Piotrcovia na piątym miejscu

MKS Piotrcovia Niedziela, 19 maja 202417
Ostatni mecz zdecydował o tym, że Piotrcovia zajęła piąte miejsce w końcowej tabeli sezonu 2023/2024 ORLEN Superligi szczypiornistek. Zespół Agaty Cecotki wygrał po zaciętym pojedynku z Młynami Stoisław Koszalin 27:26 (14:15) i w końcowym rozrachunku wyprzedził tego rywala o jeden punkt. Kibice obejrzeli bardzo widowiskowe spotkanie.

Wynik otworzyła Tau Schneider, ale już po chwili było 1:1, a do wyrównania doprowadziła zamierzająca zakończyć karierę Gabriela Urbaniak. Po wyrównanym początku do głosu doszła Piotrcovia, która po kwadransie wygrywała 8:5. W 21. minucie, po rzucie Karoliny Mokrzkiej, było 11:8, ale od tego momentu inicjatywę przejęły przyjezdne. Nie tylko doprowadziły do remisu, ale i po skutecznym rzucie karnym Martyny Koper zeszły do szatni z korzystnym wynikiem 15:14.

Kilkakrotnie w pierwszych minutach drugiej połowy koszalinianki wygrywały dwoma trafieniami, ale od 45. minuty najczęstszym wynikiem na tablicy świetlnej był remis. Na siedem minut przed końcem było 24:24. Piotrcovia następnie rzuciła dwie bramki z rzędu (Sylwia Radushko i Patrycja Królikowska) i tego prowadzenia już nie oddała do ostatniej syreny. Wygrywając 27:26 piotrkowianki zapewniły sobie piąte miejsce.

I z tego się bardzo cieszę, bo taki sobie założyłyśmy cel, aby spróbować powalczyć o to piąte miejsce. Wygrałyśmy w Gnieźnie, wygrałyśmy z Koszalinem i udało się to zrealizować. My naprawdę grałyśmy dobrą piłkę ręczną w ostatnich tygodniach i ta piąta lokata jest w pewnym sensie nagrodą. Przyszły sezon zapowiada się bardzo ciekawie. Przyjdzie do nas kilka doświadczonych zawodniczek - powiedziała po spotkaniu Agata Cecotka, trenerka Piotrcovii.

Mecz z Młynami Stoisław Koszalin był ostatnim w barwach Piotrcovii dla: Tau Schneider, Oliwii Szczepanek, Tatjany Trbovic oraz Justyny Świerczek. Za grę podziękowali im: prezydent Piotrkowa Juliusz Wiernicki, prokurent klubu Tomasz Ostrowski oraz przyszły prezes Konrad Piechocki.

Piotrcovia - Młyny Stoisław Koszalin 27:26 (14:15)

Piotrcovia: Suliga, Sarnecka - Radushko 4, Szczukocka, Polaskova 2, Królikowska 4, Grobelna 1, Mokrzka 4/1, Sobecka 2, Szczepanek 2, Trbovic 1, Waga 1/1, Schneider 6.