Advertisement

Kiedy wreszcie grzejniki zrobią się ciepłe?

Strefa FM Wtorek, 27 września 202238
Takie pytanie zadają sobie mieszkańcy Piotrkowa. Otrzymujemy sygnały od naszych czytelników, że pomimo tego, że w ich domach jest zimno i często temperatura nie przekracza 17 stopni, sezon grzewczy nadal się nie rozpoczął.
fot.:Freepik fot.:Freepik

Pierwsza połowa września w tym roku była wyjątkowo zimna. Nic nie wskazuje na to, że temperatury za oknem wzrosną. Wielu z nas marznie, więc w swoich mieszkaniach i skarży się na zimne kaloryfery.

 

Takie głosy pojawiają się również na antenie RADIA STREFA FM.

 

Dzwoniłam do administratora już w zeszłym tygodniu, w tym tygodniu z pytaniem kiedy będą grzać i uzyskałam odpowiedź, że już niedługo. A nadal jest zimno, więc zastanawiam się kto nam zapłaci za leki, bo dzieci śpią w bluzach pod pierzyną - mówi jedna ze słuchaczek.

 

Piotrkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa jest głucha na monity swoich mieszkańców. U mnie jest aktualnie 17 stopni. Jeżeli Pani Moskwa mówi, że to temperatura optymalna. Zapytałem też prezesa spółdzielni, czy mieszka w zasobach spółdzielni i również ma zimno w mieszkaniu. Jak udało mi się ustalić Spółdzielnia jest na nie, jeżeli chodzi o włączenie ogrzewania. Organizowane są więc walne zgromadzenia członków Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Jeżeli tam zapadną decyzję, że należy włączyć ciepło, to musi ono zostać włączone - informuje słuchacz.


Jak zaznacza Marek Krawczyński, prezes Elektrociepłowni Piotrków, to spółdzielnie decydują o rozpoczęciu sezonu grzewczego. My otrzymujemy informację, że mamy rozpocząć grzać i wtedy puszczamy ciepło. Nie ma czegoś takiego jak odgórnie ustalony termin rozpoczęcia czy zakończenia sezonu grzewczego.

 

Co na te głosy spółdzielnia?

W tym tygodniu już pierwsze grzejniki będą ciepłe w mieszkaniach. Nie ma prawnych norm mówiących o tym, kiedy należy rozpoczynać sezon grzewczy. My wsłuchujemy się m.in w głosy mieszkańców. Dotychczas mało osób, bo około 30, sygnalizowało, że mają w domach zimno. Prowadzimy też konsultacje, pytamy mieszkańców jak wygląda u nich sytuacja. Trzeba też powiedzieć, że niskie temperatury w nocy przyczyniły się również do wychłodzenia mieszkań. Stąd też taka decyzja, aby rozpocząć sezon grzewczy - tłumaczy Michał Bortkiewicz, prezes Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

 

Jak zaznacza prezes Krawczyński, wszystkie spółdzielnie zgłosiły już, że w ciągu najbliższych dni planują rozpoczęcie sezonu grzewczego, co oznacza, że w domach będzie wreszcie ciepło.

 


Zainteresował temat?

5

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (38)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

trrtr ~trrtr (Gość)28.09.2022 22:21

Chcieliście UE, chcieliście POPiSu, chcecie być eko, popieraliście lockdowny, nie chcecie kupować węgla i gazu od Rosji no to macie. Rząd spełnił wasze oczekiwania nie przewidział tylko skutków podobnie jak 80% społeczeństwa.

16


wiadomoPiotrków ~wiadomoPiotrków (Gość)27.09.2022 13:44

Przestań pan bredzić, że 30 osób dzwoniło, chyba nie dziennie tylko w ciągu godziny. Z Piotrkowską Spółdzielnią tak samo jest rok w rok. Choćby nie wiem ile osób dzwoniło, to od pierwszych zimnych nocy musi w przypadku tej spółdzielni upłynąć dwa-trzy tygodnie napier...nki telefonicznej żebyście wydali oświadczenie, że zacznie grzać w ciągu tygodnia (to mamy już trzeci tydzień) i już (hahaha) w czwartym tygodniu od pierwszych zgłoszeń kaloryfery robią się letnie. Następnie robi się cieplej, więc kaloryfery znów robią się zimne i tak się turlamy z początkiem sezonu grzewczego do początku listopada. W Warszawie na jednym z największych osiedli sezon grzewczy rozpoczął się 19 września. Można?

141


beatka321 ~beatka321 (Gość)27.09.2022 15:39

Chciało się pisu to trzeba będzie marznąć. Polecam zbieranie chrustu jak któryś mędrzec bystrzak podpowiedział. No i oszczędzać jak jest z czego. Ja oszczędzam na chlebie, bo jem tylko samą szynkę.

1213


Nowe 500+ ~Nowe 500+ (Gość)28.09.2022 19:30

Zagadka dla poinformowanych i nie też Co to za wyliczanka?
325.000.000/7/12/30= ok. 129000
Ps. kropki po to, aby lepiej zorientować się co to za kwota: chodzi o 325 mln pln.

52


Prezes_S ~Prezes_S (Gość)28.09.2022 13:14

SMJS już grzeją

51


wieśniak ~wieśniak (Gość)27.09.2022 12:32

My wieśniacy jesteśmy przyzwyczajeni do chłodniejszych mieszkań - obecnie nie ogrzewam wszystkich mieszkań w domu, a piec rozpalam wyłącznie wieczorem. A wy w tych blokach rozgrzaliście swoje dupska za komuny, kiedy to mieliście ryczałt na ogrzewanie i w siarczysty mróz przy otwartych oknach chodziliście w krótkich rękawach. Pamiętam to z dzieciństwa jak jeździłem do swojego wuja się dogrzać. A później wracałem do zimnego pokoju pod kołdrę i koc, bo o styropianie i plastikowych oknach to jeszcze nikt nie słyszał. Ech mieszczuchy, mieszczuchy! Słuchać już was nie mogę na antenie strefy.

2216


Racjonalizatorzy ~Racjonalizatorzy (Gość)28.09.2022 11:02

Parę lat wystarczyło, żeby zniszczyć wszystko. I tu dotrzymali słowa o ruinie. Dzięki ich ekonomii na Saharze brakło by piasku tak jak w kraju śpiącym na węglu zabrakło czego? Węgla!!

121


Mieszkaniec PSM ~Mieszkaniec PSM (Gość)28.09.2022 10:49

Najlepsze stwierdzenie Prezesa "prowadzą konsultację, pytają "to ja się pytam KOGOOOO??? Bo mnie jakoś nikt nie zapytał czy jest mi zimno w moim własnym mieszkaniu, bo Prezes usłuchał by ,że tak.Zmusz mnie do siedzenia w zimnym mieszkaniu gdzie i tak jak rpozmiczy sezon to za 48m zapłacę jak za ogrzanie 250m domu.Dlaczego Presez Spóldzileni uważa się za władcę, skoro twierdzi,że nie ma przepisów nazakująćych Mu uruchomienie ciepła to niech je włączy a nie przykładem poprzednich Władów Sópółdzielni zawsze stoi po stronie żeby nie uruchomić.Prezes nie płaci za ciepło tylko Spółdzilcy czyli my marznący we własnych mieszkaniach.A nie Prezes dywagujący w cieple swojego ciepłego domu.

41


Giuseppe ~Giuseppe (Gość)28.09.2022 08:38

Jest ocieplenie klimatu więc nie ma czym się martwić.

63


Hak ~Hak (Gość)27.09.2022 21:38

Pisowska rzeczywistość. Ciemno i zimno. A drożyzna szalona

137


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat