Advertisement

Odkrywamy znane i nieznane - Stadion Concordii

ePiotrkow Niedziela, 02 października 20228
Wielofunkcyjny obiekt sportowy w Piotrkowie to miejsce, w którym najczęściej gromadzą się kibice piłki nożnej. Nie tylko z trybunalskiego grodu, bo przecież swój epizod miała tu także reprezentacja Polski. I choć była to kadra młodzieżowa, to trzy gole z jej dorobku padły właśnie na piotrkowskiej murawie.
Odkrywamy znane i nieznane - Stadion Concordii

Stadion znajdujący się przy ul. Żwirki w Piotrkowie jest w stanie pomieścić blisko 3 tysiące widzów, z czego 500 na krytej trybunie. Poza murawą i częścią dla publiczności stadion wyposażony został także z bieżnię i dwa pełnowymiarowe boiska treningowe. Na jednym z nich swoje mecze rozgrywają zespoły z Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej. Całość posiada też odpowiednie zaplecze biurowe z szatniami dla zespołów, pomieszczeniami dla sędziów i obserwatorów, są miejsca dla prasy, a wszystko mieści się w dwukondygnacyjnym budynku klubowym.

 

W 2011 roku obiekt wyremontowano, przez co stadion został przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Przystosowano go także do potrzeb zawodników trenujących nie tylko piłkę nożną, ale też wiele dyscyplin „królowej sportu”, jak nazywana jest lekka atletyka. Jest więc bieżnia o długości 100 i 400 metrów, a także trasa pozwalająca na treningi biegu z przeszkodami. Powstał także rozbieg dla trenujących skok wzwyż, w dal, do trójskoku, rzutu oszczepem i pchnięcia kulą.

 

Od marca 2022 roku kibice znów mogą śledzić aktualny wynik i czas spotkania na tablicy świetlnej, która została zamontowana na stadionie. Poprzednia przestała działać w połowie lat dziewięćdziesiątych. I miała do tego pełne prawo, bo była reliktem dawnej myśli technicznej. Nową tablicę uruchomiono premierowo podczas spotkania Concordii Piotrków z Włókniarzem Moszczenica. Szczęścia gospodarzom to jednak nie przyniosło, bo UKS Concordia 1909 Piotrków uległa w tym meczu swojemu rywalowi dość wysoko, bo spotkanie zakończyło się wynikiem 0:6.

 

Wspomniany na wstępie mecz kadry do lat 18 rozegrano w Piotrkowie 1 kwietnia 2014 roku. Zmierzyły się tu drużyny Polski i Finlandii, a spotkanie zakończyło się remisem 3:3. Wystąpili w nim m.in. Adam Buksa i Jan Bednarek, którzy swoją przygodę z reprezentacją kontynuowali także w kolejnych latach.


Zainteresował temat?

3

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dydek ~Dydek (Gość)06.10.2022 09:52

zapomnieliście dodać , że UM jest zapatrzony w drugi stadion , Polonii , a wszystko po znajomości z "miłościwie " nam panującym

30


ZXY ~ZXY (Gość)02.10.2022 11:05

Jak jest wykorzystywany to mogą ocenić piotrkowianie .Zapewne trzy czwarte społeczeństwa nie było tam

80


Kosta brawa ~Kosta brawa (Gość)02.10.2022 09:07

Hm.. mecz żenujący. Wyszedłem po pierwszej połowie ale że Bednarek tam grał.. pierwsze słyszę

20


Kibic ~Kibic (Gość)02.10.2022 08:30

Ktoś zapomniał dodać że tablica tylko raz została włączona i na tym koniec...nie ma kasy na prąd... Dramat

71


oFca ~oFca (Gość)02.10.2022 08:13

Niestety, ale kibice nie mogą "śledzić" aktualnego wyniku oraz czasu trwania spotkania, ponieważ tablica świetlna nie jest wykorzystywana. Prawdopodobnie nie ma zgody z OSIRu na korzystnie z niej!

82


Dydyd ~Dydyd (Gość)02.10.2022 07:59

Niestety miasto nie dba o dojazd, ulica Żwirki jest w tragicznym stanie.

81


go?ć_ula ~go?ć_ula (Gość)02.10.2022 07:41

Krzysiu, z tym stadionem trochę przesadziłeś. Zaraz może odkryjesz mediatekę?

61


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat