Reklama
artykuł sponsorowany

Na czym polega konserwacja boisk ze sztucznej trawy?

Środa, 26 stycznia 2022
Najczęściej spotykane boiska sportowe to te z nawierzchnią wykonaną ze sztucznej trawy. Ma ona mnóstwo zalet. Przede wszystkim o wiele łatwiej jest ją położyć. W przeciwieństwie do naturalnej murawy, uzyskanie idealnej nawierzchni jest też o wiele szybsze. Nie trzeba czekać, aż trawa wyrośnie, ani się zagęści.

Ogromną zaletą boisk ze sztucznej trawy jest też to, że są o wiele łatwiejsze w utrzymaniu. Naturalną murawę trzeba kosić, nawozić czy też wertykulować. O nawierzchnię syntetyczną też trzeba dbać, natomiast jest to o wiele mniej problemowe. Na czym dokładnie polega konserwacja boisk ze sztucznej trawy?

 

Czym jest konserwacja nawierzchni ze sztucznej trawy?

 

Konserwacja nawierzchni syntetycznych to konieczność. Dzięki odpowiednim zabiegom pielęgnacyjnym, o wiele dłużej zachowują one swoje właściwości, co przekłada się na dużo dłuższy okres eksploatacji. Przy odpowiedniej konserwacji, żywotność nawierzchni można wydłużyć nawet o kilka lat, co w rezultacie daje dużą oszczędność.

 

Na konserwację nawierzchni ze sztucznej trawy składa się kilka zabiegów. Od tych najprostszych, do których należy regularne sprzątanie i szczotkowanie, aż po te bardziej skomplikowane, do których należy spulchnianie górnej warstwy wypełnienia oraz uzupełnianie granulatu.

 

Jakie zabiegi konserwacyjne są najważniejsze?

 

Każdy ze wspomnianych zabiegów pozwala utrzymać nawierzchnie sportowe w świetnym stanie przez naprawdę długi okres czasu. Konserwacja boisk ze sztucznej trawy jest więc właściwie obowiązkowa. Jakie zabiegi są w tym przypadku najbardziej istotne? Tak naprawdę wszystko zależy od stopnia wyeksploatowania.

 

Żeby nawierzchnia syntetyczna pozostała długo w dobrym stanie technicznym, należy dbać zarówno o to, żeby nie było na niej śmieci, jak i o to, żeby znajdowała się na niej odpowiednia warstwa granulatu. Na żywotność sztucznej trawy silnie wpływa też kondycja źdźbeł.

 

 

Jeśli boisko znajduje się w miejscu, gdzie rośnie wiele drzew, do najważniejszych zabiegów konserwacyjnych będzie należało usuwanie liści oraz gałązek. Jeśli jednocześnie jest silnie eksploatowane, nawierzchnię regularnie trzeba też szczotkować. Najlepiej 4 razy do roku. W przeciwnym razie mogą pojawiać się na nich otarcia. Przy standardowej eksploatacji, szczotkowanie wystarczy przeprowadzać raz na pół roku.

Bardzo ważnym, zabiegiem jest też spulchnianie górnej warstwy wypełnienia. Podobnie zresztą jak uzupełnianie granulatu. Najlepiej przeprowadzać je zawsze przy szczotkowaniu.

 

Dlaczego trzeba o nich pamiętać?

 

Regularna konserwacja boisk ze sztucznej trawy to zabiegi, które warto wykonywać przede wszystkim ze względu na dłuższą eksploatację. Regularne usuwanie z nawierzchni zaśmieceń, a także liści oraz kamieni, pozwala uniknąć powstawania głębokich uszkodzeń. Uzupełnianie granulatu daje z kolei gwarancję tego, że ta nie będzie się ścierać.

 

Oczywiście konserwacja boisk wpływa także na bezpieczeństwo ich użytkowania. Kiedy nawierzchnia jest czysta i dodatkowo nie jest wydeptana, o wiele trudniej się na niej przewrócić.

więcej na stronie AlpinkaSport.pl


Zainteresował temat?

0

1


Reklama

r e k l a m a

Reklama
Reklama
Reklama Reklama

r e k l a m a

Reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat