarski personel również młody z wysoką wiedzą medyczną. Cała kadra uprzejma i wyrozumiała. Jestem po ablacji i dziękuję Bogu że dostałam sie? pod tak dobre ręce! Pozdrawiam gorąco całą kadrę.

110


poradnia odwyk ~poradnia odwyk (Gość)11.07.2024 14:24

Panie Prezydencie. A kiedy będzie poradnia odwykowa w Piotrkowie? Wstyd żeby z miasta trzeba było do jakiegoś Sulejowa jeździć.

00


Praktyk ~Praktyk (Gość)11.07.2024 15:48

A ja wczoraj dokonałem ablucji i od razu poczułem się lepiej.

00


Tedi2710 ~Tedi2710 (Gość)10.07.2024 19:29

Jest to bardzo dobry oddział i bardzo dobrzy lekarze

50


Haha ~Haha (Gość)10.07.2024 20:24

Powiem krótko, dziękuję. Bardzo dziękuję kardiologii. Żyję jeszcze

50


Vikunia ~Vikunia (Gość)10.07.2024 19:43

Ja tam wolę powiększać usta w Łodzi

12


Cnfnelwbd ~Cnfnelwbd (Gość)10.07.2024 19:08

W Piotrkowskim szpitalu strach dać pośladek do zszycia.

20


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat