Instytucje miejskie w Piotrkowie bez plastiku

Poniedziałek, 29 lipca 201922
Z piotrkowskiego magistratu i wszystkich jednostek podległych miastu znikną wszystkie produkty plastikowe jednorazowego użytku, w tym butelki, kubki, talerzyki czy mieszadła do napojów. Wszystkie te elementy zostaną zastąpione alternatywnymi produktami, m.in. ze szkła oraz papieru.
Instytucje miejskie w Piotrkowie bez plastiku

Wycofanie z użytku jednorazowych plastików to działanie zgodne z Dyrektywą Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie zmniejszenia wpływu niektórych produktów z tworzyw sztucznych na środowisko. - Robimy kolejny krok w kierunku ekologii. Troska o ochronę środowiska i zdrowe człowieka musi być obecnie jednym z priorytetowych działań samorządu – podkreśla prezydent Krzysztof Chojniak.

Piotrków Trybunalski drogą ekologii idzie systematycznie od wielu lat, m.in. poprzez termomodernizacje placówek oświatowych i podłączanie ich do miejskiej sieci ciepłowniczej, stosowanie energooszczędnych rozwiązań jak: zamontowanie solarów na niektórych obiektach użyteczności publicznej czy utworzenie miejskiej pasieki na ternie ujęcia wody przy ul. Żwirki.
Jak podkreśla prezydent Chojniak miasto w przyszłości planuje kolejne inwestycje i zmiany, których zadaniem będzie ochrona środowiska. - W planach mamy m.in. utworzenie farmy fotowoltaicznej na terenie oczyszczalni ścieków, wprowadzenie transportu niskoemisyjnego oraz modernizację systemu ciepłowniczego poprzez zmianę paliwa z węglowego na gazowe - dodaje włodarz Piotrkowa.

 

za UM w Piotrkowie

POLECAMY


Zainteresował temat?

6

0


Komentarze (22)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)29.07.2019 20:08

Super! A czy to dotyczy również przedszkoli? Jest jedno, o profilu ekologicznym, które wymaga od rodziców regularnego kupowania plastikowych kubeczków dla dzieci - łyk wody, zgnieść i do kosza, tak to wygląda niestety :(

50


obs. ~obs. (Gość)30.07.2019 16:43

Ocho... Po długiej chwili medialnego milczenia przemówił "wódz". I to od razu mocno cyt. "Troska o ochronę środowiska i zdrowie człowieka musi być obecnie jednym z priorytetowych działań samorządu" Zwracam uwagę ,że zdrowie człowieka to nie tylko plastikowe kubki ,ale i proste chodniki i ulice bez dziur. Działania miasta w tym kierunku to coś w rodzaju kroplówki. Tu trochę tam trochę i jakoś leci. Główne ciągi komunikacyjne w mieście nadal czekają na "priorytetowe działania samorządu"...czyli remont. Kubki nawet te plastikowe mogą jeszcze poczekać. Myślę ,że wielu mieszkańców miasta też tak myśli.

40


Nutka ironii ~Nutka ironii (Gość)30.07.2019 06:16

Właściwie to po co nam nowe autobusy, skoro z komunikacji miejskiej korzysta tylko niewielki procent mieszkańców... Proponuje najpierw ogarnąć rozkłady jazdy i kierunki linii, zeby były przystosowane do potrzeb mieszkańców. Póki co mam wrażenie, ze komunikacja miejska działa sama dla siebie.Przydałoby się wiecej małych autobusów, dodatkowe połączenia np. z Witowem,Uszczynem,Wolborzem,Moszczenicą,Granicą czy Wolą Krzysztoporską. Kolejna kwestia to ceny biletów...

70


gość ~gość (Gość)30.07.2019 06:28

Ale hipokryzja. Tego jeszcze nie było.
To przypadkiem nie urząd miasta zwolnił na 10 lat z podatku firmę produkującą opakowania jednorazowe??

40


mom ~mom (Gość)30.07.2019 06:02

Z informacji wynika, że Magistrat wyposaża swoich pracowników - urzędników w plastikowe kubki szklanki itd ......... od kiedy tak to się dzieje .......... było i jest, że urzędnik we własnym zakresie i swoje przybory kawowe miał do dyspozycji. Czy będzie nakaz zabraniający używania prywatnego plastikowego kubka - szklanki. A mineralną, urzędnicy przed wejściem na teren urzędu/miejsca pracy będą przelewali z plastiku do szklanych butelek ......... ktoś przedobrzył.
Plastiki są oczywiście dla wierchuszki oraz głównie dla bezradnych radnych na szumnie nazywane - posiedzeniami, spotkania towarzyskie.

61


gość ~gość (Gość)29.07.2019 22:42

A za wszystkie pomysły zapłaci....mieszkaniec.

40


gość ~gość (Gość)29.07.2019 17:08

Ale ściema.
PR opanowany do bólu: Piotrków bez plastiku, Piotrków liderem w pozyskiwaniu funduszy UE... jeszcze powiedzcie, że po ulicach miasta jeżdzą ekologiczne darmowe autobusy, no i smogu nie ma...

73


pytek ~pytek (Gość)29.07.2019 20:17

Ja tylko pytam, z czyich dochodów będzie pokryta ta "rewolucja", z naszych podatków, czy z pensji pracowników.

30


gość ~gość (Gość)29.07.2019 17:42

Ja mam auto z plastiku

30


gość ~gość (Gość)29.07.2019 17:15

Brawo! Jeszcze prosze zabrac sie za miejskie zaklady jak i prywatne oplacane z naszych podatkow firmy (tzw kopciuchy miejskie)

30


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat