Advertisement
artykuł sponsorowany

Jak urządzić domowe biuro dla architekta?

Środa, 13 kwietnia 2022
Home office w ciągu kilkunastu ostatnich miesięcy stało się rzeczywistością dla przedstawicieli wielu różnych zawodów. W związku z tym wzrosła świadomość, jak ważna jest odpowiednia aranżacja domowego biura. Podpowiadamy, jak urządzić funkcjonalną przestrzeń do pracy dla architekta.
Jak urządzić domowe biuro dla architekta?

Biurka dla architekta

Wśród najważniejszych elementów umeblowania wymienić można biurka dla architekta. Biurko powinno umożliwiać komfortową pracę, dlatego rekomenduje się produkty wyposażone w elektroniczny system regulacji wysokości. W przypadku architektów, którzy spędzają przy biurku wiele godzin dziennie, zaleca się pracę zarówno w pozycji siedzącej, jak i stojącej.

 

Funkcjonalność

 

Regulowane biurko pozwala w płynny sposób zmienić wysokość mebla, a tym samym pozycję podczas pracy. Ma to niebagatelny wpływ na stan kręgosłupa i innych układów organizmu, które cierpią wskutek wielogodzinnego siedzenia.

Takie biurka są niezwykle przydatne również w czasie współpracy z innymi osobami, które dzięki odpowiedniemu nachyleniu blatu i podniesieniu mebla mają swobodny dostęp na przykład do dokumentów czy projektów. Taka forma pracy jest komfortowa i mniej męcząca.

Biurko powinno mieć stabilną konstrukcję, a także wytrzymały blat. Pamiętajmy też o odpowiednim udźwigu, gdyż na blacie znajdują się różnego rodzaju sprzęty i urządzenia, a niekiedy również sterty segregatorów czy dokumentów.

 

Estetyka

 

Ponadto biurko powinno oczywiście pasować do pozostałych elementów aranżacji. Warto wybierać estetyczny ponadczasowy design oraz neutralne kolory (czarny, biały, szary). Wzornictwo i wybór odpowiedniego modelu biurka to oczywiście kwestia indywidualnych upodobań. Zwolennicy modernizmu mogą się zdecydować na meble o nowoczesnym sznycie, dopełnione na przykład oświetleniem LED czy mediaportem (gniazdem blatowym).

 

Akcesoria

 

Architekt powinien pomyśleć o doposażeniu biurka w przydatne akcesoria, takie jak uchwyt na monitor, montowany do biurka piórnik czy szufladka podblatowa, organizer na kable, uchwyt na PC, ergonomiczna podkładka pod mysz. Nie można zapomnieć również o lampce.

Niekiedy przydają się takie dodatkowe elementy wyposażenia, jak ścianki wygłuszające (na przykład, jeśli kącik do pracy urządzisz w salonie lub masz w domu małe dzieci).

 

Krzesło dla architekta

 

Omawiając wyposażenie domowego biura, nie można nie wspomnieć o odpowiednim krześle. Co to znaczy „odpowiednie”? Krzesło musi być przede wszystkim ergonomiczne, czyli dopasowane do naturalnych krzywizn kręgosłupa.

W przypadku tego produktu również musimy zwrócić uwagę na to, by był regulowany. Zarówno biurko, jak i krzesło muszą być idealnie dopasowane do wzrostu i postury użytkownika.

Warto natomiast wiedzieć, że obecnie na rynku dostępne są rozmaite alternatywy dla tradycyjnych krzeseł biurowych. Mowa tu o stołkach balansujących czy krzesłach siodłowych. Wymuszają one utrzymywanie równowagi i ruch, co ma pozytywny wpływ na organizm.


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat