Advertisement

Kolejne aktywne przejścia jeszcze w tym miesiącu

UM Piotrków Trybunalski Piątek, 09 października 202013
Jeszcze w październiku dostępne dla piotrkowian będą kolejne podświetlane diodami przejścia dla pieszych. Magistrat wytypował 3 miejsca, w których można poprawić bezpieczeństwo w ten sposób. Już niebawem rozpoczną się prace, obecnie trwa sprawdzanie dokumentacji projektowej.
fot. UM Piotrków fot. UM Piotrków

Urzędnicy zauważyli, że takie rozwiązanie się sprawdza i ma wpływ na poprawę bezpieczeństwa, dlatego postanowili wytypować kolejne przejścia do zamontowania ledowych diod. Nowe podświetlane "zebry" pojawią się przy ul. Łódzkiej (skrzyżowanie z ul. Gęsią – strona północna), przy ul. Dmowskiego (w okolicy ZSP nr 2, Piomy) oraz przy ul. Marii Curie-Skłodowskiej (skrzyżowanie z ul. Leonarda – strona południowa w pobliżu mediateki). - Prace realizowane są w formule „projektuj i buduj”. Wykonawca przedłożył już projekt budowlany, czekamy jeszcze na projekt tymczasowej organizacji ruchu na czas prowadzonych prac - informują pracownicy Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. Po zatwierdzeniu tych dokumentów na wytypowanych przejściach dla pieszych rozpoczną się już roboty budowlane - mówi Jarosław Bąkowicz, kierownik biura prasowego Urzędu Miasta w Piotrkowie.

 

Przypomnijmy, w 2018 roku miasto zastosowało innowacyjne rozwiązanie na przejściu dla pieszych przy wiadukcie PKP w al. Piłsudskiego. Rok później w ten sposób przebudowano "zebrę" przy skrzyżowaniu trasy W-Z z ul. Próchnika.


Zainteresował temat?

1

3


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (13)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_hhhh ~gość_hhhh (Gość)12.10.2020 10:32

Chcialbym wiedziec,czemu w tym miescie piesi i rowerzysci sa dyskryminowani?Dlaczego na duzych skrzyzowaniach np.Armii Krajowej-Sikorskiego zeby przejsc trzeba wcisnac przycisk?Organizacji ruchu to nie zmienia w zaden sposob,a jak sie wcisnie za pozno przycisk w czasie kiedy powinno sie palic zielone na przejsciu to trzeba bez sensu czekac do nastepnej zmiany swiatel.Nie wspomne juz o tym,ze jest pandemia.Wszedzie unika sie dotykania czegokolwiek zeby nie przenosic zarazkow,ale nie w tym przypadku.Nie bede komentowac tego stanu rzeczy,bo tylko przeklenstwa przychodza mi do glowy.Moze odpowiedzialna za ten stan rzeczy instytucja pojdzie po rozum do glowy?Choc sklonny jestem sadzic,ze tam mysla inna czescia ciala.

31


Koloo ~Koloo (Gość)12.10.2020 10:28

Koło mediateki to jest dopiero bzdura, przejście dla pieszych I za 10 metrów następne

20


Podobno... ~Podobno... (Gość)12.10.2020 04:53

Przy Piomie na Dmowskiego miała być sygnalizacja świetlna dotykowa.

31


97-300 97-300ranga11.10.2020 17:50

Wszystko, każda instalacja która zapobiega śmierci lub kalectwu człowieka jest jak najbardziej pożądana, prawda?

31


yova ~yova (Gość)11.10.2020 14:38

"Przypomnijmy, w 2018 roku miasto zastosowało innowacyjne rozwiązanie na przejściu dla pieszych przy wiadukcie PKP w al. Piłsudskiego."
I teraz wszystko świeci się czy jest pieszy czy nie !

100


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)11.10.2020 19:59

Jeśli obok Auchana są światła uruchamiane przyciskiem, to dlaczego co jakiś czas zmieniają się same ? Kilka razy zdarzyło mi się stać przed pustymi pasami, bo zaświeciło się czerwone. I nikt wtedy nie przechodził. Absolutnie bez sensu. Postałem sobie, popatrzyłem w prawo, lewo i na niebo i pojechałem dalej.

40


Polska ~Polska (Gość)11.10.2020 15:46

W Polsce to przydałaby się technika z Rosji czyli specjalne wysuwane blokady :)

40


gość_piotrków ~gość_piotrków (Gość)11.10.2020 15:34

Zamiast diodek, miasto powinno wykonać normalne przejście dla pieszych na ul. Krakowskie Przedmieście przy Szpakowej bo do i od osiedla przy parku niema jak przejść.

40


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat