Reklama
ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Meble do salonu – jak wybrać najlepsze rozwiązanie?

Piątek, 09 października 2020
Salon to miejsce, w którym spędzamy sporo czasu. Stanowi swoiste centrum każdego domu, w którym odpoczywamy samodzielnie lub z rodziną. Do salonu zapraszamy także gości.

Jest to miejsce ważne i jego aranżacja powinna być dopracowana w najmniejszych nawet detalach. W jej centrum muszą się znaleźć wygodne meble wypoczynkowe, które pozwolą zrelaksować się o każdej porze dnia lub nocy.

 

Jak wybrać najlepsze rozwiązania i stworzyć perfekcyjny pokój dzienny? O tym napiszemy poniżej.

 

Pokój dzienny – do czego może się przydać salon?

 

W wielu mieszkaniach i domach salon stanowi główną przestrzeń, w której spotykają się każdego dnia wszyscy domownicy. Bawią się w nim, relaksują, wspólnie oglądają telewizję, prowadzą wielogodzinne rozmowy. Równocześnie jest to pomieszczenie, do którego zapraszają gości.

 

Z tych też powodów salon, jako wnętrze rekreacyjno-reprezentacyjne, powinien być wyposażony w odpowiednie meble wypoczynkowe.

 

Jakie meble wstawia się do salonu?

 

Podstawę wyposażenia salonu stanowi wygodna sofa lub narożnik oraz fotele. Gwarantują wystarczającą przestrzeń do siedzenia, pozwalają na spokojne i przyjemne relaksowanie się. Często są one także kluczowym elementem aranżacji przestrzeni.

 

Trzeba zatem zadbać o to, żeby meble były w pełni dopasowane stylistycznie do pozostałych części przestrzeni. Wiele ciekawych rozwiązań oferuje choćby internetowy sklep meblowy iHome24.pl, stawiający na komfort, funkcjonalność i piękny design.

 

Lepiej postawić na fotele czy sofę? Wszystko zależy od indywidualnych preferencji, a także dostępnego miejsca. W małych salonach, z których korzysta najczęściej wąskie grono domowników, lepiej sprawdzają się wygodne fotele. Do większych pomieszczeń, odwiedzanych przez szerokie grono gości, świetnie nadaje się kanapa, na której bez trudu może usiąść kilka osób. W przypadku sofy warto rozważyć wariant rozkładany, zwłaszcza gdy goście regularnie zostają na noc.

 

Co jeszcze może się przydać oprócz miejsc do siedzenia? Zestawy mebli wypoczynkowych do salonu nie mogą się obyć bez praktycznych stolików kawowych, dopasowanych wyglądem do pozostałych elementów wyposażenia. Mogą być niewielkie lub nieco bardziej rozbudowane. Występują w rozmaitych wariantach stylistycznych. Wykonuje się je z rozmaitych materiałów – od drewna, przez metal i szkło, aż po elementy z prawdziwego marmuru. Każdy jest w stanie znaleźć odpowiednie rozwiązanie, wpisujące się w charakter domowej przestrzeni.

 

Oświetlenie do salonu – niezbędny element do budowania nastroju

 

Obowiązkowych uzupełnieniem mebli są oczywiście lampy. Warto zainwestować w kilka produktów oświetleniowych. Nad zestawem mebli wypoczynkowych powinna się pojawić ozdobna lampa wisząca, oświetlająca dokładnie całą strefę. Oprócz niej przydaje się także lampa stojąca, podłogowa, która zapewni światło do czytania lub pisania. W salonie warto stawiać na produkty dające światło rozproszone i ciepłe, które sprzyja odpoczynkowi.

 

Perfekcyjny salon – przytulny, wygodny i piękny

 

Planowanie salonu wymaga kompleksowego planowania. Trzeba zacząć od dokładnego określenia potrzeb praktycznych i estetycznych. Nieco inaczej aranżuje się bowiem przestrzeń, jeśli na co dzień korzysta z niej jedna, dwie osoby, niż w sytuacji gdy dom jest regularnie pełen gości.

 

Ustalenie priorytetów pozwala dobrać idealne meble – wygodną kanapę do siedzenia (również z funkcją spania dla gości) lub praktyczne i niewielkie fotele, uzupełnione stolikiem kawowym z dodatkową półką na drobiazgi. Na koniec warto zadbać o wprowadzenie dodatkowych akcesoriów – przedmiotów ozdobnych, prywatnych drobiazgów i rozmaitych tekstyliów. Pomaga to zwiększyć przytulność salonu i sprawić, że każdy, kto się w nim pojawi, od razu poczuje się jak w domu.


Zainteresował temat?

0

0


Reklama

r e k l a m a

Reklama
Reklama
Reklama Reklama

r e k l a m a

Reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat