Gdzie najdrożej na majówkę?

Kraj Poniedziałek, 01 maja 20232
Majówkowy weekend skłania wiele osób do wypoczynku poza domem. Jedni wybierają się tuż poza miasto, drudzy ruszają w podróż po Polsce, a jeszcze inni szukają kierunków zagranicznych. Sprawdziliśmy, w których krajach majówkowy wypoczynek jest najdroższy.
fot. freepik fot. freepik

Długi weekend majowy to doskonała okazja na podróż do wybranego  europejskiego miasta. W mniej popularnych stolicach można znaleźć nocleg za 200-300 zł za noc. Jednak im bardziej popularne miasto, tym jest drożej.  Eksperci rankomat.pl sprawdzili, ile kosztują noclegi dla dwóch osób w hotelu trzygwiazdkowym w opcji ze śniadaniem od 1 do 2 maja 2023 oraz w kwaterach prywatnych w tym samym terminie. Analizę dla wszystkich stolic Europy przeprowadzono za pomocą cen dostępnych na booking.com.  

 

Nocleg w hotelu najdroższy w Dublinie, Monako i Amsterdamie 

 

W Europie Zachodniej oraz Skandynawii noclegi są najdroższe – wynika to z wyższych kosztów życia w tych krajach. Nic zatem dziwnego, że głównie stolice tych państw znajdują się w pierwszej dziesiątce najwyższych cen za pokoje hotelowe. 

 

Najwięcej za dobę spędzoną w trzygwiazdkowym hotelu zapłacą odwiedzający stolicę Irlandii. 1 069 zł kosztuje wynajęcie pokoju dla dwóch osób w opcji ze śniadaniem w czasie długiego weekendu majowego. Na drugim miejscu znalazło się Monako, w którym doba hotelowa to koszt 1041 zł - to jednak nie powinno dziwić. Księstwo to od lat znajduje się w czołówkach europejskich krajów słynących z wysokich kosztów życia. Niewiele mniej (1022 zł) zapłacimy za wynajęcie pokoju hotelowego w Amsterdamie – holenderska stolica należy do często wybieranych na wyjazd zachodnioeuropejskich miast.  

 

Tańsza alternatywa

 

Jednak można znaleźć tańsze opcje w krajach zaliczających się do państw rozwijających się. Głównie na wschodzie oraz na południu naszego kontynentu.  Listę krajów, w których pokój w trzygwiazdkowym hotelu ze śniadaniem dla dwóch osób kosztuje mniej niż 500 zł, otwiera stolica naszego kraju – Warszawa (499 zł zapłaci się za dzień pobytu). W podobnej cenie zarezerwujemy nocleg w Pradze (485 zł), Bratysławie (465 zł), Helsinkach (462 zł), Madrycie (436 zł), Tallinnie (433 zł), Zagrzebiu (430 zł) i Sofii (430 zł).  

 

Poniżej 400 zł pokój w hotelu znajdziemy w Wilnie (397 zł), Budapeszcie (396 zł), Kiszyniowie (340 zł), San Marino (331 zł), Andorze (323 zł) i Rydze (315 zł). Rezerwację w trzygwiazdkowym hotelu w przedziale od 200 do 300 zł zrobimy głównie w stolicach krajów bałkańskich: Podgoricy (292 zł), Bukareszcie (288 zł), Skopje (282 zł), Tiranie (252 zł), Belgradzie (246 zł), Sarajewie (233 zł).  

 

W zależności kto, jakim budżetem dysponuje, może znaleźć ofertę odpowiadającą jego potrzebom.

 

Źródło: rankomat.pl

 

 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

wielkipan ~wielkipan (Gość)01.05.2023 12:43

Ja bym nie powiedział, że w Warszawie ceny są takie przystępne. Raczej mocno amerykańskie. Za dobę w Marriotcie, czy Hiltonie wypadnie nam z tysiak, albo i więcej. A gdzie jeszcze jedzenie, albo inne atrakcje? I nie mówię tu o imprezie w modnym klubie

10


gian ~gian (Gość)01.05.2023 08:30

I wszystko przez pakiet fit for 55 UE, kosmiczne CO2, jak kiedyś freon niszczący powłokę ozonową ziemi, który był przyczyną ocieplenia. Teraz to jednak CO2?

30


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat