Advertisement

Korki związane z remontem Rakowskiej. Mieszkańcy mają dość

ePiotrkow Środa, 21 października 20201171768
- W związku z remontem ulicy Rakowskiej, cała północna część miasta jest sparaliżowana. Korki nieraz sięgają ulicy Wyzwolenia, Skłodowskiej-Curie, Ronda Sulejowskiego oraz ulicy Śląskiej, o obwodnicy już nie wspominamy – czytamy w mailu skierowanym do naszej redakcji. Policja twierdzi, że w miare możliwości reaguje. Magistrat apeluje do kierowców spoza Piotrkowa, aby omijali nasze miasto. Wygląda jednak na to, że pomóc może tylko … cierpliwość.

Ładuję galerię...

- Szanowna redakcjo, zwracam się z problemem, z którym borykają się mieszkańcy miasta, a dokładnie ulicy Wolborskiej, Osiedla Leśna, Meszcz i Rakowskiej. W związku z remontem ulicy Rakowskiej, cała północna część miasta jest sparaliżowana. Korki nieraz sięgają ulicy Wyzwolenia, Skłodowskiej-Curie, Ronda Sulejowskiego oraz ulicy Śląskiej, o obwodnicy już nie wspomnę. Wiąże się to z opóźnieniami w kursowaniu MZK nr 2,4,5,10. Piszę do Was, bo do Urzędu Miasta nie można się dodzwonić. Być może nagłośnienie sprawy przez media pomoże zminimalizować problem. Mieszkańcy wymienionych ulic, głownie Meszcz i Osiedla Leśna nieraz godzinę wracają samochodem do domu. Już nie mówiąc o przejściu na drugą stronę ulicy na przystanek autobusowy czy do sklepu, ponieważ samochody ciężarowe zastawiają nawet przejścia dla pieszych. Czy naprawdę remont ulicy Rakowskiej był konieczny akurat teraz, kiedy budowana jest autostrada A1? Czy nie można ustawić patrolu policji, żeby kierowali ruchem? Bardzo proszę o zainteresowanie się tym problemem, jesteście ostatnią deską ratunku – czytamy w mailu.

 

- Znamy ten problem, robimy wszystko, aby upłynnić ruch. We wtorek 20 października odebraliśmy ok. 500 telefonów od mieszkańców i kierowców w sprawie korków na drogach. Wysyłamy patrole, policjanci często ręcznie sterują ruchem. Rozumiemy, że jest to problem, robimy co możemy, aby pomóc mieszkańcom – powiedziała nam asp. Izabela Gajewska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie.

 

A co na to Urząd Miasta w Piotrkowie? - Od dłuższego czasu informowaliśmy za pośrednictwem mediów lokalnych, regionalnych oraz ogólnopolskich, aby kierowcy, szczególnie TIRów, na czas remontu ulicy Rakowskiej omijali Piotrków drogami alternatywnymi. Mam tutaj na myśli przejazd tranzytowy drogami krajowymi. Przypomnę, że w śladzie remontowanego odcinka ulicy Rakowskiej biegną 3 drogi krajowe (91,74 i 12). Niestety nie mamy już na to wpływu, jaką trasę tranzytu wybierają kierowcy.  Jeśli chodzi zaś o remont samej ulicy Rakowskiej to chce podkreślić, że inwestycję realizujemy przy udziale pieniędzy zewnętrznych, które pozyskaliśmy w tym roku. Dofinansowanie pokryje ok. 50% kosztów, czyli ponad milion złotych. Rezygnując z tych pieniędzy nie mieliśmy pewności, że dofinansowanie otrzymamy w przyszłości. Poza tym ulica już była w złym stanie i wykładanie pieniędzy na jej chwilowe łatanie mijało się z celem i byłoby niegospodarne. Stąd remont realizujemy w tym roku. Zgodnie z umową wykonawca inwestycji ma czas do połowy grudnia na zakończenie inwestycji. Jednak bardzo sprężyli się z pracami i prace bitumiczne zakończyły się 20 października (położono wszystkie warstwy asfaltu). Teraz pozostały prace przy poboczach oraz na wjazdach do posesji. Także ruch będzie odbywał się w dwóch kierunkach, tylko czasem na nieco zwężonych pasach. Chwilowe wyłączenia pasów mogą się zdarzyć jedynie przy malowaniu oznakowania poziomego – podkreśla Jarosław Bąkowicz, kierownik Biura Prasowego Urzędu Miasta.

 

A tymczasem rozpoczął się remont wiaduktu w Siomkach…

 

 


Zainteresował temat?

7

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (68)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_gość ~gość_gość (Gość)23.10.2020 09:00

A kiedy będzie chodnik na ul .Cisowej.

10


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)22.10.2020 08:29

Brawo panie Dyzma , oby tak dalej a mieszkańcy zmądrzeją

30


Pati ~Pati (Gość)21.10.2020 14:15

Brawo Krzysiu brawo ,w zeszłym roku był poruszany temat remontu Rakowskiej jak prace na A1 nie były tak zaawansowane i nie było takich korków to temat odszedł na dalszy plan a teraz nagle remont kilku ważnych ulic i wszyscy stoją,od tego są władze miasta żeby jakoś to poukładać ,a nie najlepiej telefon wyłączyć urzędzie bo jest pandemia, i to się nazywa sprawne zarządzanie miastem.

101


Macko ~Macko (Gość)21.10.2020 11:18

Wczoraj wieczorem rondo Sulejowskie zablokowane przez tiry. Nie dało się przejechać. Co tu się dzieje?? Gdzie jest policja ??? Tiry po osiedlowych uliczkach zapie... po 70-80 km/h co to jest??? Strach jest jeździć i chodzić po tym mieście!!!

393


` ~` (Gość)21.10.2020 21:44

Tak żeście się zapędzili w biciu piany że nie zauważyliście że Rakowską dziś rano otworzyli w obydwu kierunkach

11


gość_rrd ~gość_rrd (Gość)21.10.2020 21:40

To Piotrkowski UM za tym stoi, chcą GDDKiA odbić piłeczkę za wzmożony ruch przez miasto i popsute drogi z powodu budowy A1. A remontem ul.Rakoskiej chcieli spowodować korki na mieście aby część aut wróciła na A1. Ale jak widać kierowcy i mieszkańcy tylko ucierpią.

20


gość_beata ~gość_beata (Gość)21.10.2020 20:50

Zrobić zakaz wjazdu do Piotrkowa od Rozprzy.wpuszczać tylko tiry jadące docelowo do Piotrkowa.no to juz policja musi pilnować.Jak posypia się mandaty to przestaną wjeżdżać.Wtedy będzie wjazd tylko trabzytem od Sulejowa i tylko jedna nitka zablokowana bez blokady ronda Sulejowskiego .Najważniejsza sprawa.cała Wolborska jest przez tiry wiezdzajace od strony Rozprzy zablokowana z mu do Szansy wozimy niepełnosprawne dzieci na dniową rehabilitację na codzienne zajęcia.Czekamy aby dotrzeć .stoimy w korku.dzieci denerwują się .krzyczą.Panie Prezydencie jak zwykle myslenue analityczne zawiodło.Przecież wiedzieliście że jest to najważniejsza placówka terapeutyczna.Brawo.my rodzice chorych dzieci jesteśmy rozzaleni

12


Andrzej1 ~Andrzej1 (Gość)21.10.2020 21:28

"Policja twierdzi, że w miare możliwości reaguje. Magistrat apeluje do kierowców spoza Piotrkowa, aby omijali nasze miasto"
Policja reaguje bloczkami mandatowymi to wychodzi im najlepiej. Aby omijali nasze miasto-przez Szczecin?

40


gość_robby ~gość_robby (Gość)21.10.2020 21:21

Tiry przejmują to miasto? Pozwolimy na to?

44


gość_kinia ~gość_kinia (Gość)21.10.2020 17:33

Znam już rozwiązanie problemu, władze traktują mieszkańców poważnie dlatego od poniedziałku remont Rakowa i Michałowskiej. Brawo Wy...

80


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat