Advertisement
artykuł sponsorowany

Miód malinowy

Czwartek, 04 sierpnia 2022
Miód malinowy to wyjątkowy produkt, ponieważ jest on jednym z najrzadziej pozyskiwanych miodów. Dlaczego? odpowiedź jest bardzo prosta.
fot. freepik.com fot. freepik.com

Pomimo tego że nasze pracowite pszczoły uwielbiają zbierać nektar z kwiatów malin, bo są one wyjątkowo słodkie i zawierają dużo cukru, to jest to utrudnione jednej prostej przyczyny. Kwiaty te kwitną dość krótko. Czynnikiem który ma wpływ na niską dostępność miodu malinowego jest również lokalizacja samej pasieki. Aby powstał miód malinowy musi ona znajdować się blisko krzaków malin.

 

Same miody malinowe możemy podzielić na letnie oraz jesienne. Na przełomie kwietnia oraz maja kwitną kwiaty z gatunku rubus idaeus, to z nich powstają maliny większe, mniej słodkie, ale o bardziej zauważalnym kwaśnym posmaku. Natomiast trochę później, czyli od końca sierpnia do początku listopada, pozyskiwane są znacznie mniejsze owoce, ale o słodkim smaku. Mimo dwóch okresów kwitnienia malin i możliwości zbierania nektaru w tym czasie, jest to stosunkowo krótki okres, dlatego ilość miodu jaka może zostać pozyskana nie jest duża. Jakie właściwości ma miód malinowy oraz na co jest stosowany?

 

Właściwości miodu malinowego są naprawdę szerokie i zahaczają o prawidłowe funkcjonowanie praktycznie wszystkich układów naszego organizmu. Miód malinowy głównie najczęściej stosowany jest w okresie przeziębienia, kataru kaszlu i na choroby górnych dróg oddechowych. Miód ten ma działanie rozgrzewające, napotne oraz przeciwgorączkowe dlatego w połączeniu z regeneracja oraz odpoczynkiem w łóżku z pewnością przyspieszy powrót do zdrowia.

Należy pamiętać, że miód malinowy zawiera ogromną ilość cukrów prostych, czyli glukozy oraz fruktozy które są bezpośrednim paliwem dla naszego mózgu, a także mięśnia sercowego. Na co pomaga w takim razie miód malinowy? Z tego też powodu jest on wykorzystywany jako dodatkowa dawka energii w stanach wyczerpania psychicznego oraz fizycznego. Powinny zainteresować się nim wszystkie osoby które intensywnie pracują uczą się bądź mają bardziej stresujący tryb życia.

 

Dzięki bogatemu, naturalnemu składowi miód malinowy wykorzystywany jest także w celu umilenia sobie pracy oraz nauki. Pamiętajmy że jest to o wiele bardziej zdrowa przekąska niż klasyczny batonik, czy czekolada. Miód malinowy ma właściwości lecznicze, bo jego skład jest bogaty nie tylko w cukier, ale także prozdrowotne minerały oraz witaminy, a także liczne enzymy, które mają wpływ na kondycję oraz zdrowie całego naszego organizmu.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat