Odbył się rajd rowerowy z piotrkowskim OSiR-em

Sobota, 13 kwietnia 202449
Ponad stu miłośników aktywnego spędzania czasu uczestniczyło w rajdzie rowerowym organizowanym przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Trasa rajdu przebiegała na odcinku Piotrków - Włodzimierzów - Piotrków.

Ładuję galerię...

Słoneczna pogoda sprzyjała w aktywnym spędzeniu sobotniego południa, rodziny z dziećmi, młodzież oraz seniorzy dopisali na rajdzie rowerowym organizowanym przez piotrkowski OSiR. Na starcie pojawiło się około stu miłośników jednośladów z Piotrkowa Trybunalskiego. Rowerzyści pokonali trasę z Piotrkowa do Włodzimierzowa i z powrotem. Dla sportowców na półmetku rajdu przewidziany był grillowany poczęstunek oraz zimne napoje.

To już kilkudziesięcioletnia tradycja w Piotrkowie Trybunalskim, pierwszy w tym sezonie wiosenny rajd rowerowy. Zgodnie z planem jeszcze zeszłego roku jest realizowany właśnie dziś. Do tej pory mamy zarejestrowanych ponad sto uczestników. Rower to najlepszy aerobowy wysiłek i dobrze zrobi nam po zimie taka rozgrzewka. Piotrków jest coraz bardziej przyjazny rowerzystom i jako OSiR widzimy potrzebę wśród mieszkańców na aktywności takie jak właśnie rajd rowerowy - mówił Leszek Heinzel dyrektor OSiR.

Wydarzenie odbyło się pod patronatem prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztofa Chojniaka. Prezydent podkreślił, że miasto otwiera się na rowerzystów i wsłuchuje się w ich głosy - m.in. budując asfaltowe drogi rowerowe.

Piotrków niewątpliwie jest przyjazny rowerzystom, oczywiście każdy może jeszcze wskazać miejsca, gdzie nowe ścieżki powinny się pojawić. Te kilometry ścieżek rowerowych, które wybudowaliśmy w ostatnim czasie, świadczą o tym, że stawiamy na rowerzystów. Wsłuchujemy się również w ich głosy, jakiś czas temu budowaliśmy praktycznie wszystkie ścieżki z kostki betonowej. Jednak rowerzyści m.in. z Piotrkowskiej Grupy Rowerowej zwracali uwagę, że optymalnym rozwiązaniem jest nawierzchnia asfaltowa, i od pewnego czasu budujemy właśnie takie dukty – mówił Krzysztof Chojniak prezydent Piotrkowa Trybunalskiego.

Kolejny rajd ma odbyć się w Czerwcu.

 

 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

9


Komentarze (49)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Rolnik57 ~Rolnik57 (Gość)15.04.2024 08:28

Imprezka pożegnalna jak nic

121


Bardzo uważny ktoś ~Bardzo uważny ktoś (Gość)13.04.2024 20:17

Analizując zdjęcia z rajdu na epiotrkow oraz na FB Krzysztofa C. odnoszę wrażenie że mam do czynienia z tą samą przypadkowo spotkaną osobą. Czyżby przypadek? Czy ustawka wyborcza? Na FB zdjęcie Krzysztofa C. Teraz z Panią w różowym tshircie z burzą ciemnych loków. Kilka dni wcześniej ta sama osoba na trzecim planie zapowiedzi dzisiejszego rajdu. A następnie okazuje się że ta sama Pani w czarnych loczkach jest mamą przypadkowo spotkanych maturzystek (opisywane przez Krzysztofa C. na swoim FB). Może i zdjęcia nie wyraźne, może moje oczy stare i zniszczone ale już przypadkowo spotkaną maturzystke widzimy na pierwszym planie filmu zapowiadającego dzisiejszy rajd po prawej stronie miłościwie nam panującego Krzysztofa C. Dużo tych przypadków jak na jeden tydzień przed wyborczy.

251


ona i ja ~ona i ja (Gość)15.04.2024 11:26

Chojniak jest dobrym prezydentem. Ciągle słyszę o braku zakładów pracy- ale z drugiej strony bezrobocie w mieście mamy niższe niż w województwie. Czyli nie jest tak źle. Że młodzi uciekają do większych miast - to dzieje się nie tylko u nas, ale w całej Polsce. mało tego w Łodzi również ubywa mieszkańców. Więc to nie wina naszego Prezydenta. A pan Wiernicki? Owszem może i sympatyczny. Ale musi najpierw zobaczyć jak działa samorząd, co jest realne a co tylko marzeniem. Za pięć lat - tak. Ale teraz - tylko Chojniak.

38


Emerytka ~Emerytka (Gość)14.04.2024 13:32

Zagłosowałabym na J.W., gdyby zadeklarował, że się wypisze z KO. Tymczasem na PKW cały czas widnieje jako członek Koalicji Obywatelskiej i trochę mnie to przeraża.

1112


Ciekawy ~Ciekawy (Gość)15.04.2024 08:13

Chojniak się obudził, pełno postów na FB, rajdy pikniki (ściągawka od Wiernickiego z I tury, tylko że Wiernicki nie wykorzystywał do tego innych organów jak OSIR). Dlaczego Chojniak nie organizuje tego poza okresem wyborczym? Dlaczego wtedy się nie udziela na mediach?

141


go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)15.04.2024 11:07

Dziwne ze pod jego materiałem ze ma pomysł na miasto nie ma możliwości pisania komentarzy a byłoby co komentować np arogancję Pana prezydenta do pani redaktor strefy fm w o tym się mówi buta pobila rekordy.

61


~ ~~ (Gość)15.04.2024 11:21

Czy cała trasa przebiegała już nową, obiecaną chyba jeszcze przed poprzednimi wyborami, ścieżką rowerową biegnącą śladem kolejki wąskotorowej ?

60


i tyle ~i tyle (Gość)15.04.2024 11:20

Bardzo fajna impreza.

12


mieszkaniecpiotrkowa ~mieszkaniecpiotrkowa (Gość)14.04.2024 16:20

Drogie ciepło, brak kontaktu z mieszkańcami, nieodpowiadanie na pisma i prośby, problemy z lokalami socjalnymi, chaos podczas remontu sp.12 i 2.LO. Jako Piotrkowianin dam szanse nowemu.

183


Jarosław Putin ~Jarosław Putin (Gość)13.04.2024 16:02

Moja ciotka codziennie taki rajd robiła i do tego jeszcze dwie duże bańki z mlekiem wiozła. To były gierkowe czasy.

151


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat