Advertisement

Książka na weekend - tajemnica tragedii w Puławach

ePiotrkow Sobota, 05 listopada 20229580
Puławy stały się miejscem akcji nowego kryminału Krzysztofa Jóźwika, korposzczura piszącego powieści kryminalne. Jednak to nie jedyna propozycja lektury na jesienne wieczory. Pozostałe należą do gatunku powieści obyczajowych, co wcale nie oznacza, że akcja biegnie w nich wolno. Wprost przeciwnie – będzie się działo.
fot. K. Żołądek fot. K. Żołądek

Pierwsza propozycja to pozycja zaliczona przez wydawcę do literatury pięknej. Wydawca to wydawnictwo Novae Res, a książka o której dziś mowa to „Siła żaru” Antoniego Kędzierskiego. Na kartach powieści poznamy Katarzynę, która od swojego dawnego ukochanego otrzymuje kopertę. Nie było by w tym może nic dziwnego, ale mężczyzna od roku nie żyje, a list wręczył Katarzynie jej obecny mąż… Ciekawi was co było w kopercie? Zaproszenie do tajemniczego domu w środku lasu...

 

fot. K. Żołądek

 

O perypetiach bohaterki w domu pośrodku lasu i jej wspomnieniach doczytacie na dalszych kartach książki „Siła żaru” Antoniego Kędzierskiego. Powieść znajdziecie już w księgarniach.

 

O tej książce można też posłuchać:

 


 


fot. K. Żołądek

 


Druga propozycja to wspomniany już na wstępie nowy kryminał Krzysztofa Jóźwika zatytułowany „Druciarz”, jaki ukazał się nakładem wydawnictwa Filia. Jak twierdzi autor – śmierć zawsze zostawia po sobie ślad. Czy takowy znajdą śledczy Ewa Jędrycz i Hubert Zaniewski? A takie będzie ich zadanie, bo na kartach książki Puławami wstrząśnie popełniona z największym okrucieństwem zbrodnia...

 

Krzysztof Jóźwik to urodzony w Warszawie absolwent Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej. Pracuje zawodowo na cały etat w korporacji, a pisze hobbystycznie, w wolnych chwilach. Jest miłośnikiem literatury, dobrego kina i aktywnego spędzania czasu. Ze względu na zainteresowania często pisze o tematach związanych z cyberprzestępczością i użyciu nowoczesnych technologii.

 

O książce można też było posłuchać w jednej z audycji w cyklu „Książka na weekend”:

 


 


fot. K. Żołądek

 


Trzecia propozycja to książka Anny Szczęsnej „Willa Pod Jemiołą”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Filia. To propozycja nie tylko dla tych, którzy tęsknią już za świętami Bożego Narodzenia. A te książkowe święta będą inne niż wszystkie… bowiem grudzień okazuje się dla Luizy wyjątkowo pechowy. Zamiast przygotowań do świąt musi zmierzyć się z utratą pracy i porzuceniem przez Tobiasza. Gdy wszystko się sypie, dziewczyna postanawia spędzić kilka tygodni w starej willi, którą odziedziczył jej ojciec. Tam odkrywa mroczne sekrety swojej rodziny. W tym samym czasie w życiu Luizy pojawia się nieznajomy, dzięki któremu jej serce znowu bije mocniej.

 


„Willa Pod Jemiołą” to pełna tajemnic, świąteczna historia o tym, że nie należy tracić nadziei i z podniesioną głową przyjmować to, co przynosi los. Życiowe niepowodzenia mogą okazać się z czasem początkiem czegoś dobrego.

 


Życzymy udanej i miłej lektury. Książki znajdziecie w księgarniach.

 


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat