Advertisement

Książka na weekend - kryminał w górskim anturażu

Sobota, 12 listopada 20220
Tytułowy kryminał przygotował dla nas Bartłomiej Kowaliński, ale nikt nie powinien narzekać na brak wrażeń i emocji także w kolejnej propozycji książkowej od Olgi Kruk. A zestaw uzupełnia nam dziś klasyk światowej literatury. To bogato ilustrowana edycja powieści Moby Dick.
fot. K. Żołądek fot. K. Żołądek

Pierwsza propozycja to thriller Olgi Kruk zatytułowany „Upadek”. Książka ukazała się niedawno nakładem wydawnictwa Filia. Czy wszyscy upadamy w ciszy? Pyta autorka… Proponuję wam dziś powieść o tym, że Laura jest ofiarą, ale wiedzą o tym tylko ona i jej oprawca. Dziewczyna po osiągnięciu pełnoletności wyprowadziła się z domu i na jakiś czas zniknęła. A gdy się odnalazła, nikt nie uwierzył, że ran nie zadała sobie sama...

 

fot. K. Żołądek

 

Powieść Olgi Kruk „Upadek” ukazał się w serii książek z logo „Filia mroczna strona” i mroczny też klimat będzie towarzyszył wam podczas lektury, ale doczytać do ostatniej strony warto. Książki możecie już szukać w księgarniach.

 

O tej książce można też posłuchać:

 


 


fot. K. Żołądek

 


Drugą powieścią, jaką polecamy na najbliższe dni jest najnowsza książka Bartłomieja Kowalińskiego „Potwór z Podhala”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Dreams. I która przeniesie nas w góry, gdzie uwielbia osadzać akcję swoich kryminałów autor. Powieść otworzy naszą wyobraźnię na zaginięcie dziennikarza, co miało miejsce w tajemniczych okolicznościach. W tym samym czasie inny dziennikarz czeka na niego w biurze. I będziemy mieli tu poszukiwania zaginionego, śledztwo, a w roli rozwiązującego zagadkę – warszawskiego dziennikarza śledczego. Jesteście gotowi rozwiązać razem z nim zagadkę śmierci człowieka, który chciał się z nim spotkać za wszelką cenę?

Bartłomiej Kowaliński urodził się w 1986 roku w Krakowie i choć pracuje w kredytach, to w wolnych chwilach pisze. Na rynku ukazały się już bestsellerowe kryminały jego pióra. To książki „W zmowie z mordercą” i „Twarz bestii”. Tych i najnowszej, zatytułowanej „Potwór z Podhala” możecie już szukać w księgarniach.

 

O książce można też było posłuchać w jednej z audycji w cyklu „Książka na weekend”:

 


 


fot. K. Żołądek

 


Trzecia propozycja to „Moby Dick” Hermana Melville’a, która ukazała się nakładem wydawnictwa Frajda. I jest kierowana do młodszego czytelnika, zwłaszcza bogactwem ilustracji. Tej klasycznej morskiej opowieści nie sposób odłożyć na półkę.

 


Możemy przypomnieć sobie lekturę młodości, w której kapitanem Ahabem targa obsesja zemsty za wszelką cenę na Moby Dicku – gigantycznym białym wielorybie, z którym podczas ostatniego rejsu stoczył śmiertelną walkę. Młody marynarz Izmael oraz jego przyjaciel Queequeg, a także reszta załogi statku wielorybniczego „Pequod”, opływają w poszukiwaniu Moby Dicka połowę kuli ziemskiej. Napotykają na swojej drodze wszystko: ogromne kałamarnice, tajfuny, syreny i piratów! Ale czy uda im się schwytać kaszalota? Powieść powstała ponad sto lat temu, ale nadal porywa. Nie bez powodu uznano ją bowiem za arcydzieło światowej literatury.

 


Życzymy udanej i miłej lektury. Książki znajdziecie w księgarniach.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat