Advertisement

„Macie krew na rękach”. Happening w Rynku Trybunalskim

Strefa FM Niedziela, 28 listopada 202115935121
Napis „macie krew na rękach” na płycie Rynku Trybunalskiego, zakrwawiona kukła pod pręgierzem oraz sztuczna krew na tablicy oraz elewacji budynku biura poselskiego Prawa i Sprawiedliwości to efekty niedzielnego happeningu zorganizowanego przed Piotrkowski Strajk Kobiet.

Ładuję galerię...

Uczestnicy protestowali przeciwko nowemu projektowi Ministerstwa Zdrowia, który zakłada rejestrowanie w Systemie Informacji Medycznej danych o ciąży pacjentek.

- To ogólnopolska akcja Strajku Kobiet. Protestujemy przeciwko temu, co dzieje się obecnie w Polsce. 1 grudnia Sejm ma zająć się ustawą dotyczącą rejestru ciąż. To skandal! Kto i jakim prawem będzie rejestrował ciąże? To pomysł z Korei Północnej, gdzie jest mała dzietność. Nasz mały dyktator bierze przykład z tamtego dyktatora i stara się znowu osaczać kobiety. Nie wiem dlaczego tak się dzieje i co chcą przykryć: ogromną inflacje czy dużą śmiertelność z powodu Covid-19 - mówiła jedna z uczestniczek niedzielnego happeningu.

Pod pręgierzem ustawiono zakrwawioną kukłę, a na płycie rynku namalowano napis „macie krew na rękach”. Natomiast na tablicy biura PiS oraz elewacji budynku, w którym się ono znajduje, oblano sztuczną krwią. Jak powiedzieli nam uczestnicy happeningu, użyto w tym celu materiałów, które nie powodują trwałego uszkodzenia mienia. Poza tym sami zadeklarowali chęć posprzątania i wyczyszczenia płyty rynku oraz elewacji budynku.

Na miejscu bardzo szybko zjawiła się policja oraz straż miejska. Uczestnicy happeningu zostali wylegitymowani i spisani przez funkcjonariuszy.Pytani przez nas piotrkowianie uważali, że pewne granice zostały przekroczone. - To dla mnie niepoważne, powinni teraz to posprzątać. Jest wolność, można protestować, wyrażać swoje poglądy, ale są także granice przyzwoitości. To dla mnie nie do pomyślenia - mówił jeden z przechodniów. Oburzenia nie krył jeden z prywatnych przedsiębiorców, który prowadzi restaurację w tym samym budynku, gdzie znajduje się biuro Prawa i Sprawiedliwości. - No jak to wygląda? Wiadomo, że tutaj jest biuro PiS, ale są także prywatni przedsiębiorcy. Prowadzimy w tym miejscu działalność gospodarczą - mówił nam jeden piotrkowskich restauratorów.

 


Zainteresował temat?

5

37


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (121)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

T Antykonstytucyjny ~T Antykonstytucyjny (Gość)06.12.2021 13:10

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku odmówił 26-latce przeprowadzenia legalnej aborcji. Dyrektor placówki wydał oświadczenie, z którego wynika, że po wyroku Trybunału Konstytucyjnego, lekarze obawiają się nie tylko utraty prawa wykonywania zawodu, ale również odpowiedzialności karnej. "Jeszcze rok temu nasze stanowisko byłoby jednoznaczne" - podkreśla szpital w oświadczeniu.
W poniedziałek (6 grudnia) dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku dr hab. n. med. Jan Kochanowski wydał oświadczenie, w którym czytamy, że jeszcze rok temu stanowisko szpitala byłoby jednoznaczne. Rozstrzygnięcie Trybunału Konstytucyjnego z 27 stycznia 2021 roku, znacząco zawężając możliwość legalnego przerywania ciąży, nie wskazało - jak pisze dyrektor - "jednoznacznej interpretacji w sprawie prawnie dozwolonych warunków terminacji ciąży".

12


goœć_ala ~goœć_ala (Gość)28.11.2021 17:37

Parcie na szkło i seks bez konsekwencji

259


g15 ~g15 (Gość)02.12.2021 12:56

Strajk kobiet? No, no przepraszam ja nie widziałem tam żadnej kobiety.

41


G20 ~G20 (Gość)02.12.2021 12:55

Przed swoimi domami, na podwórku niech piszą i srają, a nie nw miejscach publicznych. Wandale, bydlątka.

41


Pinpin ~Pinpin (Gość)30.11.2021 20:29

"Poza tym sami zadeklarowali chęć posprzątania i wyczyszczenia płyty rynku oraz elewacji budynku."
A jednak sprzątały służby miejskie. Pozdrawiam.

40


śzżak ~śzżak (Gość)30.11.2021 19:05

Jestem ciekawy czy zostaną ukarani za te bazgroły i kto to miałby posprzątać ?Przecież to skandal tak niszczyć te
piękne płyty czy pryskać farbą po ścianach.

51


Praworządność ~Praworządność (Gość)30.11.2021 18:27

Jestem bardzo ciekaw czy osoby niszczące własność miasta i partii zostaną obciążone kosztami sprzątanie i grzywnami? To jedno pytanie, a drugie dlaczego policja nie zatrzymała tych osób na 48 godzin w areszcie? Trzecie pytanie czy ta manifestacja była zarejestrowana w U.M. i miała wymagane zgody? Czy prokuratury i sądy zajmą się tymi ludźmi zgodnie z prawem? Jak równość, to równość wobec prawa. Ten chłopak, co na ul. Farnej wyrażał swą miłość do klubu piłkarskiego był zawinięty do suki i będzie nękał z odpowiednich paragrafów? Czy nie? Ten tak, a tamci nie? Proszę o wyczerpujące wyjaśnienia służb i dziennikarzy. Pozdrawiam - Praworządność

41


Kontrowersja ~Kontrowersja (Gość)29.11.2021 13:03

Do Sz. Pani / Pana "nie wierzę"! Czy słyszałeś o czymś takim jak specjalizacje medyczne, lekarskie? Lekarz może mieć kilka specjalności. Teraz pytanie czy w szkole na lekcjach biologii uczyli Cię o etapach rozwoju człowieka? Z chwilą zapłodnienia czyli połączenia plemnika z jajem w macicy powstaje CZŁOWIEK i zaczyna się jego rozwój - zarodek, zygota, płód, a następnie noworodek, niemowlak, dziecko, młodzież, dorosły, starzec i na koniec NATURALNA ŚMIERĆ. Którekolwiek przerwanie tego rozwoju, oprócz naturalnej śmierci, jest MORDERSTWEM, ZABÓJSTWEM. Zabójstwo może być nieumyślne i zaplanowane, umyślne, dokonane z premedytacją. Czy tak proste rzeczy trudno pojąć i zrozumieć oraz wyciągnąć z nich wnioski. Trochę myślenia, trochę życzliwości, empatii i przed wszystkim MIŁOŚCI do własnego dziecka, jeszcze nienarodzonego, a już żyjącego.

124


Elli ~Elli (Gość)28.11.2021 16:01

Jak czytam te komentarze to robi mi się niedobrze. Wniosek nasuwa się sam, w Piotrkowie mieszkają chyba sami głupcy ,którzy nic nie rozumieją ,potrafią tylko stukać w klawiaturę. Przecież chodzi tylko o jedno ,kobieta to człowiek a nie pokrowiec na zarodek.

2146


go?ć_wojtek ~go?ć_wojtek (Gość)30.11.2021 09:51

Lewak to bezproduktywna jednostka on tylko niszczy nic nie jest w stanie wytworzyć gdyż jest nieudacznikiem.

63


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat