"Erasmus zmienia życie i otwiera umysły"

Piątek, 21 września 201810
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie uroczyście podsumowano projekt praktyk zagranicznych Erasmus+, w którym uczestniczyło 57 uczniów z klas IV technikum. Odwiedzili oni Włochy i Hiszpanię, gdzie przez cztery tygodnie uczyli się zawodu pod okiem specjalistów, ale także zwiedzali i poznawali inną kulturę.

Ładuję galerię...

- Uczniowie pracowali w różnorodnych firmach, gdzie poszerzali wiedzę z zakresu mechaniki czy teleinformatyki. Praktyki odbywały się 5 dni w tygodniu po 6-8 godzin dziennie, pozostały czas można było spędzić na zwiedzaniu. To była szkoła samodzielności, młodzież musiała poradzić sobie w nowym miejscu bez wsparcia rodziców, a do tego umieć porozumiewać w obcym języku - powiedział koordynator projektu, Mariusz Librowski.

 

- Wyjechałem do Sewilli i odbyłem praktyki w firmie, gdzie było dużo nowoczesnych maszyn CNC. Bardzo dużo się nauczyłem, miałem do czynienia z rozwiązaniami, które w Polsce nie są stosowane. To na pewno pomoże mi w mojej karierze po ukończeniu szkoły. Taki wyjazd to niesamowite doświadczenie, możliwość zwiedzenia obcego kraju i nawiązania nowych znajomości - dodał Adam Jargan, jeden z uczniów.

 

Uczniowie wyjadą za granicę także w tym roku szkolnym, bo szkoła otrzymała unijne dofinansowanie na realizację kolejnych projektów. Tym razem oprócz Włoch i Hiszpanii odwiedzą także Portugalię i wezmą udział w kursach języków obcych.

POLECAMY


Zainteresował temat?

4

1


Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)22.09.2018 14:55

Do "Strzelający": ty masz, facet, jakiś problem?

43


Strzelający ~Strzelający (Gość)22.09.2018 13:09

polskie dziewczyny uwielbiają ersmus ;)

73


gość ~gość (Gość)23.09.2018 09:30

Dobry piotrkowianinie z Piomy wyjechali sami faceci, wiec raczej obrażasz swoją matkę i siostry.

40


halo 5 ~halo 5 (Gość)21.09.2018 16:07

no i jaka ta unia beee ;)

15


Annikka ~Annikka (Gość)22.09.2018 08:46

Akurat jest ale dotyczy tez krajow stowarzyszonych.Wielu mlodych ludzi na tym skorzystalo dzieki unii wlasnie.

51


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat