Groził, że targnie się na życie. Policyjna interwencja zapobiegła tragedii

PolicjaBełchatów Środa, 21 lutego 20244
Dzięki pomocy służb ratunkowych 26-letni mężczyzna, którego życie i zdrowie było zagrożone, trafił do bełchatowskiego szpitala.
fot. archiwum ePiotrkow.pl fot. archiwum ePiotrkow.pl

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie oraz policyjni negocjatorzy z KWP w Łodzi, pomogli 26-latkowi, który był w kryzysie emocjonalnym. Z informacji jakie otrzymał dyżurny policji wynikało, że życie bełchatowianina może być zagrożone.

Zgłaszający podali, że mężczyzna zamknął się w mieszkaniu na 10. piętrze jednego z bloków w Bełchatowie. Mimo próśb rodziny nie chciał on otworzyć drzwi i groził, że targnie się na swoje życie. W takich sytuacjach policjanci zawsze działają błyskawicznie i zdecydowanie, ponieważ ochrona życia i zdrowia ludzkiego jest najważniejsza. Na miejscu, oprócz policjantów, błyskawicznie pojawili się również funkcjonariusz państwowej straży pożarnej. Ponieważ mężczyzna nie otwierał drzwi i nie chciał rozmawiać, grożąc jednocześnie, że targnie się na swoje życie, na miejscu pojawili się również policyjni negocjatorzy - mówi nadkomisarz Iwona Kaszewska, oficer prasowy bełchatowskiej policji.

Kilkugodzinna akcja służb mundurowych spowodowała, że mężczyzna otworzył drzwi i znalazł się pod opieką lekarzy. Decyzją obecnych na miejscu medyków 26-latek został przewieziony do bełchatowskiego szpitala.


Przypominamy, że osoby w kryzysie emocjonalnym mogą szukać wsparcia między innymi na infoliniach organizacji i instytucji zajmujących się pomocą osobom przechodzącym trudne chwile.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

EBE ~EBE (Gość)21.02.2024 23:15

w pasach poleży to inaczej spojrzy na świat

20


Wniosek z tytułu ~Wniosek z tytułu (Gość)21.02.2024 15:34

Pomogli sznur zawiązać, czy taboret przynieśli?

32


nie ogarniam ~nie ogarniam (Gość)21.02.2024 11:46

Błyskawicznie i zdecydowanie po kilkugodzinnym oczekiwaniu pod drzwiami...
weszli do mieszkania, jak dla mnie trochę to mało błyskawiczne i zdecydowane

13


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat