Advertisement
artykuł partnerski

Jaką pokrywę na basen stelażowy wybrać? Sprawdzamy!

Czwartek, 04 sierpnia 2022
Baseny stelażowe, po skończonej zabawie, wymagają zakrycia – nawet gdy pracuje w nich pompa filtrująca. Inaczej każdą kąpiel zaczniemy od wyławiania liści, gałązek i martwych owadów, a woda rankiem będzie lodowata. Jaką pokrywę wybrać na basen stelażowy prostokątny lub okrągły? Podpowiadamy.
Jaką pokrywę na basen stelażowy wybrać? Sprawdzamy!

Pokrywa – sposób na czystą i ciepłą wodę w basenie stelażowym

 

Sam basen to za mało, by cieszyć się bezpieczeństwem i komfortem kąpieli przez cały sezon. Dlatego zbiorniki doposaża się w różne niezbędne i opcjonalne akcesoria. Kluczowym elementem wyposażenia basenu stelażowego, oprócz pompy czy drabinki, jest specjalna pokrywa. Zapewnia ona prawidłowe użytkowanie zbiornika. Po zakończonej kąpieli w kilka chwil nakłada się ją na basen. Idealnie przylegająca pokrywa skutecznie zabezpiecza basen przed spadającymi liśćmi, pyłkami przenoszonymi przez wiatr czy owadami. Pozwala uniknąć uciążliwego, codziennego oczyszczania wody z większych zabrudzeń. Jednak rola pokrywy basenowej nie kończy się na ochronie wody przed zanieczyszczeniami. Oprócz funkcji ochronnej pokrywy mają właściwości termoizolacyjne. Zapobiegają utracie ciepła w chłodniejsze, letnie noce, gdy temperatura otoczenia mocno spada. Dzięki temu woda rano nie jest lodowata. Mogą też pełnić, w zależności od wybranego produktu, inne zadania.

 

Rodzaje pokryw na basen stelażowy

 

Najpopularniejsze i najtańsze są pokrywy basenowe tzw. plandeki, wykonywane z elastycznych tworzyw. Dedykowane są basenom o różnych kształtach i rozmiarach. Na ogół posiadają (od góry) otwory, przez które wycieka woda, np. podczas intensywnych opadów deszczu. Dzięki temu materiał nie porwie się. Do zestawu producenci często dołączają specjalną linkę, która służy do wiązania pokrywy pod kołnierzem basenu. Cena takiej ochrony to zaledwie kilkadziesiąt złotych.

Droższym rozwiązaniem są pokrywy solarne, wykonywane z folii bąbelkowej. Gwarantują one bardzo dobrą izolację termiczną. Sprawiają, że w ciągu dnia woda szybciej się nagrzewa, a w nocy zapobiegają utracie ciepła. Narzuca się je na lustro wody. Pokrywa solarna z powodzeniem pełni funkcją ochronną – tak, jak plandeka. Ceny pokryw solarnych są uzależnione od wymiarów. Najmniejsze kosztują kilkadziesiąt złotych, a te przeznaczone na duże baseny stelażowe prostokątne – ok. 300 zł.

Jeśli zależy ci na rozwiązaniu klasy premium i dysponujesz większym budżetem, możesz zainwestować w kopułę mocowaną do stelażu basenu. Woda będzie chroniona przed wpadaniem liści, gałęzi, owadów i innych zanieczyszczeń, a Ty i Twoi bliscy możecie wskoczyć do basenu, kiedy tylko chcecie. Tak, także w deszczowy i wietrzny dzień. Dodatkowo kopuła dobrze zatrzymuje ciepło we wnętrzu i podnosi walory wizualne strefy basenowej. Koszt takiego rozwiązania to od ok. 1000 zł wzwyż.


Zainteresował temat?

0

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat