I Pieszy Maraton „Przez pola i lasy” za nami

Urząd Gminy Wola KrzysztoporskaRegion Piątek, 14 czerwca 20243
Do przejścia lub przebiegnięcia po terenie gminy Wola Krzysztoporska było około 21 km. Z tej propozycji aktywnego spędzenia soboty (8 czerwca) skorzystało aż 81 uczestników. A do tego wspaniali organizatorzy ze stowarzyszenia Aktywnie Do Woli z Beatą Wieczorek na czele i wolontariusze, czyli razem około 100 osób wzięło udział w I Pieszym Maratonie „Przez pola i lasy”.

Ładuję galerię...

Na starcie powitała uczestników Beata Wieczorek ze stowarzyszenia AKTYWNIE DO WOLI – organizator wydarzenia, a oficjalny sygnał do startu dał wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek, który objął maraton honorowym patronatem. O godzinie 10.00 grupa z mapkami w ręku, przy pięknej, słonecznej pogodzie ruszyła na doskonale oznaczoną i malowniczą trasę. Po drodze, na punktach kontrolnych i żywieniowych można było liczyć na wodę, banany, arbuzy, jogurty, ciasto, a już po dojściu na metę – nie tylko na medal i fanfary, ale też pyszny barszcz.

 

– Z ogromną radością i wdzięcznością chcielibyśmy podziękować wszystkim uczestnikom I Pieszego Maratonu „Przez pola i lasy” po terenie gminy Wola Krzysztoporska – mówi Beta Wieczorek ze stowarzyszenia Aktywnie Do Woli. – Wasza obecność, pozytywne nastawienie i zaangażowanie sprawiły, że to wydarzenie stało się niezapomnianym przeżyciem dla nas wszystkich. Przybyliście Państwo do nas z różnych miejscowości: Łodzi, Opoczna, Aleksandrowa Łódzkiego, Radomska, Gorzkowic, Domaniewic, Żarnowa, Bełchatowa, Zgierza, Grabicy, Kochanowa, Kamieńska, Helenowa, Piotrkowa Trybunalskiego, Łowicza, Wadlewa, Kamocina, Kamocinka, Łękińska, Bloku Dobryszyce, Pabianic, Olendrów, Wadlewa, Bujen, Gąsek, Wygody, Parzniewic, Woli Krzysztoporskiej, Sulejowa, Masłowic i z miejscowości Trzas. Każdy z Was przyczynił się do stworzenia wyjątkowej atmosfery. Wasza pasja do aktywnego spędzania czasu i miłość do natury są dla nas ogromnym źródłem inspiracji. Mamy nadzieję, że ten maraton pozostanie w Waszej pamięci jako wspaniałe wydarzenie oraz że spotkamy się ponownie na kolejnych edycjach – dodaje Beata Wieczorek.

 

A komentarze już po zakończeniu marszu nie pozostawiały wątpliwości, czy impreza się podobała:


„Perfekcyjna organizacja, przepiękna trasa! Koła Gospodyń Wiejskich – pierwsza klasa! Serdeczne podziękowania za wyczerpujące informacje dla rodziny z wózkiem. Daliście mi trochę wiary w siebie”.


„Impreza wspaniała – zadowoleni nie tylko chodziarze, ale i biegacze. Trasa oznaczona tak, że nie było szans się zgubić, punkty żywieniowe i kontrolne na „6” no i fanfary ma mecie. Było świetnie, będziemy tu za rok – tyle że większą grupą”.


„Dziękujemy za pomysł, świetnie zorganizowaną wyprawę i przemiłą atmosferę. Ogrom pracy włożony w przygotowanie widać było na każdym kroku, już proszę zapisać mnie na przyszły rok. Bardzo dziękuję i do zobaczenia!”.

 

W organizacji tego wydarzenia pomogło wiele osób.


– Ogromne podziękowania należą się paniom z KGW z Woli Krzysztoporskiej „Wolanki”, KGW z Radziątkowa oraz paniom z KGW z Wygody. Słowa wdzięczności za bezinteresowną pomoc kierujemy również do wolontariuszy: Beaty Mosek, Gabrieli Kotas, Jadwigi Kiereś, Agnieszki Gniewaszewskiej, Weroniki Gniewaszewskiej, Marty Ambrozik, Magdaleny Wolankiewicz-Syrek, Zuzanny Syrek, Anny Gątkowskiej, Katarzyny Michalak oraz harcerzy – mówi Beata Wieczorek. – Szczególne podziękowania należą się sponsorom, którymi byli: firma Bakoma, PPHU „Kacper” Kamil Jędrych, Eximum – Jarosław Banaszczyk, EUROGAZ, BarBraders, OkSport – Akademia Piłki Nożnej oraz państwo Joanna i Paweł Książkowie – dodaje.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

olaf ~olaf (Gość)15.06.2024 12:44

A szkoda, że wcześniej nic nie było ogłaszane. Ja bym chętnie wziął udział, ale dowiedziałem się po fakcie

20


go?ć_robert ~go?ć_robert (Gość)14.06.2024 21:41

Promocja lepsza od wydarzenia, zrobić cykliczne wydarzenie ale dla wójta i radnych, wiedzieli by gdzie drogi są do zrobienia.

20


Wolak ~Wolak (Gość)14.06.2024 13:44

Brawo panie wójcie, szedł pan jak przecinak.

21


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat