Advertisement
artykuł sponsorowany

Niemcy czy Anglia? Europa potrzebuje opiekunek seniora!

Wtorek, 14 września 2021
W zawrotnym tempie przybywa osób po 60. roku życia – i to nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Na Starym Kontynencie dominują społeczeństwa starzejące się. Z tego względu we wszystkich państwach europejskich zwiększa się popyt na usługi specjalistów zajmujących się osobami starszymi. Opiekunki i opiekunowie seniora są poszukiwani zwłaszcza na Zachodzie – w Niemczech czy w Anglii, chociaż nie brakuje też ofert pracy w Polsce.
Niemcy czy Anglia? Europa potrzebuje opiekunek seniora!

Opiekun osób starszych: zawód przyszłości

 

Gdy mowa o „zawodach przyszłości”, wiele osób w pierwszej kolejności myśli o stanowiskach związanych z branżą IT czy robotyką. Znacznie rzadziej za zawody przyszłości uznaje się takie prace, które służą zaspokojeniu potrzeb osób starszych – a przecież już teraz mamy do czynienia ze starzejącym się społeczeństwem. Wystarczy też przejrzeć pojawiające się ogłoszenia. Coraz więcej z nich to właśnie oferty pracy dla opiekunów osób starszych.

 

Większość osób decydujących się na pracę w tym zawodzie chce jednak wyjechać do pracy za granicę – m.in. ze względu na wyższe zarobki. Sporo opiekunów osób starszych kusi np. praca w Anglii lub w Niemczech.

 

Opieka seniora: jak szukać pracy?

 

Po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła „praca opieka Niemcy” pojawia się mnóstwo ogłoszeń. Jak jednak sprawdzić, które z nich pochodzą od legalnych, sprawdzonych firm? Po pierwsze – to, czy firma istnieje, można sprawdzić w bazie KRS lub Centralnej Ewidencji Gospodarczej. Kolejną wskazówką mogą być opinie osób, które już wcześniej współpracowały z daną firmą.

 

Warto jednak przede wszystkim szukać ogłoszeń bezpośrednio na stronach firm – najlepiej takich, które specjalizują się w oferowaniu pracy dla opiekunów osób starszych. Dobrze też, jeśli zajmują się organizacją wyjazdu dla opiekunów – tak jak robi to np. Promedica24. To ważne zwłaszcza dla osób, które będą jechać do pracy za granicę po raz pierwszy. Dodatkowo Promedica24 organizuje również kursy językowe oraz zapewnia kompleksowe szkolenie merytoryczne.

 

Osoby, które rozważają wyjazd za granicę do pracy opiekuna osób starszych nie powinny się niczego obawiać. Sama praca wymaga sporych pokładów cierpliwości, empatii i dobrej komunikatywności, ale dla osób lubiących pracę z innymi będzie z pewnością nowym, ciekawym wyzwaniem. Doświadczenie zdobyte za granicą pozwolą również na łatwiejsze znalezienie pracy w Polsce – np. w ośrodkach zajmujących się osobami starszymi.


Zainteresował temat?

0

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat