Advertisement

"Jakubczyk & uczniowie" w galerii ODA

Czwartek, 15 września 20221
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na wystawę tkanin, malarstwa i fotografii Józefa Jakubczyka „Jakubczyk & uczniowie”. Wystawa zostanie zorganizowana z okazji jubileuszu 40-lecia pracy artystycznej twórcy.
fot.: ODA w Piotrkowie Trybunalskim fot.: ODA w Piotrkowie Trybunalskim

Wernisaż wystawy planowany jest na piątek (16.09.2022) o 19.00 w galerii ODA, przy ul. Sieradzkiej 8 w Piotrkowie Trybunalskim. Wystawa będzie czynna do 16 października 2022.

 

Józef Jakubczyk urodził się w Poświętnem nad Pilicą w 1954 roku. Po ukończeniu Liceum Plastycznego w Kielcach podjął studia w PWSSP w Łodzi (obecnie Akademia Sztuk Pięknych), gdzie w 1979 r. uzyskał dyplom na wydziale Wzornictwa. W latach 1981–1989 r. pracował jako projektant tkanin odzieżowych w Zakładach Przemysłu Wełnianego „Tomtex” w Tomaszowie Mazowieckim. Od 1990 r. zajmował się wyłącznie artystyczną działalnością twórczą w dziedzinie tkaniny artystycznej (gobelinu) i malarstwa.


Jego prace prezentowane były na 106 wystawach indywidualnych i kilkudziesięciu zbiorowych.
Szczególne miejsce zajmuje tu Francja, w której wystawiał prace prawie we wszystkich wielkich miastach, od Paryża, przez Lyon, Lille po Bordeaux i Tuluzę, a także w wielu mniejszych ośrodkach, ale niezwykle ważnych dla kultury, takich jak: La Chaise-Dieu, Rocamadour, Aigues-Mortes czy Soreze. W latach 2009, 2010 brał udział w Salon de la Nationale des Beaux-Arts, Carrousel du Louvre w Paryżu, a w 2019 r. w Salon Grands Formats w Saint-Raphael, gdzie otrzymał złoty medal za tkaninę „Akt”. W 2018 r. otworzył swoje stałe atelier w Prowansji – w Tourrettes (VAR).


Jako mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego zawsze pamiętał o swoim mieście promując je w katalogach ze swoimi dziełami, udzielając informacji o miejscu, w którym żyje i tworzy a także poprzez działalność wystawienniczą. Tegoroczna prezentacja będzie jego szóstą wystawą indywidualną w murach Galerii przy ulicy Sieradzkiej.


Obecnie coraz więcej czasu przeznacza na fotografowanie natury, która jest dla niego jak zawsze nieograniczoną inspiracją, a także prowadzi działalność edukacyjną w Gminnym Ośrodku Kultury w Kleszczowie oraz Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie dzieli się z adeptami swoim doświadczeniem, umiejętnościami i spojrzeniem na sztukę.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Lenka ~Lenka (Gość)16.09.2022 00:48

Jestem pod ogromnym wrażeniem twórczości i talentu p. Jakubczyka, pomimo tego, że miasto powoli traci zamiłowanie do kultury, zarówno osobistej jak i wyższych lotów, to taki wernisaż jak dla mnie to jest akt odwagi i patriotyzmu lokalnego, polskiego, co w obecnych czasach turdno pielęgnować i dawać temu wyraz.
Z życzeniami sukcesów i niewyczerpanego źródła inspiracji i twórczego polotu dla Artysty i jego uczniów, obecnych i przyszłych!

10


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat