Kończą się prace przy II LO

Piątek, 09 czerwca 202311
Nowa elewacja, wyremontowane korytarze i klasy, wymieniony węzeł cieplny, dużo lepsze warunki do pracy i nauki – to część z efektów kończącej się modernizacji II Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie.

Ładuję galerię...

Modernizacja placówki rozpoczęła się w zeszłym roku i mimo sporych perypetii z poprzednim wykonawcą (niewywiązanie się z umowy przez firmę realizującą inwestycję - red.) dobiega końca. W ciągu kilku ostatnich miesięcy placówka przeszła kompletną metamorfozę zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Wszystkie trzy piętra są już gotowe do użytku.

Wymienione zostały okna, hydraulika, elektryka, węzeł cieplny oraz sanitariaty. Sale lekcyjne zyskały nowy wygląd. Teraz prace skupiają się w części podpiwniczenia placówki i można powiedzieć, że to już wykończeniówka - informują pracownicy Biura Rozwoju i Inwestycji oraz dodają. - Kompleksowo wyremontowaliśmy pierwsze piętro oraz parter. W tej chwili trwają roboty w piwnicach. Zostaje nam jeszcze do wykończenia zagospodarowanie terenu, czyli ułożenie kostki wokół budynku, częściowy remont dachu łącznika oraz dokończenie prac wykończeniowych.

Na terenie II LO pojawi się nowa droga dojazdowa, kostka brukowa imitująca granit, a schody zostaną przykryte granitowymi płytami. Na dachu budynku będzie instalacja fotowoltaiczna, która nie tylko wpłynie na poprawę jakości środowiska, ale dodatkowo przyniesie oszczędności związane z rachunkami za prąd. W szkole dodatkowo będzie funkcjonować winda przystosowana dla osób niepełnosprawnych.

Budynek szkoły zmienił się diametralnie. Mamy nową przepiękną elewację i myślę w połączeniu z kostką, która niebawem zostanie ułożona, doda uroku naszej placówce. Jesteśmy aktualnie na etapie rekrutacyjnym i II LO przoduje. Mamy bardzo dużą ilość chętnych do nauki w naszym liceum. Remont nie zniechęcił, a wręcz przyciągnął ośmioklasistów - mówi dyrektor placówki Beata Kiereś.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_mmm ~go?ć_mmm (Gość)09.06.2023 08:49

Roczne opóźnienie - sukces

53


go?ć_aga ~go?ć_aga (Gość)10.06.2023 16:59

Wypiękniało to nasze liceum. Gratuluję pani dyrektor Beacie Kiereś wytrwałości , siły, bo myślę że to pani zasługa oraz ekipy, która też umiała współpracować, a w szczególności pan Mariusz Kociołek????????????

02


Marlenka ~Marlenka (Gość)10.06.2023 13:57

I ile pieniędzy miasto zaoszczędziło na zmianie wykonawcy ??
O Ile czasu przedłużyło to trwanie remontu ?

20


GoodMorning ~GoodMorning (Gość)09.06.2023 09:25

Łazienki super. Pozazdrościć. Pamiętam czasy jak w nieistniejącej już szkole podstawowej nr 18 nie było klamek w drzwiach od wc...

30


go?ć_hahaha ~go?ć_hahaha (Gość)09.06.2023 14:14

Teraz dzieci będą się dobrze uczyły.

21


Olek ~Olek (Gość)09.06.2023 12:14

Przez czas remontu czyli ok. 3 /4 lat młodzież miała koszmarne warunki, tułała się po innych szkołach. A wf był gdzie? Pewnie w salach Czyli go nie bylo. Teraz ładnie. Jeszcze kilka szkol doprowadzić do porzadku

20


Hmmm ~Hmmm (Gość)09.06.2023 09:01

Oj jak ładnie. Przypomniały mi się stare czasy, jak chodziłem do tego LO (rocznik 2003-06). Pozdrowienia dla obecnej Pani Dyrektor. Rewelacyjna nauczycielka historii (pamiętam jeszcze z czasów gimnazjum nr 1).

11


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat