ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Jedziesz na Erasmusa? Zobacz, dlaczego warto założyć konto walutowe

Wtorek, 25 kwietnia 2017
Studenci z całego świata są zgodni: wyjazd na Erasmusa to jedno z najlepszych życiowych doświadczeń. Oprócz dobrego humoru, aplikacji z rozmówkami i adresów najlepszych studenckich barów w okolicy, na wyjazd warto zabrać także kartę do konta walutowego. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że Twoje finanse są bezpieczne.

Erasmus, czyli Wielki Test Samodzielności
Na Erasmusie nie tylko podszkolisz język i poznasz nowych, fascynujących ludzi, ale zyskasz także umiejętność sprawnego zarządzania czasem (wybierając między wieczorem w gronie znajomych a wieczorem w bibliotece) oraz pracy w zespole (mieszkając we wspólnie wynajętym mieszkaniu). Doświadczenie zdobyte podczas pobytu za granicą z pewnością zapunktuje w czasie poszukiwania stażu oraz pracy po zakończeniu studiów.

Erasmus to dla wielu świeżo upieczonych studentów także pierwszy test samodzielności. Na miejscu okaże się, że godziny wypełniania niezliczonych formularzy zezwalających na upragniony wyjazd to nic w porównaniu z obowiązkami związanymi z samodzielnym utrzymaniem i prowadzeniem mieszkania, poruszaniem się po obcym mieście oraz odpowiedzialnym zarządzaniem finansami.

 

Konta osobiste w lokalnej walucie – bilet do niezależności finansowej
Obecnie konta walutowe mają w swojej ofercie największe polskie banki. Wśród studentów wyjeżdżających na Erasmusa najpopularniejszą walutą jest euro obowiązujące w większości państw biorących udział w tym popularnym programie wymiany studenckiej.

Składając wniosek z odpowiednim wyprzedzeniem, będziesz mieć pewność, że karta do konta walutowego dotrze do Ciebie jeszcze przed wyjazdem. Dzięki temu unikniesz stresu związanego z załatwianiem formalności w obcym języku. Warto rozważyć założenie konta walutowego już na kilka miesięcy przed wyjazdem. To doskonała motywacja do regularnego wpłacania określonych sum, które z pewnością przydadzą się, gdy będziesz już na miejscu. Takie rozwiązanie jest zazwyczaj dużo bardziej opłacalne niż wymienianie waluty przed samym wyjazdem.

Na początku dowiedz się, które banki oferują konta osobiste w walucie obowiązującej w kraju, w którym spędzisz najbliższych kilka miesięcy. Zwróć także uwagę czy bank pobiera opłatę za otwarcie rachunku, prowadzenie konta, wykonywanie przelewów oraz wypłatę gotówki z bankomatu za granicą. Zastanów się, która opcja będzie najbardziej odpowiadać Twoim potrzebom. Porównaj kilka ofert i zrób rozeznanie wśród rodziny oraz przyjaciół. Może student z trzeciego roku, stały bywalec Erasmusów, poleci Ci najlepszą opcję?

 

Większość banków oferuje kilka możliwości założenia konta walutowego np. w Banku Zachodnim WBK konta osobiste w obcej walucie możesz otworzyć w placówce banku, przez telefon lub za pośrednictwem internetu. Przy składaniu wniosku online umowa zostanie Ci doręczona przez kuriera. Na numer telefonu podany w formularzu rejestracyjnym otrzymasz kod PIN uprawniający do korzystania z konta, a kartę dostaniesz pocztą na adres korespondencyjny.

 

Co zyskujesz, zakładając konto walutowe w BZWBK?


- Kontrolę nad zgromadzonymi na karcie oszczędnościami.
- Możliwość skorzystania z konta, gdziekolwiek jesteś. Wystarczy, że masz przy sobie telefon z dostępem do internetu oraz aplikację BZWBK24 mobile.
- Możliwość robienia bezpiecznych zakupów w sieci oraz wykonywania przelewów w lokalnej walucie, niezależnie od aktualnych kursów.

- Bezpieczeństwo finansów. Dzięki dostępowi do konta walutowego nie masz potrzeby noszenia przy sobie dużej ilości gotówki. To dużo mniejsze ryzyko, że zostaniesz okradziony lub pieniądze zwyczajnie zgubisz. Na Twoje konto w lokalnej walucie może także spływać uczelniane stypendium.

- Brak kosztów przewalutowania.
- Bezkosztowe wypłacanie gotówki za granicą
- Brak opłaty za otwarcie konta.


Zainteresował temat?

0

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat