Gwiazdy na scenach w naszym regionie. Będziemy się bawić!

Tydzień TrybunalskiRegion Sobota, 21 maja 20222
Gwiazdy rocka, popu i disco będą gościć w naszym regionie tej wiosny. Rozpoczynamy maraton świętowania dni miast i gmin naszego regionu. Po dwóch latach pandemii czeka nas mnóstwo zabawy przy różnych gatunkach muzyki. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy kalendarz czekających nas wydarzeń.
fot. archiwum epiotrkow.pl fot. archiwum epiotrkow.pl

Cleo, Kwiatkowski, Szroeder, Enej, Ira, Lady Pank, Elektryczne Gitary – to tylko część z artystów, jakich będzie można usłyszeć tej wiosny w Piotrkowie i regionie. Po dwóch latach pandemicznej przerwy czekają nas dni miast i gmin, do jakich przyzwyczailiśmy się w poprzednich latach.

To, że ludzie są spragnieni kultury, integracji i imprez plenerowych, podczas których będą mogli się spotkać i wspólnie pobawić, widać na każdym kroku. Najlepszy dowód mieliśmy w poprzedni weekend, kiedy tysiące osób odwiedziło Piknik Rodzinny Województwa Łódzkiego, który odbył się na Podklasztorzu w Sulejowie. Potrzebę organizowania imprez dostrzegają także włodarze miast i gmin naszego regionu. Choć pandemia i szaleją inflacja odbiły się także na ich budżetach, większość rządzących zapewniła chociaż jeden dzień imprezy plenerowej.

 

Zaczynamy już w ten weekend i przez cztery koleje tygodnie będziemy bawić się w kolejnych miejscach naszego regionu. Wielka kulminacja nastąpi w weekend 11-12 czerwca, kiedy trudno będzie się zdecydować, z której oferty skorzystać. Aby nie pogubić się w miejsca i wykonawcach, którzy odwiedzą Piotrków i okolice, w chronologicznym skrócie przygotowaliśmy więc krótką rozpiskę tego, co czeka nas w najbliższych tygodniach.

 

22 maja – Święto Gminy Grabica

 

Wydarzenie wcześniej znane jako Festyn Wieprzowiny - w tym roku - w nowej formule, odbędzie się jako „Święto Gminy Grabica”. Cześć wystawiennicza otwarta zostanie o godz. 13:00, a oficjalne rozpoczęcie zaplanowano godzinę później. Impreza rozpocznie się od występów zespołów lokalnych. O 15:30 zaplanowano biesiadę z zespołem Porto, a o 17:00 koncert gwiazdy wieczoru - Cleo. Święto zakończy dyskoteka pod gwiazdami.

 

28 maja – Święto Gminy Wola Krzysztoporska

 

Imprezę zaplanowano na boisku przy ul. Cmentarnej w Woli Krzysztoporskiej. Organizatorzy przygotowali wiele zabaw i atrakcji dla najmłodszych, zmagań sportowych oraz imprez towarzyszący. Na scenie pojawi się m.in. Tatiana Kopala, finalistka The Voice Kids. Będą występy kapeli „Spod Dębu” oraz zespołów: Soleo i B.R.O. Gwiazdą wieczoru będzie Miły Pan, a po jego występie odbędzie się jeszcze dyskoteka pod gwiazdami.

 

4-5 czerwca – Dni Wolborza

 

Władze Wolborza postawiły w tym roku na dobrą zabawę przy tanecznej muzyce. Imprezę, która tradycyjnie odbędzie się na stadionie przy ulicy Sportowej, podzielono na dwie tematyczne części. W sobotę zaplanowano część koncertowo-rozrywkową, a w niedzielę część rodzinną. Na tegorocznych dniach Wolborza nie zabraknie gwiazd. Dla zgromadzonej publiczności w sobotnie popołudnie zaśpiewają: Czadoman, Oreada oraz Enej. W niedzielę zaplanowano obchody Dnia Dziecka. Będzie koncert z animacjami i konkursami dla dzieci, spektakl teatralny oraz występy zespołów działających przy Wolborskim Centrum Kultury.

 

11-12 czerwca – wielka kumulacja:

 

Dni Piotrkowa połączone z juwenaliami

 

Sobota upłynie pod znakiem święta studentów i imprez organizowanych głównie z myślą o młodzieży. Zagra m. in. Kubańczyk oraz wiele zespołów undergroundowych. Niedziela będzie w Piotrkowie dniem gwiazd oraz imprez dla całej rodziny. - Zaplanowaliśmy aż trzy miejsca wydarzeń przy trzech scenach. Na placu Pofranciszkańskim będzie bardzo kolorowo za sprawa Festiwalu Holi. Scena stanie także na ul. Słowackiego w rejonie popularnych „Żaglówek”. Tutaj zaplanowaliśmy występy na żywo, pokazy artystyczne i koncerty dla dzieci i dorosłych. Scena główna będzie w amfiteatrze. Późny popołudniem rozpoczniemy koncertami lokalnych wykonawców. Następnie wystąpią gwiazdy tegorocznej imprezy: Natalia Szroeder oraz zespół Ira - wylicza Anita Wojtala-Rudnicka, kierownik Referatu Kultury, Sportu i Promocji Miasta piotrkowskiego magistratu. Oprócz koncertów zaplanowano także Jarmark Trybunalski oraz strefę food truck.

 

Dni Rozprzy

 

Impreza odbędzie się na stadionie sportowym w Rozprzy, a władze gminy przygotowały wyjątkową niespodziankę, szczególnie dla młodszej części publiczności. W sobotę gwiazdą wieczoru będzie idol nastolatek Dawid Kwiatkowski. Z kolei w niedzielę dla mieszkańców Rozprzy zagra zespół Top Girls.

 

Dni Gorzkowic

 

Sprawdzoną już konwencję wybrały w tym roku także władze Gorzkowic. Sobota będzie dniem skierowanym w kierunku młodzieży. Będzie koncert jeden z czołowych gwiazd disco polo – zagra duet Long & Junior. Ten dzień zakończy dyskoteka pod gwiazdami.
Z kolei niedzielna impreza będzie równocześnie pierwszym (i nie jedynym) wydarzeniem plenerowym z okazji 30-lecia radia Strefa FM. Wówczas będzie coś dla fanów muzyki rockowej. Na scenie wystąpią: Grzmiąca Półlitrówa, Elektryczne Gitary, a przed nimi na scenie wszystkich zgromadzonych będzie rozśmieszał Jerzy Kryszak. Dni Gorzkowic zakończy imponujący pokaz laserowy.

 

Dni Radomska

 

Jeśli, komuś nie przeszkadzają nieco dłuższe podróże to w ten weekend można wybrać się również do Radomska. Władze tamtego miasta przygotowały ofertę „na bogato”, w której nie brakuje gwiazd. Imprezę tradycyjnie zaplanowano w parku Solidarności, a wystąpić mają Lady Pank, Marek Piekarczyk Akustycznie, Vito Bambino, Rafał Brzozowski i Andrzej Grabowski. Ponadto zaplanowano wiele atrakcji m.in. występy utalentowanych lokalnych twórców, wesołe miasteczko oraz strefa gastronomii.

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

pol ~pol (Gość)23.05.2022 22:16

a na jesień znów kolejna prosta i kolejna szpryca hehe

10


Sulejowianka ~Sulejowianka (Gość)21.05.2022 21:59

Nie przesadzanie,że na pikniku w Sulejowie było tysiące osób.
Propaganda jak za komuny,że tysiące osób brało udział w pochodzie pierwszomajowym.Było dość dużo ludzi,ale nie tysiące

31


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat