Advertisement

Jest dochodzenie ws. przecieków z tegorocznych matur

PAPKraj Wtorek, 15 czerwca 202126159
W Prokuraturze Okręgowej w Warszawie zostało wszczęte dochodzenie w sprawie ujawnienia tematów z tegorocznych matur. W najbliższym czasie przesłuchiwane będą osoby, które mogły być źródłem przecieku.
Jest dochodzenie ws. przecieków z tegorocznych matur

"W Prokuraturze Okręgowej w Warszawie w dniu 8 czerwca 2021 r. wszczęte zostało dochodzenie w sprawie o czyny polegające na ujawnieniu treści arkuszy egzaminacyjnych przeznaczonych do przeprowadzenia w dniu 4 maja 2021 r. egzaminu maturalnego z języka polskiego na poziomie podstawowym oraz w dniu 5 maja 2021 egzaminu maturalnego z matematyki na poziomie podstawowym" - przekazała PAP prok. Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie i dodała, że czyn ten zagrożony jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

 

O podejrzeniu popełnienia przestępstwa prokuraturę i Komendę Rejonową Policji Warszawa-Śródmieście zawiadomiła Centralna Komisja Egzaminacyjna. Zawiadomienia dotyczyły informacji, które pojawiły się m.in. na stronie wykop.pl. Dochodzenie wszczęto po tym, jak przedstawiciel CKE złożył uzupełniające zeznania i złożył wniosek o ściganie osoby lub osób, mogących mieć związek z udostępnieniem arkuszy tegorocznego "egzaminu dojrzałości".

 

"Prokurator zlecił przeprowadzenie czynności dowodowych, m.in. przesłuchania świadków, zabezpieczenia dokumentacji. Przesłuchane zostaną m.in. osoby, które mogły być źródłem przecieku" - podała prok. Skrzyniarz. Prokuratura zleciła czynności Komendzie Stołecznej Policji.

 

O podejrzeniu popełnienia przestępstwa informował PAP we wtorek 4 maja dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik. "Na naszą skrzynkę mailową dostaliśmy kilka jednakowych informacji: skany z Google Trends, na których jest pokazane, że dziś po godzinie 7.30 poszukiwana była fraza +ambicje Lalka+, czyli słowa klucze z jednego z wypracowań" – wyjaśnił dyrektor CKE.

 

"Na podstawie tej informacji trudno na razie powiedzieć, czy był przeciek, czy nie. Mamy wątpliwości, więc przekazujemy sprawę do wyjaśnienia policji" – zaznaczył.

 

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapewnił, że sprawa ewentualnego przecieku maturalnego jest badana przez policję i że nie ma zagrożenia powtórzenia matury.(PAP)


Zainteresował temat?

2

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

maturzysta ~maturzysta (Gość)15.06.2021 14:58

Mogliby powturzyć bo mi cięko z polskiego poszło.

60


obs. ~obs. (Gość)15.06.2021 19:37

jeżeli jest przeciek, to z czyjej winy - mlodzieży czy dorosłych dopuszczających do przecieku; wstyd i kompromitacja przygotowujących arkusze egzaminacyjne!

20


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)15.06.2021 17:13

Nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie politykiera.

30


Cześć ~Cześć (Gość)15.06.2021 17:09

Anulować i natychmiast powtużyć

20


haa ~haa (Gość)15.06.2021 15:54

co są winne biedne dzieciaczki ? jak sami nie umieją zapewnić ochrony ,niech oni ponoszą odpowiedzialności ,a tak kowal zawinił -cygana powiesili i jaka nauka dla młodzieży ?

20


Moniś ~Moniś (Gość)15.06.2021 16:16

Jak zdawałam kilka tat temu totesz były pszecieki.Ludzie troszkę rozomu wtej głowie i pomyslcie kto zawinił bo napewno nie dzieci. A matora jest warzna w rzyciu

02


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat