Advertisement

Katarzyna Wójcik "Sołtys na Plus"

Region Wtorek, 06 września 20224
Sołtys sołectwa Tychów Katarzyna Wójcik została w tym roku wybrana Sołtysem na Plus. „Sołtys na Plus” to coroczny konkurs mający na celu docenienie roli sołtysów a jego organizatorem jest Województwo Łódzkie.
Katarzyna Wójcik

Katarzyna Wójcik rolę sołtysa sołectwa Tychów pełni druga kadencję. Jest aktywną członkinią KGW Tychów, a także często reprezentuje gminę na różnych wydarzeniach. Dodatkowo jest członkiem stowarzyszenia Tychowianki, które działa na terenie gminy organizując różne wydarzenia oraz wycieczki integracyjne. Od 2 lat wspiera działalność oświatową, ponieważ jest przewodniczącą Rady Rodziców przy Szkole Podstawowej w Szynczycach, gdzie służy swoją pomocą nauczycielom, rodzicom oraz uczniom. Jest  również druhną jednostki OSP w Tychowie. Sołtys wsi Tychów to również wolontariuszka angażująca się w zbiórki na rzecz chorych i potrzebujących dzieci. W ostatnim czasie prowadziła aktywne działania na rzecz pomocy uchodźcom wojennym z Ukrainy w trwającym konflikcie humanitarnym poprzez m.in. pomoc w organizacji gminnej zbiórki darów dla potrzebujących. Jako sołtys dąży do tego, aby miejsce wspólnych spotkań czyli świetlica wiejska w Tychowie było kompletnie wyremontowane i wyposażone. Chciałaby również, aby na terenie ich miejscowości pojawiło się miejsce zabawy dla dzieci, aby już od najmłodszych lat dzieci mogły się często spotykać, integrować i być dla siebie wsparciem a poprzez to odejść od ekranów komputerów i telefonów.

 

Wręczenia wyróżnienia dokonał wicemarszałek Województwa Łódzkiego Zbigniew Ziemba podczas Dożynek Wojewódzkich, które miały miejsce 21 sierpnia w Radomsku. Osobiste gratulacje Katarzynie Wójcik przekazał także wójt gminy Czarnocin Roman Miksa podczas dożynek gminno – parafialnych, które odbyły się w Czarnocinie również 21 sierpnia br.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

2


Advertisement
Advertisement

Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_rolnik ~go?ć_rolnik (Gość)09.10.2022 06:54

Panie Ziemba,zajrzyj pan do Koła (tego pod Piotrkowem), to przekonasz się pan co może zdziałać kobita pełna pomysłów i energii, a która jest sołtysem tej miejscowości. Tylko trzeba chciećm

11


ruda ~ruda (Gość)07.09.2022 08:11

Konkursy organizowane przez te władze mają zwycięzców jeszcze przed końcem przyjmowania wniosków. U nas powiedzieli kto otrzyma granty sołeckie jak jeszcze składane były wnioski. I tak ze wszystkim - masz książeczkę partyjną to dostaniesz !

54


Bajkopisy ~Bajkopisy (Gość)07.09.2022 06:45

Strach grilla rozpalić, bo Zbigniew może zawitać.

53


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat