Kolumny wojskowych pojazdów wyjechały na drogi

Łódzkie Wtorek, 13 lutego 202414
Biuro wojewody łódzkiego poinformowało, że przez najbliższe miesiące na drogach niemal całego kraju, będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych w związku z cyklicznymi wojskowymi ćwiczeniami pod kryptonimem STEADFAST DEFENDER-24 i DRAGON-24, które odbędą się zgodnie z tegorocznym programem szkolenia Sił Zbrojnych RP. Warto pamiętać o tym, że nie należy wjeżdżać pomiędzy pojazdy jadące w takiej kolumnie.
zdjęcie poglądowe zdjęcie poglądowe

W ramach ćwiczeń, od połowy lutego do końca maja, po drogach niemal wszystkich województw w Polsce odbywał się będzie wzmożony ruch kolumn pojazdów wojskowych. Będzie można je spotkać na autostradach, drogach ekspresowych oraz drogach krajowych.

 

Przybycie i przejazd kolumn będą również wykorzystane przez uczestników ćwiczeń m.in. do przetrenowania przyjęcia i przerzutu sojuszniczych sił, koordynacji działań transgranicznych oraz współpracy z państwami gospodarzami.

 

Ruch pojazdów biorących udział w ćwiczeniach będzie skoordynowany w taki sposób, aby ich przejazd w jak najmniejszym stopniu powodował utrudnienia w ruchu. Będą one eskortowane i zabezpieczone przez Żandarmerię Wojskową i poddziały regulacji ruchu Wojska Polskiego we współpracy z Policją. Przegrupowania zostały skoordynowane z właściwymi władzami, w tym lokalnymi.

Zwracamy się do kierowców z apelem o zachowanie szczególnej ostrożności. Nie należy wjeżdżać pomiędzy pojazdy wojskowe jadące w kolumnie. Zwracamy się również z apelem do społeczeństwa – chrońmy dane, zwłaszcza w obecnej sytuacji. Prosimy wszystkich aby nie publikować informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych. Bądźmy świadomi zagrożeń! Każde nieprzemyślane działanie w sieci, publikowanie zdjęć przedstawiających ważne wojskowe obiekty, instalacje, urządzenia może mieć negatywne konsekwencje dla systemu bezpieczeństwa i obronności - podkreślają organizatorzy ćwiczeń.

POLECAMY


Zainteresował temat?

4

4


Komentarze (14)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

MM ~MM (Gość)13.02.2024 10:28

Prosimy wszystkich aby nie publikować informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych.
I tyle w temacie. :)

82


Ja ~Ja (Gość)13.02.2024 18:00

Mobilne ołtarze też zabrali ze sobą??

45


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)13.02.2024 11:16

Spóźniłam się na rozmowę o pracę

18


L-ka ~L-ka (Gość)13.02.2024 10:51

A jak mam zjechać z autostrady nie wjeżdżając pomiędzy kolumnę? jeśli będę jechał lewym pasem zobaczę zjazd będę chciał się przenieść na prawy za mną będzie kilka aut więc spowalniam wszystkich i dopiero jak kolumna przejedzie to zjeżdżam?

12


ŻwirekPodMuchomorek ~ŻwirekPodMuchomorek (Gość)13.02.2024 16:08

Cytuję:
Prosimy wszystkich aby nie publikować informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych.


A jakie to ma znaczenie? Przecież z satelity wszystko widać.

90


bóbr z rodziną ~bóbr z rodziną (Gość)13.02.2024 08:30

Niech te kolumny uważają, bo w artykule obok pisze jak wół że bobry są w natarciu i na pewno będą im rzucać kłody pod "nogi", znaczy koła i gąsienice.i tory.

51


Epep ~Epep (Gość)13.02.2024 08:08

Dary dla gierojuf daj daj daj

61


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat