Advertisement

Jakie wnioski do Polskiego Ładu? Radni zdecydowali!

ePiotrkow Wtorek, 08 lutego 2022350834
Sulejów rusza po kolejne miliony z Polskiego Ładu. Sulejów będzie składał trzy wnioski. O tym, na jakie inwestycje gmina będzie zabiegać o dofinansowanie, zdecydowali tamtejsi radni.
Fot. UG Sulejów Fot. UG Sulejów

Do 15 lutego samorządy mogą składać wnioski podczas drugiego naboru do Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład". Każde z miast i gmin może złożyć maksymalnie trzy wnioski. W Sulejowie burmistrz Ostrowski postanowił iść drogą bardzo demokratyczną. O tym, jakie wnioski złoży gmina, zdecydowali radni w specjalnym głosowaniu.

 

Gmina przygotowała pięć propozycji, z których radni musieli wybrać trzy. Walka była na tyle zażarta, że potrzebna była dogrywka. W trakcie pierwszego głosowania radni zdecydowali, że wnioski zostaną złożone na projekty dotyczące budowy infrastruktury sportowej oraz rewitalizacji obszarów miejskich (13 głosów), a także modernizacji infrastruktury drogowej na terenie całej gminy Sulejów. 

 

Z wyborem trzeciego projektu był największy problem, ponieważ siedmioro radnych głosowało wówczas zarówno za budową sali gimnastycznej w Uszczynie, jak i za modernizacją ulicy Dobra Woda w Sulejowie. Burmistrz poprosił więc o powtórne głosowanie. Tym razem ośmioro radnych poparło remont ulicy Dobra Woda, a siedmioro budowę sali gimnastycznej w Uszczynie.

Bardzo dziękuję radnym za to głosowanie, które pokazało, że bardzo ważne dla naszych mieszkańców są boiska, szczególnie to we Włodzimierzowie, oczywiście równie ważne są drogi. Jestem rozczarowany, że nikt nie zagłosował na Jor-Polanę, być może zdaniem radnych rozwój turystyki nie jest w tym momencie tak istotny. Prosiłem radnych, aby składali też własne propozycje, ale jedyna, która wpłynęła, choć już po umówionym terminie, była niezgodna z regulaminem „Polskiego Ładu” - podsumował Wojciech Ostrowski, burmistrz Sulejowa.

 

 


Zainteresował temat?

2

6


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (34)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Faster ~Faster (Gość)08.02.2022 21:21

Ostrowski zmniejsz sobie pensje to.wystarczy na więcej w gminie

50


xx ~xx (Gość)08.02.2022 12:53

Pamiętam jak były Przewodniczący Rady Miejskiej jeździł Dobrą Wodą, nagrywał filmiki i tak strasznie współczuł mieszkańcom jaką mają straszną drogę. To było bodajże przed wyborami, w których kandydował na Burmistrza. Dziwne, a teraz głosował przeciw - zmieniły mu się priorytety.

74


mieszkanka gminy ~mieszkanka gminy (Gość)08.02.2022 11:09

Cóż to za nowy model samorządu wprowadza, p.Ostrowski. Przecież radni powinni wypracowywać stanowisko jakie inwestycje poprzeć na komisjach Rady Miejskiej, a nie w formie plebiscytu organizowanego przez burmistrza na potrzeby mediów. Żenada!!!

73


Ejeje ~Ejeje (Gość)09.02.2022 09:43

Brawo socjaliści. Macie swoje szklane domy

40


Abc123 ~Abc123 (Gość)08.02.2022 09:09

W tej gminie jest niemożliwe przegłosowanie czegoś dobrego dla wiosek, ponieważ zawsze ośmiu radnych na piętnastu głosuje na tzw. miasto Sulejów. Burmistrz się niby zapytał rady, bo wiedział doskonale co przegłosują. Smutna gmina.

73


Wili ~Wili (Gość)08.02.2022 11:10

A w szkole na Podklasztorzu dzieci mogą się pozabijać w salce niby gimnastycznej o wysokości może z 2,5 m i kto będzie odpowiadał jak dojdzie do jakiegoś wypadku ? Odnoszę wrażenie, że burmistrz nie lubi tej szkoły i tego osiedla skoro w temacie sali nic się tu nie robi i oczywiście dróg też ostatnio nic się nie buduje. Nie zagłosuję więcej na niego. To już poprzednik p. Baryła chyba więcej by tu zrobił.

65


Frigo ~Frigo (Gość)08.02.2022 09:07

Oby z wypłatami na te wnioski w tym bezładzie nie wyszło jak z wynagrodzeniami dla ludzi. Jak do tej pory to jedyny zysk z tego bajzlu to mają, ale samorządowcy, wójtowie, burmistrzowie, prezydenci, radni oraz ci na górze posłowie, senatorowie, ministrowie, którym wynagrodzenia poszły w górę do nawet prawie 100%, a kieszenie zwykłych Polaków okradane są za pomocą inflacji. Jak tam Panie Burmistrzu czy w gminie, którą Pan aktualnie zarządza oddano pieniądze nauczycielom z obniżonych ich wynagrodzeń z okresu pandemii ? Czy to etyczne innym zabierać, przy jednoczesnym podnoszeniu wynagrodzeń radnych i burmistrza do astronomicznych kwot ????

91


Paweł ~Paweł (Gość)08.02.2022 09:43

Brawo Panowie radni - słudzy pańścy...
W dalszym ciągu Sulejów Sulejów i Sulejów a reszta gminy ochłapy
Widać Dobra woda ważniejsza od pokoleń dzieci które rozwój kultury fizycznej wypełniają w sali lekcyjnej. Brawo...

44


ja ~ja (Gość)08.02.2022 09:01

Super. Cieszy fakt, że coś się dzieje w naszej gminie, że walczy o pozyskanie dofinansowania na drogi. Wiele z nich jest w fatalnym stanie, a teraz jest okazja żeby to zmienić.

411


paluszki beskidzkie ~paluszki beskidzkie (Gość)08.02.2022 09:57

pozdrowienia dla uroczej Pani M.

32


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat