Advertisement

Książka na weekend - mocne kryminały na jesienne wieczory

ePiotrkow Sobota, 01 października 20220
Fani Joanny Chyłki nie musieli długo czekać na kolejną część przygód swojej ulubionej prawniczki. Szesnasty tom serii stworzonej przez Remigiusza Mroza jest już w księgarniach, ale na jesienne wieczory polecamy też świetny kryminał Joanny Żwirełło, a poza tym tradycyjnie – mamy dodatkową propozycję książkową. Też dla fanów mocnych wrażeń.
fot. K. Żołądek fot. K. Żołądek

Pierwsza z propozycji to jeszcze pachnąca drukarnią powieść, bo wczoraj miała swoją premierę. Nowa część przygód Joanny Chyłki i Kordiana Oryńskiego, czyli „Werdykt” Remigiusza Mroza. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Czwarta Strona. Tym razem dwójka prawników dostaje sprawę, która może rozsadzić kancelarię. Jednak nowy partner zarządzający kancelarią nie chce pozwolić, by Chyłka i Oryński nadal sami dzielili się sprawami, dlatego Chyłka dostaje zupełnie innego klienta...

 

fot. K. Żołądek

 

Remigiusz Mróz nie pozwala czytelnikom stęsknić się za swoją prozą. A fani Chyłki nie musieli aż tak długo czekać na kolejną część z tej serii. A jest to już szesnasta książka ze świata Żelaznego i McVaya. Znajdziecie ją w księgarniach na półce z nowościami. Udanej lektury.

 

O tej książce można też posłuchać:

 


 


fot. K. Żołądek

 


Druga propozycja to kryminał Katarzyny Żwirełło „Ptaszek w klatce”, który ukazał się kilka dni temu nakładem wydawnictwa Dreams. To powieść, która jest po części kontynuacją serii Dwa bieguny, też polecam swoją drogą, bo autorka w ciekawy sposób snuje intrygę, ukazuje wątek kryminalny i ciężko się od książki oderwać. To pozycja z tych, które czyta się z zapartym tchem, od deski do deski…

Katarzyna Żwirełło, rocznik 1989, urodzona w Łodzi, gdzie studiowała polonistykę. Mieszkała też przez kilka lat w Amsterdamie i tam właśnie zaczęła pracę nad swoją pierwszą powieścią. Teraz znalazła dla siebie miejsce w Warszawie, ale co ważne – nadal pisze. A jej książek możecie szukać w księgarniach. Powieści „Ptaszek w klatce” możecie szukać na półkach z nowościami.

 


fot. K. Żołądek

 


Trzecia propozycja książki to brutalnie szczery i pozbawiony upiększeń zapis pracy koronera. Przez ponad dziesięć lat pracy Louis Cataldie wziął udział w rozwikłaniu wielu niezwykłych i mrożących krew w żyłach spraw. Część opisanych w książce zgonów była dziełem czystego przypadku, inne zaś stanowiły skutek prawdziwych tragedii. Bacznie czytając ze znaków, które pozostawiają nam zmarli, doktor Cataldie rozwiązał zagadkę śmierci uniwersyteckiego profesora zabitego przez drzwi stodoły czy młodej kobiety, której kości znaleziono rozrzucone na przykościelnym cmentarzu, a także pomógł w namierzeniu trzech seryjnych morderców grasujących na wolności. Cataldie pracował w miejscu jednego z zabójstw dokonanych przez Lee Boyda Malvo i Johna Allena Muhammada – zwanych snajperami z Waszyngtonu, i przyczynił się do ujęcia seryjnego mordercy Derricka Todda Lee. „Oko w oko ze śmiercią” ukazuje prawdziwy obraz świata, który do tej pory znaliśmy z seriali typu „CSI: kryminalne zagadki”.

 


Życzymy udanej i miłej lektury. Książki znajdziecie w księgarniach.

 


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat