Książka na weekend - Nowy kryminał Maxa Czornyja (wywiad z autorem)

Sobota, 29 maja 20210
Na ostatni weekend maja przygotowaliśmy dla was zestaw książek o różnorodnej tematyce i z kilku różnych gatunków. Będzie to zarówno powieść historyczno-obyczajowa, jak i dobry kryminał i książka z gatunku biografii. Dla każdego coś dobrego.
fot. K. Żołądek fot. K. Żołądek

Jako pierwszą zaproponowaliśmy na radiowej antenie powieść o zakazanym uczuciu w mrocznych czasach. To też książka o trudnych wyborach, winie, ale przede wszystkim o wybaczaniu i wielkiej sile miłości. To powieść „Wszyscy pragnęliśmy miłości” autorstwa Agnieszki Jeż, która ukazała się nakładem wydawnictwa Filia. Autorka proponuje nam historię, która zaczyna się w 1939 roku, kiedy to przypadkowe spotkanie Emila Silversteina i Ireny Sadowińskiej uruchamia lawinę dramatycznych wydarzeń. A po latach w ręce syna Ireny – Krzysztofa, trafia list z Niemiec. I stanowi początek wstrząsającej i trudnej historii.

 

fot. K. Żołądek

 

O książce mówiliśmy w jednej z audycji z cyklu „Książka na weekend”:

 

 

fot. K. Żołądek

 

 

Jako, że w Polsce najpopularniejsze są kryminały, to druga z naszych propozycji to powieść kryminalna, trzymającą w napięciu. Jest nią „Krew” Maxa Czornyja, wydana nakładem wydawnictwa Filia. Jest to już ósma pozycja z cyklu z komisarzem Erykiem Deryłą i pomagającą mu Tamarą Haler. Akcja osadzona jest po raz kolejny w Lublinie. Tym razem będziemy śledzić komisarza w trakcie śledztwa, które jest najbardziej makabryczną sprawą w jego karierze, a ofiar będzie sporo – gwarantuje nam autor, Max Czornyj, z którym rozmawialiśmy o książce, a także o podejściu do pisania, codziennych rytuałów autora książek oraz o upodobaniach czytelniczych.

 

 

Max Czornyj, autor tej historii, jest adwokatem. Praktykował prawo w Polsce i we Włoszech. W serii kryminalnej z komisarzem Deryłą przygotował do tej pory siedem powieści, a „Krew” jest ósmą z nich. W wolnej chwili warto też sięgnąć po inne jego książki, w tym oparte na faktach „Rzeźnik” i „Zimny chirurg”. Niektóre już prezentowaliśmy w cyklu „Książka na weekend”. Najnowszego tytułu możecie już szukać w księgarniach, a pozostałych w dobrych bibliotekach.

 

O książce mówiliśmy też w piątkowej audycji z cyklu „Książka na weekend”:

 

 


fot. K. Żołądek

 


A do tego zestawu dorzucamy jeszcze jedną propozycję. Tym razem dla fanów sportu, biografii i literatury faktu. To „D1EGO, Bóg futbolu” autorstwa Julio Ferrera w przekładzie Barbary Bardadyn, która ukazała się nakładem wydawnictwa Rebis. Książka została przygotowana z okazji 60. urodzin Diega Maradony i oddana w Argentynie do druku tuż przed przedwczesną śmiercią wielkiego piłkarza. Jest to pisana podróż przez wspomnienia ponad 70 osób, które spotkały Maradonę na różnych etapach jego kariery. Od występów w drużynie Cebollitas po lata spędzone w kolejnych klubach i w reprezentacji. To wspomnienia o piłkarzu i trenerze. To książka, po którą sięgnąć mogą nie tylko zapaleni miłośnicy futbolu.

 


Życzymy udanej i miłej lektury. Książki znajdziecie w księgarniach.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat