Advertisement

Ostrzeżenie przed burzami

Łódzkie Sobota, 12 czerwca 20211
Grupa "Łowcy Burz Łódzkie" wydała ostrzeżenie pogodowe dla województwa łódzkiego przed burzami. Mogą im towarzyszyć intensywne zjawiska atmosferyczne. Stan ostrzegawczy obowiązuje w sobotę (12.06) od godzin południowych do godz. 23.00.
fot. Łowcy Burz Łódzkie fot. Łowcy Burz Łódzkie

Jak informują Łowcy Burz: "dziś przez nasze województwo będzie przemieszczał się front chłodny, któremu będą towarzyszyć niebezpieczne zjawiska atmosferyczne. Możemy się spodziewać przejścia przez województwo struktur liniowych, ale także mogą pojawić się burze o charakterze superkomórki. Prognozowane jest pojawienie się komórek burzowych przed, jak i za frontem atmosferycznym. Podczas dzisiejszych burz głównymi zagrożeniami będą porywy wiatru oraz opady gradu. Burze będą przemieszczać się dość szybko z północnego-zachodu. Wiatr może osiągać wartości do 90 km/h, lecz lokalnie mogą być wyższe. Dzisiejsze burze ze względu na sporą zawartość wilgoci w powietrzu będą uwodnione, co może doprowadzić do lokalnych podtopień. Prognozowane są również opady gradu do 3 cm średnicy. Ze względu na duże prawdopodobieństwo wystąpienia struktur liniowych możemy spodziewać się dziś chmur szelfowych na czele burzy. Obserwujcie niebo i miejcie na uwadze dzisiejsze zagrożenia, planując wypoczynek na świeżym powietrzu!"

 

Zdjęcia i filmy zjawisk atmosferycznych można wysyłać na grupę Łowcy Burz Łódzkie - Fani i pasjonaci meteo.

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Łowca pietruchy ~Łowca pietruchy (Gość)12.06.2021 14:29

Ci łowcy to niech idą łowić kaszanke w mięsnym,sralis margalis będzie po raz kolejny a nie burza

41


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat