Advertisement

Nowy wóz już służy [ZDJĘCIA]

Region Wtorek, 26 września 202326
Jednostka KSRG OSP w Parzniewicach ma nowy, doskonale wyposażony wóz ratowniczo-gaśniczy. Jego oficjalne przekazanie do użytkowania odbyło się w niedzielę , a świętowali nie tylko strażacy, ale i mieszkańcy okolic.

Ładuję galerię...

Uroczystości rozpoczął przemarsz jednostek prowadzonych przez Orkiestrę Dętą z Gomulina i msza święta w intencji strażaków. Tuż po niej oddziały przeszły na plac przed strażnicą OSP, gdzie komendant Gminnego Oddziału ZOSP RP druh Mirosław Jakubczyk złoży meldunek prezesowi ZOW ZOSP RP w Łodzi nadbrygadierowi Tadeuszowi Karczowi, a wszystkich przybyłych powitał prowadzący uroczystość druh OSP Parzniewice i jednocześnie zastępca wójta gminy Wola Krzysztoporska Mieczysław Warszada.

 

Zgodnie ze strażackim ceremoniałem odegrano hymn państwowy i wciągnięto flagę na maszt, po czym wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek w asyście m.in. komendanta miejskiego PSP w Piotrkowie Trybunalskim st. bryg. Pawła Deli i nadbrygadiera Tadeusza Karcza, przekazał oficjalnie kluczyki do nowego samochodu naczelnikowi OSP Parzniewice Sławomirowi Ogrodnikowi. Ten z kolei wręczył je kierowcy druhowi Piotrowi Dzitkowskiemu, a poświęcenia nowego auta dokonał proboszcz parafii Parzniewice ks. Antoni Góra.

 

Historię determinacji i starań o nowy wóz oraz finansowe wsparcie przedstawił dh Marcin Krzesiński.

Auto kosztowało 1.100.000 zł, w tym środki ministerialne przekazane za pośrednictwem PSP to 400 tys. zł, a pieniądze z budżetu gminy Wola Krzysztoporska to 700 tys. zł. Dodatkowo pozyskano także 100 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, za które kupiono bardzo potrzebne wyposażenie w postaci ciężkiego zestawu ratownictwa technicznego.

Ten dzień to dla mnie równie jak dla was, drodzy druhowie, wielkie przeżycie, ponieważ starania, wasze marzenia i ten piękny, tak długo oczekiwany wóz bojowy był dla nas wszystkich wielkim wyzwaniem – mówił, gratulując strażakom, wójt Roman Drozdek. – Bez udziału wielu wymienianych dziś osób na pewno to w pełni uzasadnione marzenie jednostki by się nie zrealizowało. Ale, znając wasze zaangażowanie, zrobiliśmy wszystko, aby to ministerialne wsparcie finansowe trafiło właśnie do Parzniewic. Docenić trzeba także organ uchwałodawczy, czyli Radę Gminy Wola Krzysztoporska, która zdecydowała, by środki z budżetu gminy popłynęły na ten cel. Można powiedzieć, że to bardzo duże pieniądze, ale pieniądze niezmarnowane, bardzo dobrze zainwestowane, które dadzą gwarancję nie tylko wam - druhom strażakom, by bezpiecznie wykonywać służbę, ale przede wszystkim by nasza wspólnota czuła się bezpiecznie – mówił wójt Roman Drozdek.

Uroczystość przekazania wozu stała się także okazją do wręczenia medali i odznaczeń strażakom z OSP Parzniewice.

 
Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymał dh Longin Dukowicz.

 
Srebrne Medale za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymali:

dh Ryszard Biegański

dh Mariusz Mision

dh Piotr Kurzydlak

dh Marcin Krzesiński

dh Rafał Sadowski

dh Szymon Stemplewski

dh Tomasz Witkowski


Brązowe Medale za Zasługi dla Pożarnictwa odebrali:

dha Małgorzata Ogrodnik

dha Magdalena Witkowska

dh Jerzy Krzesiński

dh Piotr Witkowski

 
Odznakę Strażak Wzorowy otrzymali:

dh Dawid Augustyniak

dh Jakub Augustyniak

dh Piotr Dzitkowski

dh Tomasz Dzitkowski

dh Dominik Grzybowski

dh Daniel Rybak

dh Sławomir Woźniak


Uroczystość zakończyła defilada pododdziałów, a po niej na zebranych czekał poczęstunek przygotowany przez panie z KGW Parzniewice i Pawłów.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (26)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Jarosław ~Jarosław (Gość)26.09.2023 10:08

Super Parzniewice jesteście w KSRG i wam auto się należy, Bujny i Krężna też wójt poszedł w koszty tylko po co nie gospodarność, koszt samego OC to 20 tyś rocznie, a jednostki graniczą z Piotrkowem i z Wolą Krzysztoporska. Ale wybory się zbliżają, i kupowanie wyborców, a dróg gminnych nie się nie robi bo brak funduszy,teraz czeka nas remont strażnic bo te nowa auta się nie zmieszczą do garaży. Brak racjonalnego myślenia i włodarza i rady gminy.

63


powiatowy działacz ~powiatowy działacz (Gość)28.09.2023 12:49

Czy to prawda, że w przypadku decyzji komu przyznać taką zabawkę niektórym działaczom ze średniego szczebla trzeba odpalić konkretną działkę?

21


jarosław zbawiający ~jarosław zbawiający (Gość)28.09.2023 09:09

do wyborów to jeszcze ze trzy razy będzie oficjalnie przekazany i wręczony.... oczywiście zdjęcia prominentnych polityków, którym wszystko zawdzięczamy, dają nam żyć, dbają o nas, no i pokropek, pokropek musi być, można wymiany oleju nie robić ale kropić trzeba... oczywiście za drobne "co łaska"... oczywiście z racji wyborów to stawka "co łaska" pewnie lekko do góry poszła, ale to koszt, który warto ponieść....

21


go?ć_teresa ~go?ć_teresa (Gość)27.09.2023 05:51

Pojadą raz w roku na dożynki i git.

20


go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)26.09.2023 19:02

W Bujnach jest tak potrzebny ten woz jak zającowi dzwonki jak psp jest pod nosem takie wozy powinny być w najbardziej oddalonych wsiach od miasta jak Bogdanów Piotrkow do Bujen jedzie parę minut jestem przeciw zdecydowanie za blisko

03


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)26.09.2023 20:50

Ten pan Drozdek to chyba nie wie jak wygląda wóz bojowy- ględzi coraz gorzej, byle ględzić...

02


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)27.09.2023 00:56

KGW już musi szukać pomocy po innych wsiach, dawniej kasy z agencji rynku nie było i wszystkie kobitki chętnie przychodziły, było ok a teraz lipa

00


Rencista ~Rencista (Gość)26.09.2023 19:30

Nie ma za co...

00


Rafał z Nadajewa ~Rafał z Nadajewa (Gość)26.09.2023 15:52

A f Jeżowie kiedy będzie?

01


Cysters ~Cysters (Gość)26.09.2023 11:43

A dlaczego Lorka nie było

22


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat