Kto w Piotrkowie i powiecie piotrkowskim zdobył „Moce nadŁódzkie”?

Łódzkie Poniedziałek, 17 lipca 202319
Dziś podpisano umowy dotyczące dwóch ofert dofinansowanych z wojewódzkiego programu „Moce nadŁódzkie”, które zrealizowane zostaną na terenie powiatu piotrkowskiego. Pierwsza z nich to projekt „Dąb Papieski - żywy pomnik pamięci Jana Pawła II” zgłoszony przez OSP Przygłów. Drugą jest koncert patriotyczny organizowany w Wolborzu przez Stowarzyszenie Folkloru Miejskiego Agrafa z Piotrkowa Trybunalskiego.

Pula tegorocznego programu „Moce nadŁódzkie” to 2 mln zł. Jego celem jest aktywizacja mieszkańców regionu dzięki oddolnym inicjatywom obywatelskim. Organizacje mogły wnioskować o kwoty od 10 do 25 tysięcy złotych. Złożono 129 ofert. Ponad połowa z nich otrzymała dotacje, w tym 8 z regionu piotrkowskiego.

 

Zarząd Województwa Łódzkiego postanowił dofinansować między innymi projekt OSP w Przygłowie. Przewiduje on zorganizowanie wokół dębu „papieskiego” miejsca pamięci, wystaw, działań kulturalnych i prelekcji, których motywem przewodnim – jak piszą na swej stronie pomysłodawcy – ma być „upowszechnianie wiedzy historycznej o naszej miejscowości oraz głębokiego szacunku dla papieża Polaka”. Na zbudowanie drewnianej wiaty i na tablice informacyjne, które zostaną umieszczone przy dębie zasadzonym ku pamięci Jana Pawła II, strażacy z Przygłowa otrzymali 25 tysięcy złotych.

 

Taką samą kwotę przyznano Stowarzyszeniu Folkloru Miejskiego Agrafa na koncert patriotyczny zatytułowany "Jest Jedna Jedyna". W programie wydarzenia znajdą się piosenki z okresu międzywojennego. Koncert zaplanowano na 15 sierpnia w Wolborskim Centrum Kultury. Ma on uczcić Święto Wojska Polskiego ustanowione na pamiątkę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 roku.

 

 W imieniu samorządu województwa łódzkiego umowy podpisał wicemarszałek Zbigniew Ziemba.

 

To nie jedyne organizacje z naszego terenu, które otrzymają takie wsparcie. Na liście beneficjentów konkursu znalazły się również Stowarzyszenie Wirtuoz z Wolborza, Stowarzyszenie na rzecz rozwoju gminy Aleksandrów „JESTEŚMY RAZEM”, Stowarzyszenie "MY PIOTRKOWIANIE", Wolborskie Towarzystwo Kultury i Turystyki, Klub Nemo Sport z Wolborza oraz działający w Gorzkowicach Klub Rowerowy – Tandem.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

4


Komentarze (19)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_gość ~goœć_gość (Gość)18.07.2023 10:23

Czy przypadkiem pan wi.emarszałek nie chce zostać senator.m dzięki lansowaniu się podczas rozdawania środków należących do podatników ? Czy fakt podpisywania umów dotyczących pracy powinien być fotografowany i uwieczniany w mediach tylko dlatego, że finansowane są przez samorządy czyli nas oraz reklamodawców ? To jest błędne koło wykorzystywane do lansu przez różnych pseudo celebrytów. Nie pozwólmy sobą manipulować !!!

41


Siema Heniu ~Siema Heniu (Gość)19.07.2023 15:12

To się nie dzieje...

00


Gosia 2 ~Gosia 2 (Gość)18.07.2023 14:46

Urzad Marszalkowski to rozdawnictwo pieniędzy. Naszych pieniędzy. Pikniki, darmowe jedzenie gdzie tu pomoc dla ludzi.

51


Paweł bez cyferek ~Paweł bez cyferek (Gość)17.07.2023 19:19

Masakra! Drzewko ku czyjejś czci, bitewka warszawska - naprawdę nie macie na co wydawać pieniędzy??? To będzie już chyba osiem tysięcy dziewięćset siedemdziesiąta dziewiąta kapliczka ku czci białego papy. A co takiego ten człowiek zrobił dla Przygłowa? Tak straszliwa dewocja was dopadła?

83


goœć_solo ~goœć_solo (Gość)18.07.2023 09:36

No i dobrze, zawsze trochę grosza wpadnie dla Piotrkowa.

23


Sulejowianka ~Sulejowianka (Gość)17.07.2023 22:24

Kto wymyśla te głupie nazwy?Co to znaczy" Moce nadŁódzkie",lub zamiast dworzec autobusowy,to centrum przesiadkowe

100


Nie ~Nie (Gość)18.07.2023 00:43

25.000zł słownie dwadziescia pięć tysięcy złotych na dąb? Marszałek powienien się natychmiast podać do dymisji za marnotrastwo i nienalezyte obchodzeni się z finansami publicznymi! Dzieci z Włodzimierzowa elektrośmieci zbierają, żeby coś kupić dla szkoły, a tu na drzewo 25 tysięcy lekką ręką!

100


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)18.07.2023 00:55

Widziałam na widowni w Wolborzu garstkę osób zainteresowanych poprzednim koncertem i po co wyrzucać kolejne pieniądze w błoto ? Chyba, że urząd marszałkowski wspiera "Agrafę" tylko dlatego, że jest. Nie rozumiem tylko dlaczego przedstawiciele samorządu marszałkowskiego tego braku zainteresowania nie zauważyli. A może nie chcieli zauważyć ?

72


ale ale ~ale ale (Gość)17.07.2023 22:34

Inwestują w elektorat, najlepiej podpiąć się pod tematy patriotyczno-religijne i kasa się znajduje od Pisiorów. Wstyd coś tak marnego czynić.

61


amen ~amen (Gość)17.07.2023 22:10

Ludzie, opamiętajcie się! Wojna, uchodźcy, kryzys energetyczny, a tu kasa się leje na folklor, jarmarki i drzewka. Jaki problem iść do szkółki i kupić drzewko - nie stać pomysłodawcy, tylko musi projekt pisać za publiczne pieniądze!!!! Budżet obywatelski w obecnych czasach też powinien być zakazany - tylko KGW i wynajmujący dmuchańce zarabiają na naiwności. A Putin się cieszy, i wyborca się cieszy, że zobaczy baner starosty i marszałaka z nazwiskiem i będzie miał na kogo głosować

131


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat